Avengers: Endgame (2019) - Phase 3/22

Başlatan dean, 22 Nisan, 2015, 13:13:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Film internete düştü. İndirdim. Yarın bakacağım.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

rumar80

Nasıl bir emek hırsızlığıdır bu. Yıllarca bu film için hazırlan, bir şerefsiz gelsin internette paylaşsın.
  Cumartesi gününe kadar benden uzak dursunlar.

İdrava

Alıntı yapılan: Nightrain - 24 Nisan, 2019, 22:41:43
Film internete düştü. İndirdim. Yarın bakacağım.

Ben şahsen hiçbir spoilera bakmadım. Senin gibi bir çizgi roman dostununda bunu sinema dışında bakacağını efektlerden mahrum kalacağını sanmıyorum. Latife ediyorsun😊

Nightrain

Alıntı yapılan: rumar80 - 24 Nisan, 2019, 23:57:37
Nasıl bir emek hırsızlığıdır bu. Yıllarca bu film için hazırlan, bir şerefsiz gelsin internette paylaşsın.
  Cumartesi gününe kadar benden uzak dursunlar.

Çinliler sızdırmış. Yapmadıkları şey değil.

eyoruk

İlk yarısı bitti

Hafif spoiler

Acıkcası hayal kırıklığı su ana dek. Cok klasik ilerliyor Thor ve Bruce neden fragmanlarda yok anladık ve bu yaptıkları hıc ıyı olmamıs. Son 5 dk bıraz heyecan gelecek gibi oldu bakalım

Ama korktuğum gibi cok klasık ve bilindik ilerliyor. Fragmanda gördüğümüz toplanmada cok acele getirilmiş durumda

Bitti. Ne yazayım ?

Çok daha iyi olmalıydı. Çok iyi çok iyi şeyler vardı ama bu ne ya dediğim yerlerde vardı.

Nightrain

Abi MCU filmleri klasik tarzda ilerliyor artık. Risk yok denecek kadar az. Seyirci bunları her zaman yemez. 11 sene bu şekilde film çektiler, bir 10 sene daha gitmez, kusura bakmasınlar.

dean

Risk nasıl yok. Nasıl klasik. Avengers: Infinity War'da Avengers: Endgame'e klasik dediğiniz Marvel formülünün net şekilde dışında filmler. Infinity War zaten izledik gördük. Villain perspektif'den anlatması, sonunda villain'ın kazanması vs. Avengers: Endgame'e bakıyorsun;(Burayı beyaz yazayım spoiler olmasın) Son bir saat dışında aksiyon yok. Tamamen karakter ve hikaye odaklı. Hikayesi biten bütün karakterler neredeyse kusursuz final yaptı. Bu kadar karakter odaklı kaç MCU filmi var. Aralıksız aksiyon Infinity War. Hikaye Endgame.

eyoruk

Olayı öğrenince Stark' nasıl ne şekilde öldüğünü kolayca tahmin ettim.Eldiveni kullanacaktı elbet.
Ama ! Hadi şişko Thor'u geçtim.Ama film boyunca böyle bir Hulk izlemek çok sinirimi bozdu.Ancak ve ancak Breakerer Hulk gösterirlerse telafi ederler dedim film ilerledikçe Yaparlar da dedim yani , aksini düşünmek bile istemiyordum.Ama yapmadılar.1 koştu Hulk o kadar.Sonrasında kolu sargıya alınmış Hulk ile bitirdiler ya ! IW da izlediğimiz bile daha kabul edilebilirdi be.Niye yaptılar böyle bir şeyi ? 
Öbür yandan savaş çok çok çok kısa sürdü.Ayrıca bu kadar epik bir final varken Marvel-Wanda gibi karakterleri 2 dk göstermek hiç olmamış hiç.Ben Thanos'un daha ötesinde düşmanlar beklerken bizimkilerin bile hakkını veremediklerini izledim.

Soul Stone'u almaya gittiler onu es geçebilirlerdi pekala neden yapmadılar ? Madem gidiyorlar gitmeden önce bilmiyorlar mıydı taşı almak için ölmek gerektiğini.Gamora dönmedi Nat de dönmedi.Bunu da açıklamadılar.Ruh dünyasına giren neden dönmüyor ? Valkyrie nasıl bir anda ortaya çıktı ? Strange hapsoldukları yerde neler yaptı neler düşündülür tabi Peter üzerinden bu açıklandı ama gösterseler çok iyi olurdu.Bunun için yeterince vakit vardı. Snap sahnesinde sadece "onlardan" gitmiş olması nasıl oldu peki ? Bu ayarlanabilen bir şey mi ki ?

Zaten filmin hemen başı toplanma sahnelerini de pek bir acele yaptılar.Toplanma sahneleri ilk yolculuk sahneleri fragmanda gazı verdi. ama filmde hiç öyle olmadı.

Hep yerecek değiliz.Savaş sahnesinde toplandıkları anlarda ayağa kalkıp tur atasım geldi resmen.Stark'ın vedasında ise her karakteri üstelik kendi aralarında olanlar ile göstermeleri çok hoş oldu.Piramit gibi diyebilir. Ancient One sahnesi iyiydi Mjolnir ve Hail Hydra olayları çok iyi düşünülmüştü

Alıntı yapılan: dean - 25 Nisan, 2019, 16:03:19
  Risk nasıl yok. Nasıl klasik. Avengers: Infinity War'da Avengers: Endgame'e klasik dediğiniz Marvel formülünün net şekilde dışında filmler. Infinity War zaten izledik gördük. Villain perspektif'den anlatması, sonunda villain'ın kazanması vs. Avengers: Endgame'e bakıyorsun;(Burayı beyaz yazayım spoiler olmasın) Son bir saat dışında aksiyon yok. Tamamen karakter ve hikaye odaklı. Hikayesi biten bütün karakterler neredeyse kusursuz final yaptı. Bu kadar karakter odaklı kaç MCU filmi var. Aralıksız aksiyon Infinity War. Hikaye Endgame.
Ama gereksiz olanlar bence vardı.Bu savaş sahnesinde bazı karakterlerin daha epik daha destansı uzun olmasını beklerdim.Örnek Rogers.Ama Marvel - Wanda ? Yok yapmadılar. Hulk ? Nerede Worldbreaker ?

Mjolnir ile yıldırım getirebiliyor muyduk ? Ben Thor tanrı olduğu için bunu yapıyor sanıyordum.Cap yaparken gördüm şaşırdım.Yıldırım getirmek mjolnir ile olabiliyor mu ki ?

dean

Alıntı yapılan: eyoruk - 25 Nisan, 2019, 16:18:15
Olayı öğrenince Stark' nasıl ne şekilde öldüğünü kolayca tahmin ettim.Eldiveni kullanacaktı elbet.

Tamam zaten Infinity War'da Doctor Strange geleceğin bu versiyonunu bildiği için Tony Stark'ın yaşamı uğruna Time Stone'dan vazgeçti. Tony Stark'ın final savaşında en büyük rollerden birini oynayacağı Infinity War'dan beri belli.

Ama ! Hadi şişko Thor'u geçtim.

Şişko Thor filmin aldığı en doğru kararlardan biri. Thor, Ragnarok ve Infinity War'da herşeyini kaybetti. Onu ayakta tutan tek şey Thanos'dan intikam almaktı. Böğrüne baltayı sapladı ama Decimation gerçekleşti. Elinde tutunacağı son dal ise bunu geri çevirebilmekti. Thanos'un çiftliğine gidip, taşları yok ettiğini görünce Thor son umudunu da kaybetti. Böyle bir adam dibe vurur ve vurdu. Ama film boyu tekrar ayağa kalkmasını bildi. Hele annesiyle konuştuğunda yenilenmiş bir adam oldu. En iyi hikaye arclarından biri Thor'da.

Ama film boyunca böyle bir Hulk izlemek çok sinirimi bozdu.Ancak ve ancak Breakerer Hulk gösterirlerse telafi ederler dedim film ilerledikçe Yaparlar da dedim yani , aksini düşünmek bile istemiyordum.Ama yapmadılar.1 koştu Hulk o kadar.Sonrasında kolu sargıya alınmış Hulk ile bitirdiler ya ! IW da izlediğimiz bile daha kabul edilebilirdi be.Niye yaptılar böyle bir şeyi ? 

Worldbreaker için altyapısı yok ki karakterin Worldbreaker olsun. Bu adam Planet Hulk gibi bir hikaye yaşamadı ki. Bu noktaya kadar nasıl getirdilerse ona devam ettiler. Keşke solo film olarak Planet Hulk çekilebilseydi.

Marvel-Wanda gibi karakterleri 2 dk göstermek hiç olmamış hiç.

Bu tip çok karakterleri filmlerde screen time'dan ziyade ne yaptıklarına bakmak lazım. Captain Marvel, Thanos'un gemisini yıktı ve snap'i elleriyle tutup engelledi. Kadın daha ne yapsın demek istiyorum :) Wanda zaten finalde katıldı. Infinity Gauntlet'ı koruyup, birebirdeki en sağlam dövüşlerden birini yaptı.

Soul Stone'u almaya gittiler onu es geçebilirlerdi pekala neden yapmadılar ?

Soul Stone'u nasıl es geçebiliyorlar ? Infinity Gauntlet'ı Soul Stone'suz ya da bir başka taşsız nasıl oluşturacaklar ?

Gamora dönmedi Nat de dönmedi.Bunu da açıklamadılar.Ruh dünyasına giren neden dönmüyor ?

Snap dışında ölenler ölü kalıyor. Snap ile ölenler dönüyor. Snap ile ölen snap ile döndü.

Nightrain

Film klasik Marvel filmi. Herşey tahmin edilebilir. Ben çok sıkıldım artık.

Nightrain

-SPOILER-

Falcon & WS dizisinin Endgame'den sonra geçeceğini düşünüyorum. Captain Falcon & Winter Soldier

-SPOILER-

İdrava

Yahu düne kadar bombadanda öte diyordunuz? Noldu birden böyle? İzlemeden canım sıkıldı açıkcası...

eyoruk

Alıntı yapılan: dean - 25 Nisan, 2019, 17:12:18
  Tamam zaten Infinity War'da Doctor Strange geleceğin bu versiyonunu bildiği için Tony Stark'ın yaşamı uğruna Time Stone'dan vazgeçti. Tony Stark'ın final savaşında en büyük rollerden birini oynayacağı Infinity War'dan beri belli.

Şişko Thor filmin aldığı en doğru kararlardan biri. Thor, Ragnarok ve Infinity War'da herşeyini kaybetti. Onu ayakta tutan tek şey Thanos'dan intikam almaktı. Böğrüne baltayı sapladı ama Decimation gerçekleşti. Elinde tutunacağı son dal ise bunu geri çevirebilmekti. Thanos'un çiftliğine gidip, taşları yok ettiğini görünce Thor son umudunu da kaybetti. Böyle bir adam dibe vurur ve vurdu. Ama film boyu tekrar ayağa kalkmasını bildi. Hele annesiyle konuştuğunda yenilenmiş bir adam oldu. En iyi hikaye arclarından biri Thor'da.

Worldbreaker için altyapısı yok ki karakterin Worldbreaker olsun. Bu adam Planet Hulk gibi bir hikaye yaşamadı ki. Bu noktaya kadar nasıl getirdilerse ona devam ettiler. Keşke solo film olarak Planet Hulk çekilebilseydi.

Bu tip çok karakterleri filmlerde screen time'dan ziyade ne yaptıklarına bakmak lazım. Captain Marvel, Thanos'un gemisini yıktı ve snap'i elleriyle tutup engelledi. Kadın daha ne yapsın demek istiyorum :) Wanda zaten finalde katıldı. Infinity Gauntlet'ı koruyup, birebirdeki en sağlam dövüşlerden birini yaptı.

Soul Stone'u nasıl es geçebiliyorlar ? Infinity Gauntlet'ı Soul Stone'suz ya da bir başka taşsız nasıl oluşturacaklar ?

Snap dışında ölenler ölü kalıyor. Snap ile ölenler dönüyor. Snap ile ölen snap ile döndü.
Valla pat küt dövdün beni ya  ;D
Soul Stone olayında haklısın.Ben bayağı bir derin düşündüm ki asıl olayı basit olana odaklanamadım.
Aslında  beni asıl rahatsız eden şu ; bazı karakterlerin haklarını veremediler ben ona üzülüyorum.Ben Thanos'un da ötesinde birini bekliyordum.Bizimkiler artık Thanos ile uğraşmayacaklar bile diyordum.Ama olayı sadece zaman olayına indirgedikleri zaman biraz canım sıkıldı açıkcası.
Hulk için mesela tamam haklısın breaker olarak görmeyelim ama artık şöyle vuran kıran parçalayan bir Hulk izleyelim istedim.Bu filmde olmayacaksa ne zaman artık ? Bitti yani.
Marvel daha ne yapsın tamam ama ben daha fazla savaş alanında görmek isterdim,filmin başlangıcında daha fazla anlatsınlar isterdim.Başka gezegenler var gitmem gerek olmuyor ki ? Şu anki olaydan fazla ne dert olabilir ki acaba ? Wanda keza öyle.Wanda sonraki evrende olacak mı bilmiyorum ama onun da tam gücünü daha göremedik.
Thor şişko falan dedim ama şundan yazmıştım ; savaş bölümünde Thor nasıl Thanos dayağı yedi ? İstediği kadar göbek olsun.Orası bir az sıkıntılıydı. Mesela Thor diyalog sahnelerini biraz kesip az geçmişe Valkyrie ile birlikteyken Thanos'un geldiği sahnelere geçselerdi.Daha öncesinde Thanos'un Nova-Xandar sahneleri gösterilseydi mesela.Ben geçen film snap sonrası gidenlerin olduğu yer ile ilgili sahneleri görmek isterdim.Bunlar pekala çok uzun tutulması da gerekmezdi.

Yani bütün bu beklediklerim olmayacak şeyler miydi ?
Ha bu arada filmin müzikleri de çok etkisiz idi.O fragmanlarda aldığımız gazların yarısını alamadık malum sahneler hariç
Peki sizi hiç rahatsız eden keşke şu şu olsaydı diyebileceğiniz bir şey oldu mu ?

Nat-Cap-Clint oldukça iyi işlenmişti ama onlara tek lafım olamaz.Bu karakterlere atıp tutanlar fazlaca oluyor onlar için bu film kötü haber mesela  ;D Tony için zaten yazmak gereksiz.
Mjolnir ile ilgili sorumu sonradan eklemiştim bir bakıversen sana zahmet  ;D
Ancient One sahnesi de çok iyi oldu.Ama filmde zamanda gitmeler sonrası onun dediği gibi kaymalar oluşmuş olmadı mı ? Özellike Rogers konusunda

eyoruk

Alıntı yapılan: İdrava - 25 Nisan, 2019, 19:51:27
Yahu düne kadar bombadanda öte diyordunuz? Noldu birden böyle? İzlemeden canım sıkıldı açıkcası...

Sıkılmasın. Bu kesinlikle beklentiyle alakalı. Kötü film asla değil. Mesela ben çok fazla sulu sahneleri sevmem.
Bu yüzden de Thor Ragnarok filmi hoşuma gitmemişti. Iron Man 3 keza öyle. Olsun elbet ama dozunda olsun.
Bu film özelinde ise neredeyse hiç beklemiyordum, bu yüzden bayağı kırıldım.

Bileti daha önceden aldığım için yarın IMAX gideceğim yine. Bakalım düşünceler aynı kalacak mı ?

dean

Alıntı yapılan: eyoruk - 25 Nisan, 2019, 19:52:46
Mjolnir ile ilgili sorumu sonradan eklemiştim bir bakıversen sana zahmet 

Mjolnir'e layık olan şimşekleri kontrol eder. Çizgi romanlarda da böyle. Fear Itself'in ünlü paneli aynıdır hatta.

Ben Thanos'un da ötesinde birini bekliyordum.Bizimkiler artık Thanos ile uğraşmayacaklar bile diyordum.Ama olayı sadece zaman olayına indirgedikleri zaman biraz canım sıkıldı açıkcası.

Bu filmin üzerinde çok yük var. The Infinity Saga'yı bitirmek, Decimation'ı tersine çevirmek, bireysel bazda Tony, Steve, Natasha gibi karakterlerin hikayesi tamamlama gibi. Bütün bu süreç işlenirken sıfırdan bir villain çıkartıp, bütün hengamede onu seyirciye inandırıcı şekilde anlatıp, onu sevdirmek neredeyse imkansız, Thanos'un neden başarılı, Ultron'un ise başarısız bir villain olduğu karakterlerin altyapısını ne kadar hazırladığında yatıyor. Söz gelimi bu filmde Kang çıksa ve yeteri kadar anlatılamasa kime ne faydası olacaktı ki, şimdi ise tam manasıyla Kang'i görebiliriz.

Başka gezegenler var gitmem gerek olmuyor ki ? Şu anki olaydan fazla ne dert olabilir ki acaba ?

Carol'ın sorumluluğu sadece Dünya'ya karşı değil. Thanos'un snap'i ile Dünya'ya olan her şey neticede başka gezegenlere de oldu. Carol ihtiyaç olunduğu zaman geliyor. Ama Dünya'da beklemesi için bir sebep yok. Filmin içinde de dediği gibi Avengers'ı olmayan çok gezegen var.

Peki sizi hiç rahatsız eden keşke şu şu olsaydı diyebileceğiniz bir şey oldu mu ?

Oldu. 1 - Benim en büyük sorunum geçmişteki Thanos ile. Seyircinin sevdiği Thanos, Infinity War Thanos'uydu. Oradaki karakterizasyonundan arındırılmış Thanos benim için çok ilgi çekici bir karakter değil. Bu aynı zamanda bizi şu sonuca getiriyor. Geçmişteki Thanos karşısındaki insanları kendisine yönelik hırsını anlamıyor ve önemsemiyor. Zira onları tanımıyor. Wanda, her şeyimi elimden aldın diyor ama Thanos bunu bilmiyor. Kendisi yüzünden hayatı batan Thor bütün gücüyle saldırıyor. Ama Thor'un elinden neleri aldığını bu Thanos bilmiyor.

2 - Quantum Realm'in derinine inilmemesi ve sadece Quantum Realm'in zaman yolculuğu için aracı olması. Başlı başına Quantum Realm film ve filmler çıkartılabilecek bir konsept. İç dinamiği incelenmesi gerekiyor.

3 - Geçmişteki sahnelerde karakterlerin fiziksel olarak zorluk çekmemeleri ve buna bağlı olarak filmde aksiyonun son bir saat dışında olmaması. Özetle taşlar kolay toplanıyor. Daha fazla efor harcamaları gerektiğine inanıyorum taşları toplamak için. Zira film içinde yapılan açıklamalara göre geçmiş gitmek kendi timeline'larına zarar vermiyor. O halde bu derece gizli operasyon yapma mantığına gerek yok. Gizli yapalım derken Loki Space Stone ile kaçtı mesela.

4 - Beş yıllık zaman atlaması gelecek için çok büyük sorunsallar yaratıyor. Avengers: Endgame özelinde sorun yok ama MCU olarak baktığımız zaman toz olan karakterlerin yaşlanmaması geri kalan evrenin hem yaşlanması hem de olan biteni hatırlaması şu an için çok büyük mesele. Spider-Man: Far From Home'un üzerine aşırı yük bindi. Bakalım nasıl toparlayacaklar bu zaman mevzusunu.