Nuri Kurtcebe-Kuvayı Milliye

Başlatan Animvader, 17 Mart, 2015, 15:00:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Animvader

Daha önce Leman'dan çıkan Nazım Hikmet'in Kuvayı Milliyesinin çizgi romanı bu sefer Esen Kitap'tan çıkıyormuş.
Etiket fiyatı 45 TL olarak gözüküyor.

haysal

Aslında bir imza günü de Nuri Kurtcebe üstadımıza yakışır.

pizagor

Sevgili İlyas'ın üstadla muhabbeti var, bakarsınız bu da olur (ki bence kesin gerçekleşir), biz de Ankara'dan kedinin ciğere baktığı gibi bakarız :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

Alıntı yapılan: Animvader - 17 Mart, 2015, 15:00:18
Esen Kitap'tan çıkıyormuş.Etiket fiyatı 45 TL olarak gözüküyor.

Nisan ayında çekiliş ile 1 tane hediye vereceğiz.  :)

Sponsor: HAYSAT (Ne demekse)

haysat

Bu kitap benim çalıştıgım matbaada yapıldı.

Esen kitap adına işi takip eden şahısla konuştuk biraz,bizim forumdan ve çizgi romandan konuştuk biraz.

Ve adam çizgi romandan bi haber,hem çizgi roman olayına şaşırdı hemde sevindi.
Çizgi roman hala okunuyor mu dediğinde (hala mı bu soru diye sordum kendime.)

Yarım saatlik muhabbetten sonra forum ve yaptığımız yarışmalardan bahsettim. Esen kitap olarak bir kitabı hediye olarak verebilirmiyiz dediğimde,seve seve dedi.

Nisan ayındaki yarışmanın hediyesi Esen kitapdan.

İmza günü yaparsınız değil mi dediğimde,Nuri Kurtcebe'nin rahatsız olduğundan ve ameliyat olma durumu var,belki sonra olabilir dedi.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

caretta

LeMan'dan çıkan siyah kapaklı "Kuvayi Milliye" kitabını önüme koydum. Oğuz Aral'ın önsözünü bir daha okudum.

354 sayfalık nefis bir kitap. Yalnız baskı tarihi yazılmamış. Nazım Hikmet, Oğuz Aral nurlar içinde yatsınlar.

Nuri Kurtcebe'ye de acil şifalar dilerim. İstisnasız herkesin kitaplığında bulunması gereken bir başyapıt.

Yeni baskısı çıkınca onu da alacağım...

hanac

Kuvâyi Milliye

Yazar: Nazım Hikmet
Çizer: Nuri Kurtcebe
Sayfa Sayısı: 352
İlk Baskı: Mayıs 2022
Boyut: 17 cm x 24 cm
Fiyat: 160₺

Bu bir destan...
Bizim destanımız...
Öyle bir destan ki;
Bir eşi daha
Yazılmadı
Bugüne kadar,
Biz yazdık!..
Yedi düvele karşı...
Varolmak için,
Kuvâyi Milliye yazdı,
Nâzım Hikmet
Anlattı,
Ben çizdim,
Havaya...
Suya...
Toprağa...

NURİ KURTCEBE

pizagor

Yeniden, hayranlıkla, bazı bazı gözlerim dolarak okuyorum destanı. Ne mutlu ki okur bu kitaba ilgi gösteriyor; Mayıs'taki ilk baskıdan hemen sonra Haziran'da ikinci baskı yapılmış.

Kinowa59

Sia kitaptan çıkan " Kuvayi Milliye" adlı 350 sayfalık, mükemmel kapaklı bu kitabı, 160 TL üst fiyat yerine, Sözcü kitabevinden indirimli olarak 100 TL olarak alabilirsiniz.

allan quatermain

Alıntı yapılan: pizagor - 25 Haziran, 2022, 07:58:17
Yeniden, hayranlıkla, bazı bazı gözlerim dolarak okuyorum destanı. Ne mutlu ki okur bu kitaba ilgi gösteriyor; Mayıs'taki ilk baskıdan hemen sonra Haziran'da ikinci baskı yapılmış.
Yılmaz Özdil'in tanıtım yazısı çok etkili oldu benim gördüğüm, Sia ciltli baskı yapmıştı bazı kitaplara, bu esere de ciltli bir baskı güzel olur.

pizagor

Alıntı yapılan: allan quatermain - 25 Haziran, 2022, 15:28:32
Yılmaz Özdil'in tanıtım yazısı çok etkili oldu benim gördüğüm, Sia ciltli baskı yapmıştı bazı kitaplara, bu esere de ciltli bir baskı güzel olur.

https://www.sozcu.com.tr/2022/yazarlar/yilmaz-ozdil/atesi-ve-ihaneti-gorduk-4-7169399/

Nightrain

Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçıları tarafından zamanında sahnelenmiş. Kerim Afşar, Rüştü Asyalı, Çetin Tekindor, Beyhan Saran ve Baykal Saran... Ses kaydı var YouTube'da. Dinleyin dinlettirin. Hele Kerim Afşar'ın bir "Onlar" deyişi var ki tüylerim diken diken oluyor her dinlediğimde.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

kedidiro

Alıntı yapılan: Nightrain - 25 Haziran, 2022, 20:48:20
Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçıları tarafından zamanında sahnelenmiş. Kerim Afşar, Rüştü Asyalı, Çetin Tekindor, Beyhan Saran ve Baykal Saran... Ses kaydı var YouTube'da. Dinleyin dinlettirin. Hele Kerim Afşar'ın bir "Onlar" deyişi var ki tüylerim diken diken oluyor her dinlediğimde.
Sözkonusu oyunu izleyebilmiş şanslı azınlıktan biriyim. Baştan sona mükemmeldir de ben en çok Rüştü Asyalı'dan Kambur Kerim'i ve Çetin Tekindor'dan Kartallı Kazım'ı severim...

pizagor

Alıntı yapılan: kedidiro - 27 Haziran, 2022, 17:05:06
Sözkonusu oyunu izleyebilmiş şanslı azınlıktan biriyim. Baştan sona mükemmeldir de ben en çok Rüştü Asyalı'dan Kambur Kerim'i ve Çetin Tekindor'dan Kartallı Kazım'ı severim...

Kitabın en etkileyici hikayeleri bunlar; Hele bir de böylesi üstadların oyunculuğunda nasıl bir düzeye evrildiğini tahmin edebiliyorum. Kıskandım :)

alan ford

Annem ilk defa çizgi roman istedi benden, bu aralar basında da bahsi geçti demek. "Oğlum sende kesin vardır, getirsene bana, yoksa alma ama çok pahalıymış" diye tembihledi. Var dedik tabii ki, sonra bir bilene danışıp Leman ilk baskıyı aldım. Yılmaz Özdil yerine Oğuz Aral'ın önsözü ve orijinal boyutuyla şimdiye kadar almadığıma pişman oldum. 
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir