Star Wars: Episode IX The Rise of Skywalker

Başlatan dean, 28 Ağustos, 2015, 18:40:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Disney senin neyse

J.J. Abrams eski karakterlere nostaji yapayım biraz EU yapayım yetmedi yeni karakterler ile ilgili bilgi vereyim bunu da 2 saat gibi bir sürede yapayım derken bakmış konu elinden kayıp gitti koptuğu yerden kopsun demiş tüm çocukluğumun içine etmiş...

Filmin beğendiğim tek replik onlar donanma değil halk!... bu nasıl replik ya iki komutan arasında geçiyor!
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Animvader

Filmde aşağı yukarı şu replik geçti oradan sonra ben koptum:

Kylo Ren: Seni kötü tarafa geçireceğim.

Rey: Göreceğiz bakalım.

George Lucas'ın senaryo ve diyaloglarını basit ve komik bulanlara Disney alın bakalım demiş resmen.

hennessy

Alıntı yapılan: Animvader - 26 Aralık, 2019, 09:06:57
Filmde aşağı yukarı şu replik geçti oradan sonra ben koptum:

Kylo Ren: Seni kötü tarafa geçireceğim.

Rey: Göreceğiz bakalım.

George Lucas'ın senaryo ve diyaloglarını basit ve komik bulanlara Disney alın bakalım demiş resmen.

Cevap verirken Rey'in suratı ise tam Türk filmi şahanesinden alıntı gibidir

Sakızlı Ohannes Paşa

Önceki iki filmden daha iyi bu film ama üçleme hala çok sıkıntılı. Bunun sorumlusu da aslında tamamen çektikleri ilk film. Gidip de A New Hope'un çakmasını çekerek başlarsan, finali de Return of the Jedi'ın kopyası olur. JJ Abrams'ın çapı bu kadar demek lazım belki de.

Hayır yani bu üçleme Star Wars'a ne kattı ya da bu üçleme olmasaydı Star Wars ne kaybederdi diye sormadan edemiyor insan. Bu filmleri direkt yok saymayı tercih ediyorum. Benim için Skywalker Saga'nın sonu Return of the Jedi'dır. Kendisi yüzünden karanlığa düşen galaksiyi, yine Anakin Skywalker kendini feda ederek oğluyla birlikte kurtarmıştır. Nokta.

noir

J.J Abrams'ın işin içinde olduğu açıklandığı zaman zaten çok iyi filmler çıkmayacağı belliydi, Star Trek'e yaptıkları ortadaydı. Yine de insan Star Wars bu, iyi iş çıkartmak için ellerinden geleni yaparlar, George Lucas'a danışırlar, gerekirse müdahale eder diye düşünüyordum 7. filmden önce. Yanılmışım. Sonra 8. filmin fragmanına kadar hatalarını anlamışlardır yönetmeni de değiştirdiler zaten bu sefer olur diyordum daha kötü yaptılar. Son filmden bir halt olmayacağı belliydi artık. Hala izlemedim yakın zamanda izlemeyi de düşünmüyorum.

BlackBishop

Ben de hala izlemedim. 8'ci film o kadar baymıştı ki StarWars'tan soğudum. Bir de şu yorumları okudukça film için harcanacak 2,5 saate acıyorum. Büyük ihtimal bu filmi sinemada izlemeyeceğim.

Gerçi hasılat olarak fena giriş yapmamış. Han Solo filmi gibi gişede çakılmayacak en azından...

hennessy

Arkadaşlar bu üçleme şunu gösterdi. Disney para basacak bir ürünü satın aldı ve ekmeğini ömür boyu yiyecektir. Konunun iyi olup olmaması önemli değildir. Zaten hasılat iyi gidiyor. Olan bana ve fanlara oluyor...

Sakızlı Ohannes Paşa

Alıntı yapılan: hennessy - 27 Aralık, 2019, 20:58:28
Arkadaşlar bu üçleme şunu gösterdi. Disney para basacak bir ürünü satın aldı ve ekmeğini ömür boyu yiyecektir. Konunun iyi olup olmaması önemli değildir. Zaten hasılat iyi gidiyor. Olan bana ve fanlara oluyor...

Açıkçası iş iyi olduktan sonra diledikleri kadar para kazanabilirler. Mandalorian harika bir dizi. Projeyi doğru kişilere emanet edince (Favraeu ve Filoni) gerisi geliyor zaten. JJ Abrams gibi çapsızlar Star Wars'tan uzak dursa yeter.

xmenac

Altın Madalyon'un yeni sitesi olan Geekmahal'de, Star Wars ile ilgili soru - cevap etkinliği yapılıyor. Youtube kanalında Star Wars yorumlarına yer veren Hasan Yalçın, forum üyelerinin sorduğu sorulara yeni videosunda yanıt verecek. Etkinliğe katılmak isteyenler olursa aşağıdaki adresten ulaşabilir:
https://www.geekmahal.com/t/hasan-yalcin-ile-soru-cevap-etkinligi/1576

Nightrain

Filmin devamı gelse neyse diyeceğim de, finale yakışmayan bir film yapmışlar.

Kathleen Kennedy başta olmak üzere, SW markasının başında kim varsa teker teker yol verilmeli. Feige gibi vizyoner biri bulunmalı. Zor olduğunu sanmıyorum.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

xmenac

Altın Madalyon sitesi Geekmahal'de Star Wars serisiyle ilgili bir soru cevap etkinliği oldu, filmlerle ve genişletilmiş evren öyküleriyle ilgili merak edilen hususları Youtube'ta Star Wars videolarını izlediğimiz Hasan Yalçın yanıtladı.

İzlemek isteyenler için link ekleyeyim:
https://www.youtube.com/watch?v=GtuPADBlET8

dayıcomics

Disney alırsa böyle olur, koskoca MCU'da bile 3-4 sağlam film zor sayıyoruz.