Nemo'dan Teks İtalya

Başlatan Nemo, 29 Nisan, 2015, 11:41:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BAHADIR

Dotti'yi ilk kez Dampyr'de ki çizimlerinden sevmiştim... Sonra Zagor'da ki sevdiğim hikayelerin başında gelen "KELSO'YA TEK KURŞUN" hikayesi ile Dotti beğenim tavan yaptı...

Daha önce Dotti'nin elinden çıkma Teks okumadım diye hatırlıyorum... Güzel bir deneyim olur inşallah... Faraci'nin ne yazdığıda önemli tabi...:)

Teşekkürler Hüseyin...

caretta

Ömer Bey Dotti'nin çizdiği "El Supremo"macerası Çizgi Düşler Aylık Teks Serisi'nin 17-18 sayılarında 1-2 ay önce yayınlandı.Ayrıca Almanak 1998
"Glorieta Pass" macerasının çinilemesini de yapmış.Bu macera da 1001 Roman Teks Almanak Serisi'nin 2.cildinde yayınlandı.

BAHADIR

Ohoooo o sayılara kaç yıl sonra gelirim bilmiyorum... En son Oğlak 161. sayıyı okudum... Ve ayda 2 sayı okuyamıyorumdur herhalde...:)

O kadar sık basıyorlar ki ara gittikçe açılıyor...:(

hanac

8 Mart da İtalya'da çıkacak olan 665. sayının kapağını çok beğendim,

Teks her zamanki gibi subay dövüyor  :)

caretta

Nisan ayında çıkacak olan 666.sayıda güzel bir macera başlıyor.Bir arkadaş
kapak ve örnek sayfaları paylaşır umarım.Bir Çeyen köyünde katliam
yapılır ve bir tek bir genç kız sağ kalır.Baskından Crow kabilesi suçlanır.
Teks ekibi hemen Crow şefi Uzun Mızrak ile görüşürler.Şef,bu baskınla
ilgileri olmadığını söylese de Teks pirelenir.Teks ve dostları bir
saldırı atlatırlar.Saldıranlar Logan Kalesi'nin Springfield tüfeklerinden
kullanmaktadırlar.Senaryo Ruju,çizim Ticci.Şimdi gel de bu
macerayı merak etme!

Nemo

Atilla abi 666. sayi ile ilgili bilgi vermis. ben de kapak ve yazan cizeni paylasayim :)

666- Bir savascinin Onuru

Yazan: Pasquale Ruju

Cizen: Giovanni Ticci

Kapak: Claudio Villa

Özel Alfa Ajanı

Nemo

668- Kayip Vadi'nin Rangerleri

Yazan: Mauro Boselli

Cizen: Stefano Biglia

Kiowa ve Komanciler birlesip savas yoluna inmislerdir. Baslarinda ise yalniz Kurt ve Mamanti vardir.
Teks ve Carson, savasi onlemek icin gec kalmislardir.

Özel Alfa Ajanı

Nemo

DEV ALBUM 31: Kaptan Jack

Yazan: Tito Faraci
Cizer ve kapak: Enrique Breccia

Kaliforniya'da Kaptan Jack ile ABD ordusu arasindaki catisma kacinilmazdir. Teks ve Carson, hem bunu durdurmak hem de katledilen dostlarinin intikamini almak icin yola koyulurlar.

Özel Alfa Ajanı

caretta

Kaplan Jack derken bu da Capitan Jack!Okumak için 2017 bekleyeceğiz sanırım?

Nemo

669- Albay Kotu El

Carson, yaninda suvariler ile birlikte gelip, kayip Vadi'de zor durumda olan askerleri ve Teks'i kurtarmayi basarir. General Sherman ve General  Sheridan ise
asileri durdurmak icin albay Mackenzie'yi goreve getirir. Asil savas simdi baslayacaktir.

Yazan: Mauro Boselli

Cizen: Stefano Biglia

Özel Alfa Ajanı

caretta

General Sherman ve Sheridan Amerikan İç Savaşı'nda iki ünlü Kuzeyli komutan.Yine geriye dönük anlatımla bir İç Savaş
hikayesi mi okuyacağız?Aslında Teks'in bu eski İç Savaş maceralarının hiçbirinde Carson yoktur.Teks, bu maceraları daha
çok "Damned""Lanetli Dick"ile yaşamıştır.Kendinden en az 10 yıl yaşlı olan Carson'un bu İç Savaş maceralarında hiç görülmemesi
bana hep ilginç gelmişti.Teks ile Carson'un birlikte yeraldıkları bir İç Savaş macerası ise mükemmel bir çalışma olmuştur.

Nemo

Renkli 9
Sioux Yolu

Yazan: Tito Faraci

Cizen: Mario Milano

Bir kanun kacagini yakalamak icin Ted Miller sahte adiyle bir kovboy grubuna katilir. Bunun yaninda Sioux kabilesi ile de mucadele etmek zorundadir.

Özel Alfa Ajanı

Nemo

671- Yilan Cetesi

Yazan: Gianfranco Manfredi

Cizen: Ernesto Garcia Seijas

The Railway Company, gozunu Sacramento, Kaliforniya'da yasayan ciftcilerin arazisine dikmistir. Bunun icinde bir cete tutmuslardir. Fakat Teks ve Carson'i hesaba katmamislardir.

Özel Alfa Ajanı

Nemo

Maxi 20
Savas Koprusu

Yazan: Pasquale Ruju

Cizen: Ugolino Cossu

Ic savas'a sahne olmus Blackbull koprusu...Cajunlar ve siyahi koleler. Dostlarimiz iyi kalpli Maggiore'ye yardime tmek icin orada olacaklardir.

Özel Alfa Ajanı

hanac

Maxi 20 den iç sayfa resimleri; çizen: Ugolino Cossu