TSD (Teks Sevenler Derneği)

Başlatan hanac, 07 Ağustos, 2014, 21:27:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

köstebek

Alıntı yapılan: pizagor - 26 Eylül, 2014, 17:11:47
Kompleks bir yarışma sorusu olmuş. Ama değişik! Deneyelim bakalım, belki katılım daha fazla olur!

Ben anladığımı söyleyeyim: eldeki malzeme bu, helvayı kavurun, hikayeyi yazın. Mı acaba?

Teks (yani katılımcılar, sizler) bu macerada tek başınasınız. Ne kit Carson ne de tiger yanınızda. Sadece küçük bir kasabada gazetecilik yapan, orta yaşlı ve eski bir alkolik gazeteci var (yani ben). Bu gazeteciye üç soru sorma ve doğal olarak diğerlerinin sorularını okuma şansınız var. Hepsi bu... 

köstebek

Haydi bir başlangıç noktası vereyim. ... elinizde beş kaçak mahkûm var. olayı çözmek için ilk önce hangisinin peşine düşerdiniz? 

pizagor

Sadece 3 soruyla çözüme ulaşana helal olsun! Maxi 1'in konusudur bu, internet taraması yapayım bakalım ;D
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

köstebek

Alıntı yapılan: pizagor - 26 Eylül, 2014, 17:29:28
Sadece 3 soruyla çözüme ulaşana helal olsun! Maxi 1'in konusudur bu, internet taraması yapayım bakalım ;D

diğerlerinin de soruları olacak... Hadi Pi-za-gor, göster kendini

pizagor

1. Diğer 4 kaçak yakalanıyor mu? Malum Tex dünyası bu, sırf peşlerine düşecek rangerleri yanlış yönlendirmek için alakasız mahkumu götürmüş, esas olanı da bilmem nerede buluşmak üzere bırakmış olabilir bu hainler?

Metod bu mu olacak hocam?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

alan ford

alan ford  Soru 1- Kaçırma işi mahkumu kurtarma amaçlı mı yapılıyor , yoksa sahip olduğu bir bilgiden yararlanmak için mi ?
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

köstebek

Alıntı yapılan: pizagor - 26 Eylül, 2014, 17:47:47
1. Diğer 4 kaçak yakalanıyor mu? Malum Tex dünyası bu, sırf peşlerine düşecek rangerleri yanlış yönlendirmek için alakasız mahkumu götürmüş, esas olanı da bilmem nerede buluşmak üzere bırakmış olabilir bu hainler?

Metod bu mu olacak hocam?

İlk soru olduğu için benden olsun: Mahkûmların birbirleriyle hiçbir alakaları yok. Teks (yani sen) hemen saldırganların peşine düşüyorsun ve izlerini sürerken fark ediyorsun ki: Adamlar  bir noktada durmuşlar ve kalabalık bir grup bir yöne doğru giderken, dört kişi de kendi başlarına farklı yönlere gitmişler. Ve hemen fark ediyorsun ki, adamlar sadece bir mahkûmu yanlarına alıp diğerlerini farklı yönlere göndermişler. Böylece peşlerinden gelen kanun adamlarını da (bir kısmını diğerlerini izlemeye yönelterek) hem sayıca azaltmış hem de zaman kazanmış olacaklar.
Şimdi Teks olarak ne yaparsın... Hangi mahkum adamların yanında bilmiyorsun? Diğer mahkumları da düşün... Bu noktada hamlen ne olur?

3 soru hakkın hâlâ devam ediyor...

köstebek

Alıntı yapılan: alan ford - 26 Eylül, 2014, 17:55:29
  alan ford  Soru 1- Kaçırma işi mahkumu kurtarma amaçlı mı yapılıyor , yoksa sahip olduğu bir bilgiden yararlanmak için mi ?

Her ikisi de sonunda aynı yere çıkıyor. Adamı kurtarıp sorgulamak ve bazı şeyleri öğrenmek
belki de kendi kıçlarını kurtarmak?...

caretta

Soru 1:Niçin sadece Juan Alameda'nın fiziki özelliklerini verdiniz?

köstebek

Alıntı yapılan: caretta - 26 Eylül, 2014, 23:06:12
Soru 1:Niçin sadece Juan Alameda'nın fiziki özelliklerini verdiniz?

Diğerlerinin öyle pek fark edilebilir fiziksel özellikleri yok. Klasik kavruk ve zayıf yapılı tipler.

tommikser

Sevgili köstebek Tex'e biraz uzak sayılırım yanlız sormak istediğim bişey var.Alfa döneminde yayınlanan boğaz sıkıcılar macerasının yazarı, çizeri  ve yılı nedir? Çocukluğumda beni çok etkilenmişti tahminen sizde ne zaman okuruz?

caretta

Tommikser dostum (Güneş Semerci değil mi?)bu soruyu Köstebek Bey'e tevcih etmişsiniz ama ben de cevaplayabilirim.Bahsettiğiniz macera orijinal
312-314 sayılar.Ekim-Aralık 1986 tarihlerinde yayınlanmış.Gianluigi Bonelli-Claudio Nizzi senaryosunu yazmışlar;Claudio Villa ile Aurelio Galleppini
çizmişler.Türkiye'de ne zaman yayınlanır?Bu macera Klasik Seri'de yayınlanacaksa bu seri henüz 176.sayıda.Eylül 2015'da 200.sayıya ulaşacak.
312'ye 112ay kalacak.Yanlış hesap yapmadıysam 9 yıl daha.Yani 2024 yılında!
      Thugs'ların bir macerasını Zagor'da da okumuştuk.Orijinal 53-54 sayılar Tay Zagor 36-39 ve362-365 fasiküllerde "Ölüm Mendili""Kara İlahe"
adıyla yayınlanmıştı.Lal KM Zagor serisinde 16.cilt.
       Umarım yardım edebilmişimdir...

tommikser

Deme abi bitmez bu çile o zaman ben 40'li yaşlarda anca okuyacağım neredeyse 25 yıl sonra.İçim daraldı şimdi :'(

caretta

Güneş Bey dostum galiba hesabı yanlış yaptım.Şimdi;Eylül 2014 176.sayı
Eylül 2016-200.sayı
Eylül 2017-224
Eylül 2018-248
Eylül 2019-272
Eylül 2020-300
Eylül 2021-320
     Köstebek Bey satır aralarında  Klasik Seri'yi hızlandırmaktan söz ediyordu.Yılda 36 sayı çıkarsa süreç kısalacak.2015 yılı için biz Teksseverlere
bir müjdesi olur umarım.

hennessy

caretta abi bizde Tex seviyoruz diye ortalıkta dolaşıyoruz :)

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları