Fear the Walking Dead

Başlatan dean, 18 Şubat, 2015, 03:06:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nicholaihel

Alıntı yapılan: ferzan - 11 Nisan, 2016, 20:13:52
    Bu yan seriyi çıktığından beri ana seriden daha farklı ve rahatlatıcı bulmuşumdur...

+1

doktor1881

FTWD yeni sezona başlamasının hemen ardından 3. sezon onayı aldı. TWD yapımının spin-off dizisi olarak izleyiciyle buluşan ve büyük beğeni toplamayı başaran yapım beklenenleri karşılayınca onayı kaptı. Dizinin uzaması ileride iki dizi arasında bir birleşme gibi ilginç senaryolara sahip olabilecekken FTWD'in şuan için daha eski tarihte olayların başladığı tarihte olduklarını hatırlatalım şuan iki dizi arasında 5 yıl gibi bir fark bulunsa da sezonlarda bir yıl- iki yıl sonra gibi fark kapatılabilir. Tabi bunun kararı dizilerin gidişatına veya final yapma durumlarına göre belirlenecektir.

İkinci sezonunda 15 bölüm bulunan yapımın 7 Eylülden önce biteceğini biliyoruz ancak sık gelecek olan soru Fear The Walking Dead 3. Sezon Ne Zaman Başlıyor ? cevabını şimdiden belirtelim dizinin yeni sezonu 9 Nisan 2017'de başlayacak tatilde olduğu dönemlerde ise asıl dizisi TWD'in 7. sezonu ekranlara gelecektir.

Fear The Walking Dead 2. Sezonda neler oldu ?

Henüz ilk bölümü görme fırsatımız oldu ve teknede bir süre hayatta kalırlar derken ilk bölümden tehlikeli bir konuma düştüler. Başlangıçta önemli bir olay gerçekleşmedi. Bölümlerin gelmesiyle sezon genelinde özetler eklenecek

doktor1881

1
Bölüm:2/2 (GünceL) Fragmanlar ne kadar yanıltıcı olabiliyor.Harika bir bölüm beklerken 39. dk ya kadar inanın hiçbir şey yoktu.Sonra biraz konuda hareketlenme,o kadar

Bölüm Notu:5/10

ferzan

Geçen hafta nette dolanan fragman, aslında ikinci sezon ikinci bölümün değil, genel olarak sezonun fragmanıydı ama hangi akıllı paylaştıysa nette, ikinci bölüm fragmanı diye paylaşmış...Hala öyle görünüyor...Zaten o fragmandaki olayların tek bölüme sığmayacağı ve sezonun geneline ilişkin bir fragman olduğu belliydi...Bu sebeple çok büyük beklentilere girmediğim gibi, dizinin bana verdiği tekinsiz huzur dolayısıyla beni asla TWD gibi hayal kırıklığına uğratmayacağına eminim...Sakin tempoda gerilimi başarıyla veren, hikayesini de aynı sükunette işleyen anlatılara ayrıca bayılıyorum...

İkinci sezonun ikinci bölümünü biraz önce bitirdim...Keyif verdiği kadar satır aralarına gizlenen pek çok vurgusu olan, duygu dolu bir bölümdü...Bölümde şok eden herhangi bir sahne yoktu ama bazı sahneleri de bu denli net beklemiyordum...Bölüm sonuyla da değişik hislere soktu...Aslında tam da grafik romanlık; tatlı, tekinsiz ve bir o kadar da dramatik bir hikayeyi bizlere vermiş oldu bu bölümle...

Popüler kültürün rağbet gören başlıca türlerinden birini alarak hiç de bu türden beklenmeyecek sakin ve derinlikli hikayelerin yerleştirilmesi olayını seviyorum...Dizi bu çizgisini koruduğu müddetçe severek izlemeye devam edeceğim...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

doktor1881

1
Alıntı yapılan: doktor1881 - 03 Eylül, 2015, 23:40:02
Bölüm:1
İlk kurban (Psikolojik olarak) Nicky çok iyi oyunculuk çıkarıyor.Yaşarken bile yürüyüşü zombi gibi

Bölüm:2/3 (GünceL) ilk sezon ilk bölümde yaptığım tesbitin doğruluğu bu bölümde net olarak ortaya çıkıyor
Bu bölüme damgasını vuran söz '' geliyorlar''
Dizinin ilk gerçek meydan muharebesine girdiler
İlk 30 dk dram yönü ağır olan dizi ondan sonra aksiyona bağladı

Bölüm Notu:9/10

doktor1881

1
Bölüm:2/4 (GünceL) Bu bölümde Strand'ın geçmisine göz atıyoruz ve  onun hakkında büyük bir sırrı öğreniyoruz ??? ???
Durgun bir tempoda geçen bölümde yatta işler karışıyor 41. dk da heyacan geliyor bölüme

Bölüm Notu:7/10

doktor1881

1
Bölüm:2/5 (GünceL) Dizinin en sıkıcı en berbat bölümüydü. Abigail ve Connor'un üssünde geçen geyik muhabbetleri 36. dk dan sonra yapılan dandik gülünç kurtarma operasyonu ve boşa giden 42 dk

Bölüm Notu:2/10

doktor1881

AMC kanalında yayınlanan ve kanalın başarılı yapımlarından  Fear The Walking Dead dizisinin geçtiğimiz haftalarda 2. sezonu başladı (10 Nisan). Kanal tarafında yapılan açıklama şu şekilde; "Fear the Walking Dead, 18-49 yaş arasında kanalın en çok izlenen yedinci dizisi olarak, 16 bölümlü 3. sezon onayını almıştır." şeklinde açıklama bulunulmuştur

doktor1881

2
Bölüm:2/6 (GünceL) Ekibimiz nihayet Meksika'ya ulaşır ve aile içinde çatlak başlar.
Boş geçen 45 dk . Öldüren yavaş bir tempo , boş bir konu
Bölümün ana teması orjinal seri TWD dede işlendi
Hiç not vermiyorum Not verecek bir şey seyretmedim ::) ::) ::)

doktor1881

2
Bölüm:2/7 (GünceL) (Sezon arası Finali) Ekibimiz(ailemiz) Meksika'dada paramparça olur (ölüm anlamında değil)
Bu bölüm Chris'in triplerini seyrettikten sonra,Nick'te bölüm sonunda trip atmaya başladı.(Gerçi Nick dizi başladığından bu yana  büyük ilerleme kaydetti)

Bölüm Notu:3/10

Ahmet Oktay

Diziyi çıkardım izleme listemden. Teşekkürler Erol Abi :)

ferzan

2. sezonun 2. yarısı için Comic Con'da verilen fragman:

https://www.youtube.com/watch?v=ZF3FrveY14A

Her fırsatta belirttiğim gibi, bu diziyi ana seriden daha çok seviyorum ve kendine has havası çok hoşuma gidiyor...TWD'yi iple çekmesem de bu serinin her bölümü bende hafiften bir heyecan yaratıyor...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

doktor1881

3 aylık sezon arasından FTWD dizisi de dönüş yapmış

Bölüm:2/8 Bölüm Nicky'in uzun yürüyüşü ve yürüyüş esnasında uyuklama dönemlerinde ise eskiden hastane de yaptığı geyik muhabbetleri ile geçiyor ilk 13 dk ya hiç bakmayın sil,n 13 den başlayın gerçi geri kalanıda matah değil ama...
Dikkatli izlerken uzun yürüyüşde Felsefi bir açılım çıkardım gerçi ::) ::) ::)

Bölüm Notu:3/10

doktor1881

Bölüm:2/9 Nick'in yer aldığı sahneler dizinin normal seviyesinden yüksek puanı hakediyor.Nick sanki yeni düzen dünyası için  yaratılmış.Normal eski dünyada sırıtırken,yeni dünyada kendinden beklenmeyecek işler yapıyor.Nick bu bölümde ''Hepimiz Zombiyiz'' diye düşünen bir gruba katılırken,ekibin geri kalanı bir  otele sığınır

Bölüm Notu:4/10

doktor1881

Bölüm:2/10 Geçen bölümde olayların geçtiği otelin salgından önceki hali ve şimdiki haliyle görüntüleri bu bölümde de devam ediyor
Chris yol ayrımına gelmiş babasının ellerinden kayıyor
Bu bölüm itibarıyla dizi biraz toparlanmış heyecan ivmesi artmaya başlamış durumda

Bölüm Notu:6/10