Ana Menü

Tanışma

Başlatan hanac, 02 Ekim, 2009, 10:20:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Siyah

Merhaba,
Adim Bugra, 17 yasindayim. Ögrenciyim. Ankara'dayim. Çizgi romana yeni basladim. Bugün ilk çizgi romanim olan Zagorun 92.sayisini bitirdim, gerçekten çok hosuma gitti.

Herkese Sevgiler.

BAHADIR

Artik zehri kaptin Bugra bu isin dönüsü yok...Birde hosuna gitti ki dönüs için o ufak ihtimalde kayboldu...Ne diyelim aramiza hos geldin...Bir ara Ankara tayfasina bekleriz...Ama hatirlatim girmeyen pisman giren bin pisman.... ;)

hanac

Bugra hosgeldin genc arkadasim.

Yas ortalamasini dusurdun, sagol.  :)

Gunumuzde cizgi roman okuyan genc bulmak gercekten cok zor.

Bugra, bir sey soracagim ?

Cevrende tek misin ? Cizgi roman okuyan baska arkadaslarin var mi ?

Siyah

Hosbulduk,
Araniza katilmaktan son derece mutluyum.
Artik çizgi roman sevdasindan dönüsü bende düsünmüyorum. :) Bu arada çevremde tekim, daha bu yasima kadar çizgi romani yasitlarimin elinde dahi görmedim. Okulda bir kaç kisi bakti fakat onlarda pek hevesli degillerdi, 1-2 sayfa çevirip geri verdiler. :) Yinede hoslanan kisiler bulabilecegimi düsünüyorum.
Daha yarim saat önce kargo Spiderman'i getirdi. Büyülü Rüzgar, Mister No vs. gibi çizgi romanlarida kitapçiya ilk gidisimde alacagim. Öneriler için tesekkürler.

V

Yasi bizlere göre (40 ve alti) genç olanlarin çizgi roman okumaya basladigini görmek gerçekten sevindirici.Vaktini internet kafelerde,
oyun salonlarinda,hepsi biribirinin ayni dizileri izleyerek,sokaklarda serserilik yaparak geçiren,hayal gücünden,üretmenin ve emegin degerinde yoksun,hazirci, kolayci,hemen köseyi dönücü,çalismayi sevmeyen büyük bir gençlik kitlemiz var.Cehalet,yoksulluk,ucuz siyaset
yapan sahtekar politikacilarin kucagidaki bu halk ancak çalisarak,okuyarak,sabir ve emekle makus talihini yenebilir.Ve öncelikle hayal gücü asilamaliyiz bu gençlere ki gerçek bu diyerek önlerine konulan mezbeleligi gelecegim bu diyerek kabullenmesinler..Çizgi romanlar sana ve senin gibi gençlere uçmayi ögretebilir.Iyiyi ve kötüyü,ucuzu ve degerliyi,ahlakli olan ile ahlaksizi ayirmayi ögretebilir...Inanirsan,kanatlanirsin.Selamlar...

"İstemem,eksik olsun.."

hanac

Arkadaslar merhaba,

Son iki üyemizi size tanitayim istedim

Jedmau - JBC Yayincilik sahibi Ertan Bey.

miraycizgi - Tahmin ettiginiz üzere Demirbas Yayincilik sahibi Cem Bey.

Kendilerine tekrar hosgeldiniz diyorum.

miraycizgi

Arkadaslar merhaba öncelikle demirbas yayinciliga vermis oldugunuz destek için tesekkür ederim .
Hepinizin bildigi gibi çok zor bir yolda yürümekteyiz.Belkide sektörün satisi en zor olan çr dalinda kosmaktayiz.Ama zorluklar beni taniyanlar çok iyi bilir hiçbir zaman yildirmadi ve inatla yeni yilda da yepyeni yayinlarla devam edecegim.Öncelikle bir müjde vereyim west 400 sayfalik cilt ler halin de kronolojik siradan 2 ayda bir çikacak.Hepinizin hatirlayacagi üzre ben italyadan teksas tommiks west in teliflerini 2004 yilin da aldim ve ilk yayinladigim kitap ta çok çok sevdigim west ti.Ama nedense sizler pek istekli olmadiniz ben inatla westi 10 sayiya kadar çikardim ve bekleme dönemine girdik çünkü çok az talep vardi.Bu arada bizim aldigimiz yanlis kararlar da oldu ama genede westin satisi bir teksas tommiks e yaklasamadi.
Yeni yilda ise tamamen düzenli ve macera sirasin da çikacak olan west insallah iyi bir taleple karsilasacak.Gene bunun disin da teksas ve tommiks türkiyede yayinlanmamis maceralaryla bizlerle olacak.Volkan devam edecek ve yeni maceralar çikacak.Bunun disindada yeni 3 kitabimiz daha var onlarda yeni yil süprizi olsunnnnn.....
HEpinize bol çr li günler....

Lami Tiryaki

Cem Bey foruma tekrar hos geldiniz. West için  bir iki sorum olacak:

-West'in bu yeni dobisko ciltleri yayinlamis oldugunuz ilk 10 sayiyi içermeyecek degil mi?
-West'e devam ederken, daha önce yayinlamis oldugunuz ilk 10 sayinin arasinda atlanmis olan Marraffa çizimli maceralari da yayinlayacak misiniz?
-West ciltlerinde her sayinin kapagini iç sayfalara koyacak misiniz, yoksa tek kapakla mi çikaracaksiniz?
Simdilik bu kadar. basarilar
Selamlar
Lami

s.b

Hosgeldiniz Cem Bey. En çok West'e sevindim. Yeni çr leri de sabirsizlikla bekliyoruz.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

BAHADIR

Alıntı yapılan: Lami Tiryaki - 25 Aralık, 2009, 12:29:11
Cem Bey foruma tekrar hos geldiniz. West için  bir iki sorum olacak:

-West'in bu yeni dobisko ciltleri yayinlamis oldugunuz ilk 10 sayiyi içermeyecek degil mi?
-West'e devam ederken, daha önce yayinlamis oldugunuz ilk 10 sayinin arasinda atlanmis olan Marraffa çizimli maceralari da yayinlayacak misiniz?
-West ciltlerinde her sayinin kapagini iç sayfalara koyacak misiniz, yoksa tek kapakla mi çikaracaksiniz?
Simdilik bu kadar. basarilar
Selamlar
Lami

Bunlar sorudan çok istek gibi oldu ama ayni temennilere bende katiliyorum
Bir yayinin iyi bir satis grafigi yakalamasinin yayin periyodu da dahil olmak üzere iyi bir edisyon anlayisi ile çikmasinin ne kadar önemli oldugunu hepimiz biliyoruz herhalde...
Bazen eldeki imkansizliklar herseye olanak vermiyor ama umarim bundan sonrasi daha iyi olur...
Yada söyle diyelim bundan sonrasi WEST için daha iyi olur...
400 sayfalik içinde kapaklari ve atlanan Maraffa çizimli maceralari olan 11. sayiyi sabirsizlikla bekliyoruz...
Bir de su konu var.Umarim edisyon farkindan dolayi 1. sayi demezsiniz...

Cem bey son bir soru...
Maraffa,Maraffa....Yoksa siz bu Maraffa'nin çizgilerini begenmiyor musunuz?
Zamaninda niye atladiniz. ;)
Valla ne yalan söyliyeyim ben bayiliyorum...Bazilari anotomik bozukluklarindan mi yoka baska nedenlerle mi bilmiyorum ama Maraffa'yi pek sicak bulmazlar...Ama bana nedense en güzel Ken ve Mr No maceralarinin basinda Marraffa'nin çizdikleri de varmis gibi gelir...(Hadi Ken'i es geçelim...Onun okunamayacak kadar kötü bir macerasi oldugunu hatirlamiyorum...Bomba gibi girer ve bomba gibi biter)
Çok uzattim galiba...
Sevgiyle kalin...

Perpetual

Ben de Edirne 1975 dogumlu evli bir doktorum.Su an istanbul avrupa tarafinda hayatimi idame ettirmekteyim :) . Küçüklügümden beri çizime merakliydim zaten (begeni olarak :D ). sonrada çok sükür ki 80lerin basinda bir sürü çizgiroman ve dergi sayesinde çocuklugum güzel geçti. hala 80ler hastaligim devam etmekte. Abime eve geldiginde okumasi için verdigim çizgiromanlar bitince internette ne var diye arama yaparken burayi buldum. Ayni zevki paylasan insanlarla birlikte olmak çok güzel.Aslinda çok yazi yazmam ama  (istemekten degil, bilgi birikimim burada bulunan insanlardan az.ancak yorum yapabilirim :( ) nedense bugün yazasim var :D . Özellikle abim için mandrake ve kizilmaske ariyordum çünkü onun da yasi sizinkilere yakin; 70'li. Ben daha çok serilerin tam olmasini ve düzenli bir sekilde tasnif olmus halini görmeyi çok seviyorum.(aslinda düzen hastaligi var biraz.artik bilgisayarda yapmak daha kolay) Yani sizin fotolari görünce harbi içim gitti. Benim su an için böyle imkanim olmadigi için (yer ve zaman olarak) internetten taranmis hallerini biriktiriyorum. elimdekileri de taramaya çalisiyorum.su siralar elimdeki teks 186lik seri ile cebellesiyorum.sonra hastasi oldugum 64ler ve gameshow gibi bilgisayar oyun dergilerine devam edecegim.(80ler çok güzel yillardi demismiydim :D. 64ler in bir sayisinda adim geçmisti de hayatimin en güzel günlerinden biriydi.)
7. Biriktirici

Lami Tiryaki

perpetual, yazdiklarini okuyunca, okur kategorilendirmede yas kriterini düsündüm. Evet, dogum tarihine göre bir kategorizasyona gidilebilir aslinda. Bu kategorize etmeyi zevklerin ayrilmasi seklinde degilde daha çok ilk asina olunan çizgi romanlar babinda degerlendirmek lazim. Bu bakimdan 50'li, 60'li, 70'li, 80'li ve nihayet 90'li okurlar olarak degisik kusaklar çikiyor ortaya. Aslinda ilginç sonuçlari da var bu durumun. Düsününki 80 dogumlu bir arkadas hiç bir zaman bayilerde fasikül kapakli Tay ciltleri görmedi. Ama fasikül kavramini Alfa'yla ögrendi. Benzer sekilde 60 70 dogumlu kusak ta bayilerde kitabevlerinde bu günkü kadar bol miktarda dobisko cilt görmedi. O zamanlar ortalik sebil gibi çizgi roman kaynadigindan ince ince sayilar daha ekonomik daha ticari oluyordu. Okuyacak çizgi roman bulmak gibi bir sorun yoktuki. Neyse, 90'li kusaklari düsünelim, artik fumettileri es kaza kitabevlerinde ya da internette görürse taniyacak. Yoksa birakin Tay'i Ceylan'i Lal versiyonunu bile kendiliginden tanima olasiligi pek yüksek degil. Bence bunlarin arasinda en optimum olani 60 sonu 70 basi kusagiydi(kendim o kusaktan oldugum için söylemiyorum). Çünkü hem altin döneminin sonlarini yasadik, hem yeni dönemleri doya doya yasadik yasiyoruz. Daha sonrakilerin ya da daha öncekilerin mutlaka kaçirdigi bir seyler oluyordu. Ama 35-50 yas arasi bu kusak hala hemen tüm dönemleri kapsayan bir dönemin taniklari. Evet ben Kizilmaske'yi Yüzbasi Volkan'i bayiden fasiküllü olarak ya da direk faiskül seklinde satin almis bir kusaktanim. Sayimiz kaçtir bilmem ama böyle bir dönemin mirasçisi olarak hala yasiyor olmak güzel bir duygu.  

Selamlar
Lami  

Underfined

Adim Ugur bende 17 yasina girdim henüz :D Evliyim 40 çocuk babasiyim XD Saka bi yana Lise Son sinif okuyorum Kismetse Bu sene Üniversiteye girmek için kendimi paraliyorum XD Kazanamassam isim bitik...Çizgi romanla çok küçükken 7--8 yaslarinda tanismistim abimler gazete ile alirlardi ancak 3-4 kez tasininca onlardan eser kalmadi...Temelli olarak Aksam in verdigi Teksas Tommiks renkli koleksiyonla bu camia ya adimimi attim :D Bizim aile de genelde çizgi roman sevilmez ben okudugmda babam der hala büyümedinmi falan diye ama ben pek kulak asmam...Harçliklarimdan,disimden tirnagimdan arttirdigim paralarla çizgi roman alirim.Fazla bi arsivim yok maalesef...Bu arada Kütügümüz Karsa dayanir ancak bn Igdir da dogup Ankara da büyüdüm.Hala da Ankara da oturuyorum...Çizgi roman okumaktan da çok keyif aliyorum.Çevremdeki arkadaslarimdan okuyanlar var hepsini ben alistirdim :D Zagor,Teksas,Wolverine ve Mister No hosuma kaçan serilerdir...

hanac

Perpetual ve Ugur arkadaslar kendinizi tanittiginiz için çok tesekkürler.

Underfined

Cem Beyi yakalamisiz soru ve isteklerimizi yönlendirelim bizde...
1.si Cem bey son çikardiginiz Teksas harkülade denecek kadar iyiydi ben acayip begendim.Sizde acaba aralara küçük fasikül koyma fikrine sicak bakiyormusunuz
2.si Yaz firsati,Kis Firsati gibi 3lü paketler yolluyorsunuz bayilere,marketlere vs...Acaba bunlari yeni sayilarda da yapmayi düsünüyormusunuz

Tesekkürler