Martin Mystere İtalya

Başlatan Nemo, 08 Haziran, 2015, 12:56:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DAMPYR

italya da geçen sayıda başlayan macera bu sayıda da devam ediyor :

SAYI : 384

Konu: Eccher Giovanni Senaryo: Eccher Giovanni Çizimler: Piacentini Fabio Kapak: Alessandrini Giancarlo

Konusu : Kontes sayesinde Martin, New York'ta yaşlıları öldüren gizemli maddenin kaçakçılığına karışmış olabilecek bir ilaç şirketi olan Hexan'ın izini sürmeyi başarır. Ancak gölgelerde komplo kuranların tepkisi uzun sürmez ve Java onu ölüme indiren bir saldırıya karışır. Meselenin özüne inmeye kararlı olan İmkansızın Dedektifi, Hexan'ın CEO'su Leon Firthmore'un malikanesine girer ve arsanın sadece Büyük Elma'nın değil, aynı zamanda uzay-zaman boyutumuzun da ötesine geçtiğini keşfeder. .

Gabby

Çizimlerdeki şemsiyeli karakter dikkatimi çekti. Yıllarca Hürriyet gazetesinde de "Güngörmüşler" adıyla yayınlanan, dudağından purosu, elinden bastonu hiç eksik olmayan, melon şapkalı "Şaban" karakterini çağrıştırdı... Bu kadar benzerlik tesadüf olamaz gibi geliyor bana... George McManus'un seksen küsur yıl yayında kalan bu önemli çizgi bandı birçok Avrupalı çizeri de etkilemiş; Herge de bunlardan biri. Bakmayın siz "Ligne Clair" ekolünün onun adıyla özdeşleştirilmesine; Üstad McManus, art deco stiliyle süslediği ve Avrupalıların adını "temiz çizgi" diye adlandırdığı -gerçek adı her ne idiyse- bu tarzın asıl öncülerindendir...

DAMPYR

Aynen sana katılıyorum çizimler birbirini andırıyor belkide güngörmüşlere bi anma ,bi hatırlatma vardır Martinde bunu sık sık yapıyorlar.bu arada Martin ilk çıktığı 1980 yılında 40 yaşındaymış varın bugün kaç yaşında olduğunu siz hesap edin.Martin Amcanın sık sık tekrar ettiği gibi İyi Kalpli yaşlı Martin Amca yoksa dedemi desek bilemedim :)

hanac

Alıntı yapılan: DAMPYR - 05 Şubat, 2022, 15:37:22
Bu arada Martin ilk çıktığı 1980 yılında 40 yaşındaymış varın bugün kaç yaşında olduğunu siz hesap edin.

Ben hesapladım.

82 yaşında ama oldukça iyi gösteriyor.  :)

Saki

Martin amca yaşlandı, ama biz da onunla yaşlandık  >:(

DAMPYR

Alıntı yapılan: Saki - 09 Şubat, 2022, 13:26:38
Martin amca yaşlandı, ama biz da onunla yaşlandık  >:(
iyi kalpli yaşlı Martin amca Yaşlanmadı o hepimizi cebinden çıkarır :) baksana hala macera peşinde koşuyo Ve koşmayada devam edecek gibi görünüyor İtalyada yeni sayılar çıktıkça buradan tanıtıma devam edeceğim

Saki

Teşekkürler, Dampyr, Martin amcanın sayesinde neler neler öğrenmedik, gizemler, arkeoloji, tarih, sanat tarihi, eski efsaneler, mitoloji...

allan quatermain

Martin Amca 26 Haziran 1942 doğumlu, ama İngiltere'deki çook yaşlı amcasının arada yolladığı uzun yaşam iksirinden içiyorlar arada Diana ile birlikte. Onun sayesinde bu yaşında halen dinç olduklarını sezdiriyorlar.

Saki

Martin yaşlı amcasının yanına gittiğinde, onun ve yanındakilerin sürekli ABD'ne koloniler demeleri çok ilginç   ;D

DAMPYR

İtalyada yeni sayı çıkmış

SAYI:385

Konu: Matteuzzi Francesco Senaryo: Matteuzzi Francesco Çizimler: Da Sacco Michela Kapak: Alessandrini Giancarlo

Konusu: Julius II'nin mezarı ile birlikte, o yerin planı ve bir günlük olan Michelangelo'nun imzalı bazı belgeleri keşfedilir, o belgeler götürüldükleri yerde çalınır. Martin Mystèrenın yolu Romaya düşer ve bu konuyu araştırmaya başlar: Buonarroti'nin ifşa etmesinin yasak olduğu konusunda gizli bilgilere sahip olması ve Sistine Şapeli'nin fresklerinde bazı ipuçlarını sızdırmış olması mümkün müdür? Ve eski bir haritanın gerçek Bilgi Ağacının tutulduğu yere götürmesi mümkün mü? tüm bunların cevabı Belki de Anadolu'da uzak bir mağarada gömülüdür...

hennessy

Martin amcadan o kadar uzaklaştım ki  Keşke güzel hikayeler olsa tekrar başlasam ama bu saatten sonra zor.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

DAMPYR

Alıntı yapılan: hennessy - 13 Şubat, 2022, 08:01:32
Martin amcadan o kadar uzaklaştım ki  Keşke güzel hikayeler olsa tekrar başlasam ama bu saatten sonra zor.

Haklısın Maceralar KM dekiler kadar güzel olmasa da arada bir iyi hikayeler çıkıyor. Bunca sayıya aynı düzeyde hikaye yazmak zor. Bu sadece Martin Amca için değil hepsi için geçerli anladığım kadarıyla sen Atlantis ve Mu hikayelerinden hoşlanıyordun sonradan konu değişince tadı kaçtı diyorsun onlarda Gizem+Aksiyon+Arkoloji+Merak vardı

SERFOR26

türkiyede son çıkan javanın  öldürüldügü maceradan bir sey anlamadım bana çok saçma  geldi martin mystere artık eski tadı vermiyor.

DAMPYR

Alıntı yapılan: SERFOR26 - 14 Şubat, 2022, 10:54:42
türkiyede son çıkan javanın  öldürüldügü maceradan bir sey anlamadım bana çok saçma  geldi martin mystere artık eski tadı vermiyor.
Hikayeyi daha güzel yazabilirlerdi çok aceleye getirmişler biraz karışık olmuş ama devamı var belki bu sayı daha iyi olur

DAMPYR

İtalyada çıkan son sayı :

Orjinal Sayı : 389

Konu: Matteuzzi Francesco Senaryo: Matteuzzi Francesco Çizimler: Foderà Marco Kapak: Alessandrini Giancarlo

Konusu : Üç güzel Jamaikalı beyin, karanlık güçlere sahip eski bir müzik aletini aramak için Martini Addis Ababa'ya kadar takip etmesini istediğinde, Martin Mystère'in gitmekten başka seçeneği Yoktu .Martin bu Yolculuğunun kendisini bir vurmalı çalgının nasıl korkutucu bir kitle imha silahı haline gelebileceğini ya da bu garip nesnenin bin yıllık Samson efsanesiyle nasıl bağlantılı olduğunu keşfetmeye götüreceğini hayal bile edemezdi Dahası, Etiyopya'da, birileri, kendi hedeflerine ulaşmak için en aşırı olanları bile, kullanmaya hazır, İmkansız Dedektif'i beklemektedir ...