TSD (Teks Sevenler Derneği)

Başlatan hanac, 07 Ağustos, 2014, 21:27:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

köstebek

Alıntı yapılan: caretta - 26 Aralık, 2014, 21:07:23
Köstebek Bey sadece tahmin yürütüyorum.İnci Hanım doğru mu?Ek Klasik seri 300.orijinal sayıdan mı başlayacak?Böyle olursa Ceylan 69'luk serinin
sonu,Ceylan'ın son 6 fasiküllük serisi,32'lik Alfa,10 sayılık Galaksi,26 sayılık Doğan-Egmont ve 13 sayılık Aksoy serileri komple tamamlanmış olacak.
Gerçekten Çizgili Düşler bunu yaparsa tam 6 yayınevinin yarım bıraktığı ,hiç yayınlamadığı veya eksik yayınladığı birçok macerayı yayınlamış olacak.

İnci Hanım doğru.
Ek seriyi de aradan (300'den) başlatmayacağız abi. Klasik seriyi ayda 2, yeni seriyi bir tane basmayı düşünüyoruz. Sen ne dersin bu konuda?

caretta

Klasik Seri'nin ayda 2 adet çıkması uygun.Böyle olunca orijinal sıralama da bozulmamış olur.Demek ki ağırlıklı olarak 186'lık Ceylan Serisi yayınlanacak.
Bir diye Türkiye'de yayınlanmamış 201-213 arası sayılar yayınlanmış olacak.İnter Neşriyat'ın kötü tercümeli 207-209 "Kartal ve Yıldırım"macerasını
da yayınlanmamış addediyorum.Girişim güzel Köstebek Bey.Benden tam destek.İnci Hanım da kendini kanıtlamış çok yetkin bir çevirmen.Ekibe
katılması isabet olmuş.Böylece Zeynep Hanım'ın yükü de hafiflemiş olacak.2015'e Teks açısından iyi bir giriş yapacağız hayırlısıyla...

yunusmeyra

neyseki , bir çok yayınevinin elinde bölük pörçük yayınlanmış sayılar bir düzene kavuşmuş olacak  :)
o zaman İnci Hanıma hoşgeldin diyoruz..Zeynep Hanım'a rahatsızlığı nedeniyle bir kez daha geçmiş olsun derken, çalışmalarında kolaylıklar diliyoruz..Caretta ve Çizgiliköstebek'e de yarattıkları sinerji için ayrıca ve çokça teşekkürler  :)  :)
not:beni de TSD'ye eklerseniz sevinirim :)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

yunusmeyra

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 26 Aralık, 2014, 23:33:15
.................................
not:beni de TSD'ye eklerseniz sevinirim :)
valla kendi göbeğimi kendim kestim,26.sıradan üye oldum  ;)  :)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

köstebek

Caretta Abi, bu uzun saçlı Tex meselesini ne yapacaz?

caretta

Hiç sorma Köstebek Bey.İç sayfalardan gördüm bayağı Tarzan gibi çizmiş.Hiç sevmedim doğrusu.Zagor'u da böyle uzun saçlı çizen birisi vardı.Acaba
Orhan Berent dostum ne diyor?Köstebek Bey ayın 15'de Klasik Zagor 8,tamam mı?Kısmetse 15 ve 28 şubatta da 9-10 sayılar?Proteus yazısını hazırlamaya başlayayım mı?

köstebek

abi adamlar (İtalyanlar) yeni bir seri daha açmışlar. Lüks'ünden, ciltli miltli. yılda bir falan. Entelektüel yaklaşımlar... bakalım, görüceğiz. Ocak Şubat patlacağız bombayı diyorlar...

2015'te Teks Bey'in yıldızı daha da parlayacakmış. Öyle diyorlar...

İşte bu da linki...

http://www.sergiobonelli.it/news/january-february-2015/38193/January---February-2015.html

köstebek

Atilla Abi,

Zeynep bu ayki teksleri yolladı, bugün yarın Orhan Abinin yazıları da gelir. Yetiştiririz görünüyor.

Ana seriye yüklenme hazırlıkları da sürüyor, ama bu arada sana şöyle sorayım. Önce bir şu maxileri falan peş peşe takıp aradan çıkarsak daha iyi olmaz mı? Okunmadık, yeni macera kalmasın diye?

caretta

Ana seri değil de Klasik Seriyi ayda iki sayıya çıkaracağız demiştiniz.Bu yönde hazırlığınız var mı?Hani İnci Hanım'ın katılacağı seri.Maksi Teksleri de
tamamlarsanız çok iyi olur.Ama arada bir de dev (special) sıkıştırırsınız belki.

köstebek

Özelden uzun uzun anlatırım abi... :)

köstebek

TSD , toplamda 26 kişide kalmış...

caretta

Vallahi ihale ikimizin üzerine kaldı Köstebek Bey.Yeteri kadar tanıtım mı yapamıyoruz yoksa comicsler karşısında 2-0 mağlup mu başlıyoruz bilmiyorum.Dernek üyeleri daha faaal olmalı.Okudukları Teks maceralarını yazmalı.NICdostumuz gayret ediyor.Mrtekin Teks'e daha yeni başlıyor.Orhan
Berent de kızdı gitti.Ben 60'ında ,siz 50'sinde artık bayrak yarışında genç Teksseverlere ihtiyaç var.

köstebek

Sevgili dernek üyeleri adına değerli başkanlarımızdan Atilla Ağbi'nin dikkatine.

Genç  Teks okurlarının yetiştirilmesi lazım konulu söyleşinizin ardından şöyle bir örneğe rastladım. Beğendim de aslında. Birazdan izleyeceğiniz örnekteki çabaların benzerlerinin de ülkemizde çoğalması gerekiyor.

Not: Geçenlerde ekteki videoyu "tam ekran" yapıp kızıma izletiyordum. Sesi de sonuna kadar açmıştık. Salonda kurşun  sesleri yankılanmaya başlayınca hanım geldi, biraz baktı ve şu sözleri sarf etti:

"Çocuğa böyle saçma sapan şiddet gösterilerini izletme. Sarı gömlek mi kalmış dünyada..."

Bilmiyorlar ki hastasıyız sarı gömleğin...

Not: Video ektedir ve çok keyiflidir... İzleyin, izletin...

Ek: video https://www.youtube.com/watch?v=4dWPA2WltxY

caretta

İlginç bir video imiş Mehmet Bey.Gençlere Teks bayağı sert gelebilir.Oğlak Altın Seri 180.sayıyı tekrar okudum.Burada Teks ve Lilyth'in yeni evliyken tek kitaplık
bir öyküsü anlatılıyor.Sizde bu sayı varsa hanıma göstermenizi tavsiye ederim.Hele bir de okursa eminim Teks'e olan yaklaşımı değişecektir.Ne kadar
ilginç ki Aylık Seri 11.sayı da bir misyon öyküsünü konu alıyor.Henüz okumadım ama başka maceralara benziyor sanırım.

s.b

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN