The Flash

Başlatan dean, 15 Ekim, 2014, 22:56:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gabby

Alıntı yapılan: Mrtekin - 13 Ağustos, 2023, 15:51:31...Filmde bazı yerlerdeki CGİ gerçekten çuvallıyor...

Hafta sonu oğlum ısrar etti hadi izleyelim diye.. Doğumhanedeki bebeklerin patlayan camlar ve eşyalarla birlikte bina dışına savrulmaları, boşlukta uçuşan binlerce objenin hiçbirinin kar tanelerinin biribirine çarpmaması gibi bu bebelere teğet geçmesi, görüntülerin slow motion ile lastik gibi uzadıkca uzatılması ve bu arada sinir bozucu espriler falan derken oğluma, beni sarmadı sen devam et deyip bıraktım. Sonrasında neler oldu, çok şey mi kaçırdım bilemiyorum... 

Oysa aheste rahvan uçarak elli saniyede Dünyanın çevresini  dolanabilen Süperman'ın ne hikmetse şehrin bir ucunda otomobil içine sıkışıp yavaş yavaş toprağa gömülen Louis'e yetişemeyip ölmesi üzerine bu kez Dünyanın çevresinde "süperlüminal" hıza ulaşarak zamanı geri sarıp sevgilisini kurtarlma garipliğine hiç takılmazdım yıllar önce... :)

Konuyla ne kadar ilgisi var emin değilim ama aklıma geldi, Polonyalı ünlü yönetmen Kieslowski'nin sinema üzerine şöyle kulaklara küpe bir tesbiti var: "İnsanların birçok şeyi anlamalarını sağlar sinema ama hiçbir şeyi değiştiremez. Dünyayı değiştirecek olan şey filmler değil, o filmleri izleyen insanlardır."

newman

Filmi orta buldum fakat bu filmden sonra gösterime girecek olan Blue Beetle için eleştirmen yorumları çok olumlu. Marvel tarafında bir süredir beğendiğim film gelmiyor, DC yavaş yavaş öne geçiyor sanırım.