Anket / Hangi Marvels Kapağını Aldınız ?

Başlatan @Serhan, 07 Eylül, 2015, 20:31:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

@Serhan

Sert kapağı canlı canlı elinde inceleyenler için soruyorum , boyutu aynı mı çünkü arkabahçe boyutlarında HC biraz anormal gibi.

Nightrain

Geç oldu fakat sert kapaklı olanı aldım dün akşam. Arkabahçe'nin sitesinde hâlâ 60 TL. Edessa gibi yerler daha pahalıya satıyor.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

memospinoz

ZGeralt

Agamotto

Ana kapak olmasına rağmen ben Spider-Man kapağını aldım. Nedense ayrı bi hoşuma gitti :)

hanac

Nightrain

Marvels ilk satışa çıktığında, Babil'den Fantastik Dörtlü varyantı sipariş etmiştim. Babil siparişimi bir türlü gönderemediği için iptal etmiştim. Ta o zamanlar Fantastic Four kapaklıya oy vermişim.

gamlıbaykuş

Ben Avengers kapağını almışım. Ama bir gerçek var ki bütün kapaklar birbirinden güzel.
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

hanac

cemilngn

pizagor

Avengers kapağında başlığın yerleşimi çok kötü geliyor bana. Karakterlerin üzerine üzerine, onları kapatacak şekilde konumlandırılmış.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

ghostrider

Çizimleri mükemmel ötesi bir çalışma ama hikayesini pek beğenmedim.
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

BAHADIR

Ben Fantastik kapağını tercih ettim... Biraz önce de Nightrain'in hatırlatması ile sert kapak siparişi verdim... Ben verdikten sonra da Tükendi ibaresi verdi cilt...

Normalde yazmayacaktım ama Ghostrider hikayeyi "beğenmedim" deyince yazma gereği hissettim...

Bir kere Marvels hikayesi, klasik uçan kaçanların olduğu bir hikaye değil...

Şu ana kadar hep olayları ve hikayeleri Süper kahramanların gözünden 2 boyutlu olarak gözlemledik ve gözlemlemeye devam ediyoruz... Ama Marvels cildi çizimlerinde realistik yaklaşım ve anlatımından ötürü süper kahraman jargonuna daha destansı bir hava verip, olayı 2 boyuttan kurtarıp 3 boyutlu bir gerçekçilik ile anlatıyor... Gerçekten yaşasalardı onları nasıl görürdük...?

Öyle ki bir an gerçekten yaşadıkları izlenimini doğurdu bende... Ayrıca ilk hikayeleri ve ilk görünmelerine yaptıkları atıf bana 1970'ler de ki hikayelerden aldığım hazzı yaşattı...

Marvels cildini okuyalı bayağı oldu ama uçan kaçan jargonundan o hazzı ve keyfi veren  çizgiromana uzun zamandır denk gelmedim...

Olay tamemen zevkler, renkler ve beklentiler ile alakalı ama bir şeyi eleştirirken sadece "beğenmedim" diye değil de altını doldurarak eleştirirsek, ne beklediğimizi ve ne bulduğumuzu temelleri ile yazarsak bu sayfaları farklı lezzetler aramak için okuyan kişileri de yanlış yönlendirmemiş oluruz...

"Beğenmedim" çok sığ bir betimleme... Farklı bir bakış açısı ile bir daha okumanı tavsiye ederim sevgili Ghost...

Nightrain

Son kalan 2 cildi biz almışız demek ki. :D

haysat

Marvels / Mucizeler Avengers Kapak

Marvels / Mucizeler Avengers Kapak (Sert Kapak)

Marvels / Mucizeler Fantastic Four Kapak

Bu 3 kitabı aldım.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !