New 52 Flash - Arkabahçe

Başlatan Chuck, 02 Ekim, 2014, 23:55:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

maeglin

Animvader

Çeviren arkadaş elbette İngilizce'ye hakimdir ama Reverse, zıt mıdır, ters midir?

Mesela Reverse engineering, tersine mühendislik midir yoksa zıttına mı?

Zıt daha çok opposite'i karşılar bence.Acaba Flash, elektrikten dolayı falan mı zıt kutup gibi çevirdiler, bence Ters Flash daha uygundu.

dean

Agamotto

Karakter ismi olduğu için reverse flash olarak kalsa daha mı iyi olurdu acaba ???

Ralph

Barmen Minik

ters flash daha uygundu sanki hem bilinirliği daha fazla olan ve okuması daha rahat bir kelime. her açıdan çok daha uygun sanki

mrex

Maalesef yayınlanan çeviriler her zaman çevirmenlerin yaptığı çeviriler olmuyor. ???

ercoktay

Daha çıkmamış bu çizgi roman. O kadar sordum fuarda :)

dean

Sakızlı Ohannes Paşa

4. ciltte yer alan Reverse Flash profili guzel olusturulmus olsa da karakterin "salt kotu" haline gelme asamasindaki motivasyonu yetersiz. Yine de bu basit amaca haddinden fazla anlam yuklemeyerek sonuca temiz bir sekilde ulasilmasi guzel. Tabi cildin genelinde cok klise var. Birine "otobusu kacirma" yerine "otobusunu kacirmak istemezsin" diyince cok mu havali duruyor anlamiyorum  :)

New 52 Flash ilk 4 cilt itibariyle hicbir zaman cok iyi bir seri olmadi. Yine de kendini okutturuyor. Yaratici ekibin sayfa duzenini ve panelleri kullanis tarzini begeniyorum. Flash seven biri zevk alir bence. Sevmeyen birine ise sevdirmez. O kadar soyleyeyim.

4. cilt: 6.5/10

rumar80

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

xmenac

Çizgi roman tarihinin en iyi maceralarından biri.

Agamotto

YKY Flashpoint Superman cildini büyük ihtimalle basmaz ama en azından JBC Batman Flashpoint cildini bassa iyidir.

nicholaihel

Alıntı yapılan: xmenac - 30 Ağustos, 2016, 16:59:11
Çizgi roman tarihinin en iyi maceralarından biri.

Bu kadar iddialı ise seriyi takip etmeyen ben, bu iki cildi edinmeli miyim?