TSD (Teks Sevenler Derneği)

Başlatan hanac, 07 Ağustos, 2014, 21:27:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caretta

Acelemiz yok Köstebek Bey.Mrtekin dostumuzun beklediği birşeyler çıksın.Özel Zagor 2,Julia,Brendon da beklediklerimiz.Ben de Klasik Seri'de yeni
başlayacak olan Ticci çizimi "Tren Soygunu"ile ilgili yazayım.Siz de aylık serideki yeni maceradan bahsedersiniz.

hennessy

Nell'attesa di vedere il suo Tex a fumetti, ecco una bella illustrazione di Luca Vannini.

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

köstebek

Bir aşk hikâyesi... Unutmadık, unutmayacağız.

köstebek

Atilla abi sormadan söyleyeyim .Teks 6 bugün matbaaya gitti. Yarın da klasik teks 6 gider. Teksas Bill geliyor beyler; kaç kişi hatırlıyor onu....

Not: Zeynep hanım fazladan renkli teks 4'ü de yapmış; ama onu fuar sonuna, kargaşa bitene dek bekletiriz herhalde....

caretta

Köstebek Bey "Teksas Bill'i hatırlayan var mı?"sual iniz herhalde benim birşeyler yazmam için sorulduğunu kabul ederek başlıyorum.

Orijinal 180-183 sayılarda yayınlanan bu macerada çizerler Muzzi ve Galleppini. Yine bir demiryolu macerası.

Santa Fe'ye kadar ulaşacak olan demiryolu Canyon Diablo'da durur. Demiryolu hattına evler ve bir salon inşa edilmiştir.

Bir sürü ipsiz sapsız insan burayı mesken tutmuş ve her  türlü kanundışı olayın içindedirler. Burada görev yapan 4 şerif  peşpeşe öldürülmüşledir. Burayı temizlemek ve hattı açmak görevi Teks ve Karson'a verilir. Teksas  Bill de Teks'in takma adıdır.

Bu macera Karakoç fasikül Teks'lerde 372-381 fasiküllerde; 186'lık Teks dizisinde 22-25 sayılarda ve 69'luk Teks'lerin 15-19 sayılarında
yayınlandı. Hatta bazı Karakoç fasikülleri düzensiz olarak 1978 İnter Teks'lerde de vardır. 69'luk Teks'in 19.sayısı 10 Haziran 1985'de çıkmış.

Yine 29 yıllık bir macera.

Renkli Teks 4 ise 4 kısa maceradan oluşuyor.

hanac

İtalya'da ki Teks Sevenler "Tex Willer Magazine" yayınlıyorlar.

Şimdiye kadar 11 sayı çıkmış.

İsteyenler buradan indirebilir.

http://texwiller.ch/index.php/files/

alan ford

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 09 Ekim, 2014, 14:22:33
Caretta abinin "bankacı" cevabını görmemişim, atlamışım. Ama o buna pek kızmaz; zaten Tex yarışmalarında onu sadece "jüri" yapmam için büyük baskı var... :)
Neyse, eğer hâlâ en çok "bankacı"dan şüpheleniyorsan, hafta içinde kadıköy'de, İlker'de bir adet "maxi" seni bekliyor olacaktır. Ama yok, artık bankacıdan şüphelenmiyorum, diyorsan sen bilirsin... :)

20 Aralık toplantısında sizi göremesem de kitabı İlker'den almayı başardım.  :D  Şimdi kel ve gözlüklülerden özür dilemem gerekiyor sanırım. fam fatelle yokmuş ortalıkta. ::)  Edirne'ye dönerken yolda bir solukta bitti kitap. Teşekkürler çizgiliköstebek.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

köstebek

Alıntı yapılan: alan ford - 22 Aralık, 2014, 09:10:44
20 Aralık toplantısında sizi göremesem de kitabı İlker'den almayı başardım.  :D  Şimdi kel ve gözlüklülerden özür dilemem gerekiyor sanırım. fam fatelle yokmuş ortalıkta. ::)  Edirne'ye dönerken yolda bir solukta bitti kitap. Teşekkürler çizgiliköstebek.

Rica ederim. Keyfini çıkarın

yalcinerol345

İdefiks siparişlerim geldi.Ben bu TEKS'leri de sevdim.İki macera olması da bir başka güzel olmuş.

köstebek

Alıntı yapılan: yalcinerol345 - 22 Aralık, 2014, 12:33:23
İdefiks siparişlerim geldi.Ben bu TEKS'leri de sevdim.İki macera olması da bir başka güzel olmuş.

Ne güzel.
Ama size tavsiyem senelik biriktirme yerine 2, 3 ayda bir alırsanız, sadece teks değil, diğer fumettileri de (hep birlikte) daha sık ve bol okuyabiliriz. Fumetti ailesine ilginizi eksik etmemeniz dileğiyle ...

caretta

Köstebek Bey Tekslerin 7.sayıları piyasaya verildi mi?

köstebek

Alıntı yapılan: caretta - 22 Aralık, 2014, 22:20:26
Köstebek Bey Tekslerin 7.sayıları piyasaya verildi mi?
Haftasonuna yetiştirmeye çalışıyoruz abi... Birkaç gün sonra kesin gün verebilirim

köstebek

Atilla Abi,
Senin haberin vardır... Küba'da isyan çıkmış diyorlar...

caretta

Teks special (Dev Albüm)24 "Küba'da İsyan" geliyor demek.Ezilenlerin yanında olan Teks bu defa İspanyollara karşı direnen Kübalıların yanında.
Che Guevera ve Fidel Castro da belki de Teks okuyorlardı!!!

köstebek

İşte yeni bir soru Atilla abi,

Bir ilkbahar öğleden sonrasında, colorado'nun güneyinde bir yolda, Teks deli bir koşturan bir posta arabası görür. Sürücüsü ölmüştür ve bizimki cambazlık yaparak arabayı durdurur. İçinde yolcu falan yoktur. Tex bey hemen arabanın geldiği yöne doğru ilerler ve yolcuların cesetlerini yol kenara düzgün bir şekilde yatırılmış olarak bulur.... 320 sayfa sonra da macera biter...

Kim yazmıştır, kim çizmiştir?