Mayıs 2015 Çizgiroman Listesi

Başlatan afu, 29 Nisan, 2015, 14:32:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ercoktay

Tüh be dün Kadıköy'deydim Ken Parker'in yeni sayısına yetişemedim ama bir öncekini aldım :(

afu

Ayın Kitabı seçim anketinde 5. ay.

Bu ay Batman'in tek sayılık bir macerası var, Lal'in Dylan Dog yağmuru var, uzun süredir beklediğimiz Chew var, adrenalin pompası Yürüyen Ölüler var, klasik kahramanlarımızın en güzel maceralarının yanında Maxi'leri de var.

Seçim yine zor olacak gibi .... ??? Ama mümkünse önce hepini okumaya çalışın.
Sonra da beğendiğiniz kitap için öyle bir yorum yazın ki, okuyan etkilenip alsın veya bir daha okusun  :)

Bizde en güzel yorum yazanlardan şanslı bir kişiye hediyesini verelim.  ;)

Hediye yine çoktan seçmeli:

suponsorlarımız: Ferzan ve Büyülü Dükkan

ankete aşağıdaki linkten de ulaşabilirsiniz:
http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,9260.0.html

@Serhan

Öldüren şaka , bir efsanedir. Efsaneden de öte çizgi roman diyince akla gelen ilk eserdir.
JBC ninde bu kutsal kitabı bu ayda basmasından dolayı Öldüren Şaka'yı seçiyorum.

ferzan

Benim için bu ayın en önemli kitabı, iyice yükselen tansiyonu ve tavan yapan gerilimi ile beklerken kudurdugum, bir solukta okuduğum Yürüyen Ölüler 21 oldu. Listenin bir çoğunu aldım, aldıklarımin bir çoğunu da vakit buldukça okumaya çalıştım ama basım kalitesi olarak bu ayın en göz alıcı eserlerinden Batman Öldüren Şaka gibi kült bir eser bile Yürüyen Ölüler 21 kadar beni heyecanlandirip sabırsızlıkla başına oturtmadi.
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

V

Scalped'in olduğu listede başka birşeyi görmez gözüm..
"İstemem,eksik olsun.."

Mister NO

Nathan Never olsun dedim.

Ne de olsa kapalı devre yayın  :)

Mrtekin

Teks-Çizmeler Tepesi.

El Muerto ile olan Ölümsüz Düello. Gallepini'nin "masterpiece"'i.

They drew first blood...

doktor1881

nicholaihel

Serinin hız kazandığı, mizahının oturduğu, uçuk/alternatif hikayeli (nedir o tavuk mevzuu mesela :) ) ikinci cildiyle Chew - Yaygın Aroma ayın kitabıdır. Arka planlardaki afişlerin, çerçevelerin, bilumum post-it'lerin hastasıyız. Diyaloglardan iyi güldürebiliyor (Chew başlığında bahsettiğim gibi, örneğin D-Bear'ın odası  :) ).

Ahmet Oktay

Hiç düşünmeden oyumu Batman - Öldüren Şaka'ya verdim.

Sakızlı Ohannes Paşa

Öldüren Şaka diyorum gönül rahatlığıyla.

hanac

Yeni başlayan çok güzel seri Avenging Spider Man yeni favorim oldu.

Oyum da ona gitti.

Chuck

Ben de uzun yıllar sonra fasikül olayını getirdiği için Avenging'e verdim oyumu. Riskli bir durumdu. Tekrardan tebrikler Marmara Çizgi :)
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

baba alsana

Chew ile arasinda kaldim ama oyum scalped tan yana .Simdiye kadarki en guzel cildiydi

pearl jam

Bu ay cok iyi cizgi romanlar cikmis. Oyum iyinin de iyisine yani scalped a gitti.