TSD (Teks Sevenler Derneği)

Başlatan hanac, 07 Ağustos, 2014, 21:27:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caretta

Sizi hatırlatmamak çizgiliköstebeğin ihmalkarlığı Özer Bey!

Mrtekin

Alıntı yapılan: ozer - 03 Eylül, 2014, 14:42:09
Beni niye eklemiyorsunuz. anlamıyorum ki; illa söylemek mi lazım

Thorgalin, onursal baskanisiniz, Ozer bey.

Ufak bir Kâh aniel işimiz vardı, bir sürpriz yapsanız, fuara olmaz mi?
They drew first blood...

s.b

Alıntı yapılan: ozer - 03 Eylül, 2014, 14:42:09
Beni niye eklemiyorsunuz. anlamıyorum ki; illa söylemek mi lazım

Eklendiniz efendim.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

s.b

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

köstebek

Alıntı yapılan: s.b - 03 Eylül, 2014, 15:38:48
Eklendiniz efendim.

Abi, patrona çok ilgi göstermeyin. Buralarda çok gezinmesin :)

caretta

Özer Bey listede görünmüyor.Çizgiliköstebek üyeliğini veto etti galiba???

köstebek

Sevgili dernek üyeleri... İki adet Teks kitabımız daha basıma gönderilmiştir. Klasik 4... bildiğiniz, eskiden de tahminen iki kere okuduğunuz bir macera... Ama önümüzdeki ay, klasik 5'te uzun yılların ardından bir Teks macerasının özgün halini okuyacağız.

Derneğimizin 1 numarası Caretta bey'in de belirttiği gibi ... "Çöl Hayaletleri" adlı macera daha önce Ceylan Yayınları 186'lık ve 69'luk serilerde kesilerek, kuşa çevrilerek yayınlanmıştı.Evet, Arizona çöllerinde Tuaregler develeri ile boy gösterecekler.Uzun yıllar sonra bu maceranın tamamı Çizgi Düşler tarafından tam olarak yayınlanacak...

Bu arada el morisco'nun adının "Ahmed Cemal" olduğu bilgisini vererek beni şaşırttığı için Caretta Abimi, burada kutluyorum...

hennessy

köstebek abi öbürü yeni seri Tex dimi biz klasik değil modern okuyruz da :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

köstebek

Alıntı yapılan: hennessy - 08 Eylül, 2014, 20:00:58
köstebek abi öbürü yeni seri Tex dimi biz klasik değil modern okuyruz da :)

Geçenlerde depodaki raflara şöyle bir bakıldı. İlker Bey rafların tozunu almak istiyordu ve o turuncu renkli bir bezle toz alırken ben de Teks kısmına baktım da... modern okuyanların sayısı klasik okuyanlardan yalnızca 100 tane fazla görünüyor. Demek onlardan biri de sensin...
Ama bil ki, Teks içinde modern, klasik veya renkli diye ayrımcılık ya da hizipçilik yapmak pek sıhhatperver bir yaklaşım değildir. :) Teks'in her macerası klasik sayılır.

Bu arada evet öbürü modern olanı. Kurşun Kasırgası diye de bilinir. 50 kişinin arasına dalıp tek çizik almadan çıkma üzerine bir ders niteliği taşımakta... Zaten bu önemli dersi verebilecek hocaların sayısı pek sınırlıdır. En çok tavsiye edilenleri de Teks veya Conan'dır.

köstebek

Derneğimizin deneyimli üyelerinden s.b.'nin ani bir kararla nehri geçerek, yumuşak ayaklı kardeşlerimizin konuştuğu "Marvel Çizgiromanlarındaki Değişim" konusuna yaptığı atak ve bıraktığı mesaj TSD derneğinin ne kadar tehlikeli hamleler yapabileceğini bir kez daha ortaya koymuştur...

bkz. http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,8359.0.html

pizagor

Teks Sevenler Derneği niye bir yarışma düzenlemiyor? Ödül çizgiliköstebek'ten, yazılar Altın Madalyonculardan!
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

köstebek

Alıntı yapılan: pizagor - 25 Eylül, 2014, 21:21:33
Teks Sevenler Derneği niye bir yarışma düzenlemiyor? Ödül çizgiliköstebek'ten, yazılar Altın Madalyonculardan!

Peki, küçük bir yarışma açalım...
Soru: Olayların arkasındaki kim?

Konu: Teks ve arkadaşları 5 mahkumu nakletmekle görevlidir, ama yolda bir saldırıya uğrarlar; mahkumlar kaçırılır, rangerler öldürülür ve Teks kurtulup adamların peşine düşer...
İşte size beş mahkum:
1. Kara Puma adlı bir Apaçi; san carlos rezervasyonundaki kızılderili ajanını öldürmeye çalışmış, ama başaramayıp yakalanmış.
2. Paul Larue: Profesyonel kumarbaz ve acımasız bir katil. En son, hile yaptığını söyleyen iki silahsız kovboyu öldürmüş.
3. Albert Dekker:Springfield bankasını soymaya kalkışan talihsiz bir çetenin reisi...
4. Don Kramer:Eski bir madenci ve dolandırıcı. Sahte bir altın madenini satmaya çalışırken içeri tıkılmış ve serbest kaldığında Winslow şerifini öldürmüş.
5. Juan Alameda: Borca batmış ve müdürü olduğu Batı sedona bankası'ndan zimmetine para geçirip yakalanmışve para geri alınmış. Şişman, gözlüklü ve kel...
Olay hakkındaki ilk ipucu:
Mahkum nakil arabasını kurtaranlar bu mahkûmlardan sadece birini yanlarına almış ve diğerlerini ne cehenneme giderseniz gidin diyerek serbest bırakmışlar.

Soru: Mahkûmları kurtaranlar kimlerdi ve bunu neden yapmışlardı?

Süre: Tex Maxi 1 basılana kadar, yaklaşık 5 veya 10 gün...

Joker: Herkesin en fazla üç soru sorma hakkı var?

Ödüller:
1. Benden bir tex maxi (ama kargo parasına karışmam)
2. Dondurucuda bekletilmiş kocaman bir bardağa yeni dükülmüş soğuk ve malt bir bira (ama barmenin alacağı paraya karışmam)
3. Kıbrıs'ta Caretta bey ile Teks dolu bir sohbetin yanı sıra nefis bir akşam yemeği (bütün gidiş dönüş masrafları ve diğer her türlü şey kazanana aittir, ben hiçbir şeye karışmam)... Çünkü hep kasa kazanır...

hanac

Caretta abi yarışmacı mı, jüri mi ?  :)

Yarışmacı ise haksız rekabet olur.  ;D

köstebek

Alıntı yapılan: hanac - 26 Eylül, 2014, 16:35:20
Caretta abi yarışmacı mı, jüri mi ?  :)

Yarışmacı ise haksız rekabet olur.  ;D

soru basit admin bey, mahkumları kim ve neden kurtardı? 

pizagor

Kompleks bir yarışma sorusu olmuş. Ama değişik! Deneyelim bakalım, belki katılım daha fazla olur!

Ben anladığımı söyleyeyim: eldeki malzeme bu, helvayı kavurun, hikayeyi yazın. Mı acaba?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...