Şubat 2015

Başlatan afu, 02 Şubat, 2015, 18:00:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aa

Ben Ken Parker dedim.
Esse Gesse Hayranı...

haysat

Arkadaşlar ay sonuna az kaldı. Sizce ayın kitabı hangisi olmalı.

Esen Kitap tarafından çıkan, Nuri Kurtcebe'nin çizgileri ile Nazım Hikmet'in ölümsüz eseri Kuvayı Milliyeyi kazanmak sizin elinizde.

Çekilişe çok az kaldı,yorumlarınızı bekliyoruz.

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

Mister NO

Uzun süredir bekliyordum. Buddy Longway  ;)

erkgur

Öncelikle herkese selamlar.

Ben oyumu 'Ken Parker – Öncüler' e verdim. Ken Parker devamlı takip ettiğim çizgi roman serilerinden bir tanesi, gerek konusu, gerek sıra dışı bir western kahramanı olmasıyla, çizgi roman dünyasında ayrıcalıklı bir yeri var. Maalesef tek sorunu çok seyrek yayınlanması.

Bu sayının çizimleri gerçekten muhteşem, tek tek her karenin hakkı verilmiş. Kurgusu da çok güzel, incelikle işlenmiş. Yanında taşıdığı kitapların arasında Poe ve Melville gibi yazarlar olması yüzümü güldürdü.  Böyle ustalık işi çizgi romanlar hem okumayı hem de bakıp incelemeyi bir zevk haline getiriyor. Özellikle bu sayının insan yüzleri çizimlerine bayıldım.

Ken Parker, gerçekten benzersiz bir çizgi roman.

aaciltan

İyi akşamlar sevgili arkadaşlar...
Hani insanların çok eski dostları olur ya; onları gördüğünde bir tarih canlanır gözlerinde. Eski günlerini hatırlar; ilk aşkını, ilk tattığı bir meyveyi ya da ilk okul günündeki unutamayacağı heyecanı...
Yıllar geçse de, çok uzun zaman geçse de unutamaz o halasının oğlunun kitaplığındaki eski kitapların kokusunu...
Ben de Buddy Longway'i işaretledim ayın kitabı olarak.
Yaman çocuk dergisinde okuduğumda çok hoşuma gitmişti. Bir unutulmaz olmuştu benim için....
O eski bir dosttu kalbimin derinliklerinde, onu gördüğümde ilk gençliğime gitmiştim aniden...
Sizin de vardır muhakkak çok eski dostlarınız, onu görünce yüreğinizin daha hızlı attığı...
Benim için çok önemli çizgi romanlar var; Tina gibi, Gordon gibi, Korku magazin gibi, Kızılmaske, Mandrake, Zagor gibi...
Hepsinin ayrı bir hatırası var...
Buddy Longway'de bunlardan biri ...

afu

Buddy Longway
Şubat 2015 ayın kitabı seçildi.

Anketimize katılıp yorum yazanlar arasından, kura ile seçilecek şanslı bir üyemiz Kuvayi Milliye çizgiromanını kazanacak.
Akşam sonuç açıklanıyor.
:)

afu

Şubat'15 - Ayın kitabı seçiminde kazanan üyemiz ....

aaciltan

tebrik ediyorum.
;D

aaciltan

Teşekkürler Altın Madalyon ailesi...  8)