Ana Menü

Tanışma

Başlatan hanac, 02 Ekim, 2009, 10:20:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

darkwood

Bende tüm formumuza katilan degerli arkadaslarimiza hos geldiniz diyorum.
Yeni katilanlar arasinda Perpetual sevgili dostum'a hos geldin diyorum.
Rumuz olarak beni yaniltmiyorsa son üyemiz miraycizgi. yani Demirbas yayinin degerli sahibi ve yayincisi Cem bey formumuza sizde hos geldiniz.
Bu kadar yogun is trafiginde kendisini yakalayipta bir kaç sorumuza cevap alma sansimiz olursa, yeni çikacak yayinlar West, Teksas, Tommiks ve digerleri ile ilgili soru sormak isteyen arkadaslar için firsat, haydi form basina..,

Selamlar,
Mesut
Darkwood Sakinleri..

V

Alıntı yapılan: Perpetual - 25 Aralık, 2009, 17:28:25
... Yani sizin fotolari görünce harbi içim gitti. Benim su an için böyle imkanim olmadigi için (yer ve zaman olarak) internetten taranmis hallerini biriktiriyorum. elimdekileri de taramaya çalisiyorum.su siralar elimdeki teks 186lik seri ile cebellesiyorum.sonra hastasi oldugum 64ler ve gameshow gibi bilgisayar oyun dergilerine devam edecegim.(80ler çok güzel yillardi demismiydim :D. 64ler in bir sayisinda adim geçmisti de hayatimin en güzel günlerinden biriydi.)

Sevgili dostum,zamaninda bende c64 kullandim.Ardindan Amiga 500.500 de oynadigim oyunlarin tadini hiç unutmam.Silk Vorm,Shadow of The Beast,Lotus Ultimate Challenge,Alone In The Dark,Goal,Another World,Golden Axe,Dune,Civizilation,Sim City,
Agony,Walker,Cannon Fodder,Flash Back,Indiana Jones ve daha bir çok adventure oyunu..64 dergilerim bir arkadasla birlikte gitti.Amiga
Dergisinin bir miktari duruyor arsivde.93 yilinda pc aldim.Pc oyun,game show dergisi ve Level dergilerinin bir çogu duruyor arsivde.Pc döneminde
favori oyunumuz Worms'tur.Bu oyunun 2 levelli demo versiyonunu arkadaslarla geceli-gündüzlü 2 yil,sonraki versiyonlarinida(3d olanlar hariç)10 yil kadar oynadik.Evimin bir odasi hobi odasi seklindeydi ve pazarlari arkadaslarla toplanirdik.Pc,amiga,çizgi roman,kitap,dergi
herkes gönlünce takilir,yenilir,içilir birlikte hos vakitler geçirilirdi.Simdi onlar sizlerin yaninda ,büyük sehirlerde hayat kurdular.Ben kalmayi seçtim....

Taranmis çizgi roman arsivini merak ediyorum.Bendede taranmis comic ve manga agirlikli 6-7 gb.lik bir arsiv var....
"İstemem,eksik olsun.."

Perpetual

Bilgisayar oyunlari konusunda benim de yasadiklarim hemen hemen sizinkiyle ayni (ama biz biraz daha küçük oldugumuz için ayri oda ayarlayabilme imkanimiz yoktu.siz ço ksansliymissiniz.biz hep bunun hayalini kurardik). commodore ve amiga oyunlarinin kalitesini günümüzde çok az oyun tutturuyor.onlar da hemen klasik veya hit oluyor zaten. Biz de arkdaslar la toplanip oyunlar oynardik.Özellikle sira tabanli cengiz han (amiga da).C64'te world games, microprose soccer, e.h.soccer, buggy boy, turrican, Rick Dangerous (ilerde param olursa 3D'ini yapacagim) ...liste gittikçe gidiyor. Lotus'u amiga'da deli gibi oynardim.Agony'i de .Hala agony gibi grafikli oyun çok azdir.Emulatörde ve projektörle süper oluyor :D. 94'lerden sonra pc'de daha çok adventure ve frp oynadim. (c64 ve amigada da adv. pesindeydim.) özellikle fallout serisi, ssi serileri, Lucas ve sierra adv'lari gibi.Platform oyunlari çok severim.
Geçenlerde gg'den girgir ciltleri aldim 80-88 arasi ciltli.Bazen böyle denk geldigi zaman imkanlarim ölçüsünde almaya çalisiyorum.Milliyet çocuklarin da 83 serisi birkaç eksik de olsa satisa çikmis.alabilirsem onlari da alip kütüphaneme koymak sonra da taramak niyetindeyim.çocuklugum onlarla geçti.Her bakisimda yüregim pirpir ediyor.

7. Biriktirici

haysat

slm arkadaslar.
ben ALI YILMAZ .
Giresun 1970 dogumluyum.
Istanbulda yasiyorum.13 yasindan beri  çizgiroman okuyorum.babamin bana getirdigi,jeriko ve tommiks haytimin akisini degistirdi,ve bir dahada birakamadi
kadiköydeki bir çok çizgiroman sahaflarini tanirim .Büyülü rüzgar [ilyas erkul] arkadasim olur kendisini beyazittaki ufacik tezgahinin oldugu zamandan tanirim,çizgiroman için verdigi savaslar  ve gösterdigi gayreti her zaamn takdir ederim.
digerleri hasan kabakçi, miray çizgi,merakli çizgi [tayfun bey] arasira görüsürüz.kendimde 2 sene önce bir arkadasla ortak bir yer actik ama  dedigim gibi ortak oldugu için yürümedi
simdilerde kendim bir seyler yapip acmayi düsünüyorum BAKIRKÖYde nasip
görüsmek ümiti ile

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

Jedmau

Selam,

Ismim Ertan , 31 yasindayim , Ankarada Oturuyorum , Esim Izmitli , 14 aylik Lara isimli bir kizim var.

Asil meslegim ahsap ve diger materyaller için kesici takimlar ( Cnc Uçlar , daire testereler ) üretmek.

Onun disinda jedbang.com ve Jbc Yayinciligi hobi olarak yapiyorum.

Çizgi romanla tanismam amcam sayesinde olmustu , daha okuyamayacak yastayken Conan resimlerine bakardim saatlerce. Sonra aldi basini yurudu.

Sevdiklerim Star Wars , Deadpool , 30 Days Of Night , Hellspawn tarzi çizgi romanlar.Çizgi romanda görsellige çok önem verrim , her nekadar senaryo super olsada çizimler atmosferi tamamlamazsazevk alamiyorum.

Hiç bir fumettiyi okumuyorum , geçmisle ilgili bazi anilarim var o yuzden ne olursa olsun isanamiyorum. :) ( halbuki cocukken okurdum )

saygilar

V

Alıntı yapılan: Jedmau - 28 Aralık, 2009, 16:56:56
Selam,

Sevdiklerim Star Wars , Deadpool , 30 Days Of Night , Hellspawn tarzi çizgi romanlar.Çizgi romanda görsellige çok önem verrim , her nekadar senaryo super olsada çizimler atmosferi tamamlamazsazevk alamiyorum.

Ertan Bey, Spawn'i tekrar  türkçe okuyabilecek miyiz?Bu konuda  bir düsünceniz var mi?
"İstemem,eksik olsun.."

Jedmau

acik konusmayi severim herzaman , mcfarlane yetkilileri 2 sene oldu sanirim basmam icin benle irtibata gectiler , hatta hellspawn ile tek cildlik bir baslama yapalim dediler.

teklif hala acik gecenlerde konustum ama su an icin biraz uzak gozukuyor , en azindan 2010 icin

BAHADIR

Alıntı yapılan: Jedmau - 28 Aralık, 2009, 22:29:24
acik konusmayi severim herzaman , mcfarlane yetkilileri 2 sene oldu sanirim basmam icin benle irtibata gectiler , hatta hellspawn ile tek cildlik bir baslama yapalim dediler.

teklif hala acik gecenlerde konustum ama su an icin biraz uzak gozukuyor , en azindan 2010 icin

Umut etmemekte güzel bisi...Yoka ben hala Hellspawn bekliyor olacaktim... ;)

Tarkan Kurt

Merhaba, ben de foruma yeni üye oldum. Kullandigim nicktende anlasilacagi gibi çizgi romanla ilk tanismam Tarkan ile oldu. 1973 yilinda henüz 5 yasinda iken ablamin bana okudugu tarkan dergisi ile basladim ve hala çizgi roman okumak benim için çok önemli bir zevk. Evli ve iki çocuk babasiyim, 42 yasindayim, Ankara Ünv. Hukuk Fakültesi mezunuyum. Hukukçuyum. Tarkan, Karaoglan, Judas, Swing, Tom Braks, Pecos Bill severek okudugum çizgi roman kahramanlari. Son dönemde NTV yayinlarinin çikardigi Edebiyat Uyarlamasi çizgi kitaplari da okudum. Bu arada Izmir'de oturuyorum. Tanismak için simdilik bu kadar bilgi yeter herhalde.  :)

hanac

Hosgeldiniz Sn. Tarkan Kurt,

Izmir'e sevgiler.

s.b

Aramiza hosgeldiniz Tarkan Kurt.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Tarkan Kurt

Hosbulduk efendim, tesekkür ederim.

pizagor

Biraz geç kalmisim kendimi tanitmak için, neredeyse 5 ay olmus Altin Madalyon'a katilali... Adim Özgür, 1975 dogumluyum, evliyim ve ITÜ mezunu bir makina mühendisiyim. Nerelisin diye soranlara Istanbul Kadiköylüyüm derim.

Herhangi bir ayrim yapmadan çizgiroman okurum, herbir ekol dimagimda ayri bir tat birakir. En sevdiklerim ise comics deyince Örümcek, fumetti deyince Zagor, frankofon deyince Asterix, manga deyince Gon, bizden de En Kahraman Ridvan...

Ayrica Yüzüklerin Efendisi'ni çok severim. Üçlemeyi üçüncü kez okumaya baslayacagim yakinda...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

mr.yer6

çizgiroman camiasina selamlar...

güncel çizgiromanlardan çok, geçmis karakterlerle ilgilenen, galiba bir anlamda çocukluk ve ilk gençlik anilarini yeniden bir araya getirmek için çizgiromani kullanan biriyim. Altinmadalyon'u kesfedeli fazla olmadi ama bellibasli site ve forumlarin siki takipçisiyim.. Bu ortama da hakettigi ilgiyi gösterebilecegimi umuyorum.

Lami Tiryaki

Çizgili Hayat'tan sevgili Riza Umar(rumar) da aramiza katildi arkadaslar. Riza Altin Madalyon'a hos geldin. Keyifli zaman geçirmeni dilerim. Ayrica yeni üyemi burcuner sen de hos geldin safalar getirdin.

Selamlar
Lami