Avengers Vs X-Men-Gerekli Şeyler

Başlatan V, 30 Eylül, 2014, 21:38:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sawyer456

Fuardan alıp da satan dükkanlar var.

Sakızlı Ohannes Paşa

ilk cildi okudum 2. cildi de alıp okuyacağım en kısa zamanda. yani hikaye çok güzel. zaten yazar kadrosu tam bir yıldızlar geçidi olmuş. bendis, brubaker, aaron, hickman, fraction. şu kadrodan kötü bir iş çıkmazdı zaten. ama benim asıl takıldığım nokta çizimler. bu john romita jr'ın çizimleri hiç olmamış bu event'e. zaten bu adam neden bu kadar popüler hiç anlamadım hiç de anlamayacağım. yazar kadrosunun ve onların ortaya çıkardığı hikaye yanında çizimler son derece vasat. kick-ass gibi bir çizgi romanda göze hoş geliyor ama avengers vs x-men'e hiç olmamış.

Sakızlı Ohannes Paşa

2. cilt de bitti. İlk ciltten daha da iyiydi. Tabi bunda en büyük etki 6-12 sayıları arasında JRJR yerine çizer olarak Coipel'in yer alması. 5 farklı yazar tarafından yazılmasına rağmen Cyclops'un yalnızlığa giden ve hayatında büyük önem taşıyan birini öldürdüğü süreç çok iyi işlenmiş. Zaten bir yerden sonra Avengers vs X-men'den, Cyclops vs Geri kalan herkes'e evriliyor hikaye. Event'ın yıldızı ise aslında House of M'de olduğu gibi Scarlet Witch. Ama bu sefer olumlu anlamda  :)

İlk kez okudum ve başarılı bulduğum bir event oldu. Sadece ilk 5 sayının JRJR tarafından heba edilmesi rahatsız edici. Yine de genel olarak Avengers vs X-Men'e 7.5/10 veririm.

Animvader

John Romita Jr. hakkındaki görüşlerinize tamamen katılıyorum.Heralde çizgiromanda çizimlerinden bu kadar rahatsız olduğum başka çizer yoktur.Spider-Man'den bile soğutmuştu adam beni.

Çizdiği bütün karakterler yuvarlak/silindir şeklinde hatlara sahip ve hepsi birbirine benziyor.Ayrıca karakterlere ve etrafa yaptığı çizgi çizgi şeklindeki desen de insanı gerçekten rahatsız ediyor.En son Superman çizimlerini gördüm ve gerçekten nefret ettim.

Adam babası sayesinde bu işleri alıyor galiba.

Sakızlı Ohannes Paşa

Alıntı yapılan: Animvader - 29 Mart, 2015, 15:44:17
John Romita Jr. hakkındaki görüşlerinize tamamen katılıyorum.Heralde çizgiromanda çizimlerinden bu kadar rahatsız olduğum başka çizer yoktur.Spider-Man'den bile soğutmuştu adam beni.

Çizdiği bütün karakterler yuvarlak/silindir şeklinde hatlara sahip ve hepsi birbirine benziyor.Ayrıca karakterlere ve etrafa yaptığı çizgi çizgi şeklindeki desen de insanı gerçekten rahatsız ediyor.En son Superman çizimlerini gördüm ve gerçekten nefret ettim.

Adam babası sayesinde bu işleri alıyor galiba.

Ben o adamın ilk kez bir işini Kick Ass'de görmüştüm. Beğenmiştim de aslında. Absürd, karikatürize Kick-Ass'e gitmişti çizimleri. Ama Superman gibi karakterlerin sahip olması gereken karizmatik, kudretli görünüşü kesinlikle yansıtamıyor bu çizimler. Hani Superman de sevdiğim bir karakter değildir ama beni bile rahatsız etti gerçekten.

gamlıbaykuş

Kesinlikle katılıyorum.  Kick Ass de çok göze batmiyor. Okuya okuya bir nebzede olsa Marvel' de alıştık (Aslında başka caremiz de yok) ama Superman' de hiç olmamış. Peki o çizimler normal seride mi yoksa Action Comics' de miydi?
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Sakızlı Ohannes Paşa

Normal seride. Yazar Geoff Johns.

dean

Checklist

Prologue

Avengers: X-Sanction #1-4
Marvel Point One #1
Avengers vs X-Men #0

Core miniseries

Avengers vs X-Men #1-12

Tie-ins

AVX: VS #1-6
Avengers vs. X-Men: Infinite #1, #6, #10
Avengers   #25-30
Avengers Academy #29–33
New Avengers #24-30
Secret Avengers #26-28
Uncanny X-Men #11-19
Wolverine and the X-Men   #9-16, #18
X-Men: Legacy   #266–270

Epilogue

AVX: Consequences #1-5

Other

AVX: Program   #1
A-Babies vs. X-Babies   #1
What If... Avengers vs. X-Men   #1-4

@Serhan

Okuyalı çok oldu görmüşken yazıyim hemen.
Bence Gerekli Şeyler hata yapmış. Okurken hiç keyif almadım. Severek okudum desem yalan olur. Kitap bitsin diye okudum.