Avengers - Gerekli Şeyler

Başlatan dean, 29 Nisan, 2015, 14:03:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Alıntı yapılan: hennessy - 15 Kasım, 2015, 12:20:51
Abi new avengers 2 den sonra Infinity sonra Avengers 4 değil mi?

Hayır. Fasikül fasikül okuma sırası var. Bu macera cilt sırası ile değil fasikül sırası ile gidiyor. Verilen okuma sırasına uyulması lazım. Yoksa hikaye son derece karışık gelecektir.

Animvader

Marvel Unlimited uygulamasını kullananlar bilir, eventler için okuma listeleri vardır.İşte bu da Marvel'a göre Infinity okuma listesi:

afu

bu site anlaşılır biçimde tüm okuma listesini yan seriler de dahil en geniş şekilde fasikül bazında vermiş.
opsiyonel olan fasikülleri de belirtmiş.( zaten bizde çoğu yayınlanmadı.)

sonuçta ana seriyi okumak için;
Avengers #1-23, New Avengers #1-12 ve Infinity #1-6 fasiküllerini önermiş.( bizde hepsi çıkmış vaziyette.)
gerekli'nin yayınladığı sıra ile bazı farklılıklar da mevcut. (new avengers 1 başlayan gerekli, avengers 1 ile başlayan bu liste gibi. ) yorumu konu uzmanlarına bırakıyorum.  ???

http://www.readingorders.com/ReadingOrderList/Infinity

toplam 7 cilt olarak çıkan kitapları okuyanlardan değerlendirmelerini bekliyoruz  ;)

Animvader

Alıntı yapılan: afu - 15 Kasım, 2015, 15:18:50
bu site anlaşılır biçimde tüm okuma listesini yan seriler de dahil en geniş şekilde fasikül bazında vermiş.
opsiyonel olan fasikülleri de belirtmiş.( zaten bizde çoğu yayınlanmadı.)

sonuçta ana seriyi okumak için;
Avengers #1-23, New Avengers #1-12 ve Infinity #1-6 fasiküllerini önermiş.( bizde hepsi çıkmış vaziyette.)
gerekli'nin yayınladığı sıra ile bazı farklılıklar da mevcut. (new avengers 1 başlayan gerekli, avengers 1 ile başlayan bu liste gibi. ) yorumu konu uzmanlarına bırakıyorum.  ???

http://www.readingorders.com/ReadingOrderList/Infinity

toplam 7 cilt olarak çıkan kitapları okuyanlardan değerlendirmelerini bekliyoruz  ;)

Zaten ben de resimleri şuradan birleştirdim : http://marvel.com/comics/discover/47/infinity-the-complete-event  Yan serilerin de sıralaması var ama biz de basılmayacağı için bir anlamı yok. Senin verdiğin linkte ciltlerin olması da güzelmiş abi.

Tabii işin ilginci biz bu kadar şey bulabilirken, basan firmanın anlaşılması zor bir diyagram bulup alın okuyun işte demesi.

panthei

Luke Cage'in mighty avengers'i infinity tie-in basilacak mi acaba? Aciklanmadi sanirim degil mi?

hennessy

Bu listeye göre bizde çıkan önce Infinity sonra New Avengers 2 sonra Avengers 4 okuyacağım ok
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

Alıntı yapılan: hennessy - 15 Kasım, 2015, 17:12:04
Bu listeye göre bizde çıkan önce Infinity sonra New Avengers 2 sonra Avengers 4 okuyacağım ok

Fasıkul fasıkul sırasıyla

rumar80

Alıntı yapılan: panthei - 15 Kasım, 2015, 15:26:27
Luke Cage'in mighty avengers'i infinity tie-in basilacak mi acaba? Aciklanmadi sanirim degil mi?
Her halde yayınlanmaz.  Ben bu seferki ekibi de çok sevmemistim.  Zenci avengers gibi olmuş (tabi bir iki fark var) ama bence başarısız bir seriydi

Animvader

Sadece Infinity'i ilgilendiren sayılarını Marmara Çizgi'nin yaptığı gibi 3lü fasikül olarak basabilirler aslında.

Barmen Minik

Alıntı yapılan: Animvader - 15 Kasım, 2015, 15:25:50
Tabii işin ilginci biz bu kadar şey bulabilirken, basan firmanın anlaşılması zor bir diyagram bulup alın okuyun işte demesi.

bu işe girişen zaten internetten öğrenir veya zaten infintyden haberdarlar diyor olabilirler . işin ilginç yanı bu seriyi balonlama yapan bir site paylaşmıştı zamanında onların yayınlamaları ve konuya dair yaptıkları açıklamaları, gerekli şeylerin yaptığından daha fazladır. bedavaya yapan resmen okuyucusuna daha çok özen gösteriyo. facebooktan bile düzgün bir açıklama yazmadılar bi kitabın fotografının yorumlarında paylaştılar şu diyagramı onunda yorumlarına açıklama yaptılar.

istanbulda olmadığım için henüz kitapları canlı görmedim belki içlerinde detaylı açıklama girmişlerdir. söz konusu durum ekstrem, 3 kitabı al sırayla oku değilki kitapların içinden fasikül seçe seçe okumak lazım. bu işi bu sırayla yapmanın bu kadar gerekli olduğu benzer bir örnek bu ülkede hiç olmadı. buna göre davranmaları gerekiyor ( ya da kitap içlerinde davrandılar biz günaha giriyoruz )

panthei

Codex mi yayinlasin adamlar, bastiklari reading order, bir "reading order for dummies" degil ama soldan saga takip edince dogru sekilde okunabiliyor.

Nightrain

Alıntı yapılan: Animvader - 15 Kasım, 2015, 14:35:13
Marvel Unlimited uygulamasını kullananlar bilir, eventler için okuma listeleri vardır.İşte bu da Marvel'a göre Infinity okuma listesi:

Sanırım en iyi liste bu. Marvel yaptığına göre böyle okunmalı. Teşekkürler.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

noir

Belli bir süredir çizgi roman okuyan içinde olan için sorun olmayacaktır, ama hangi sırayla okunacağı çizgi romana yeni başlayan veya yaşı küçük olanlarda kafa karışıklığı yaratacaktır, acaba new avengers avengers ve infinity fasiküllerini okunma sırasına göre aynı ciltte toplayıp basabilirler miydi?

Animvader

Alıntı yapılan: noir - 16 Kasım, 2015, 13:52:32
Belli bir süredir çizgi roman okuyan içinde olan için sorun olmayacaktır, ama hangi sırayla okunacağı çizgi romana yeni başlayan veya yaşı küçük olanlarda kafa karışıklığı yaratacaktır, acaba new avengers avengers ve infinity fasiküllerini okunma sırasına göre aynı ciltte toplayıp basabilirler miydi?

Amerika'da tek ciltte basılmış o şekilde, İngiltere'de de Panini ikiye bölerek yayınlamış o cildi.Toplamı 600 sayfa falan.Bizde ortalama 100 sayfanın 25 tl olduğunu düşünürsek yarıya bölseler bile 80 civarı olurdu tek cilt, heralde ondan basmadılar.Ama daha önce mesela Kış Askeri, Silver Surfer, AvsX ciltlerinde olduğu gibi isteyenler için az adetli bir tek cilt baskısı da yapsalar keşke.

battlehammer

Alıntı yapılan: noir - 16 Kasım, 2015, 13:52:32

40 senedir çizgi roman okuyorum ve benim için sorun. Para karşılığı satın alınan bir popüler kültür tüketim ögesi için okuma listeleri aramayla uğraşmayı ben reddediyorum. O okuma listesini bulmaya harcadığım zamana eşit zamanda ben bu çizgi romanları ebook formatında temin edebiliyorum zaten. Buna karşın bu veriyi satın almaya karar veriyorsam, yayınevi de bir zahmet açık ve net biçimde okunabilir formatta bunu basmak durumunda. Bunu yapamıyorsa zaten yayınevine gerek kalmıyor. Zira kapitalizm ne derse desin, internet'de halen bilgi satılma zorunluluğu taşımadan, özgürce dolanabiliyor. Ha üretilen de atla deve bir edebiyat şaheseri değil yavan marvel çizgi romanları olduğundan insanın içinden gelmiyor arama motoru ile haşır neşir olup bilmem ne sitesinden okuma listesi indirmek.