Ana Menü

Tanışma

Başlatan hanac, 02 Ekim, 2009, 10:20:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Herkese tekrar merhaba
   Adım Rıza Umar GÜRSU. 39 yaşında doktorum. Yan dalım onkoloji. Evliyim ve 4.5 yaşında bir kızım var. O da cartoon network sayesinde star wars ve batman'i tanıyor. Ben de 6 yaşında fasikül kızılmaske ve mandrakelerle çizgiromana başladım. Okumayı onlarla öğrendim diyebilirim. Favorilerim elbette Zagor, Tex. Çok kısa bir dönem Alfada Conan tercümesi yaptım. Ortaokul döneminde Beyazıt sahaflarda Hüseyin amcadan comicslere başladım. Favorilerim eski spidermanler (yeni döneme ısınamadım) batman ve x-men. Bu arada eşim İzmitli sık sık gideriz kayınvalidelere.
  Tekrar görüşmek üzere...

Lami Tiryaki

Riza dostum aramiza tekrar hos geldin. Biliyorsun ben de Kocaeli'nde oturuyorum. Bir geldiginde mutlaka haberim olsun da bir Izmit toplantisi yapalim.

Selamlar
Lami

rumar80

Sevinerek haber veririm.
   Kayınvalideler yazları Çankırı'da geçirirler. Herhalde sonbaharda gideriz.
Mutlaka görüşelim. Seninle tanışmayı (yüz yüze) çok isterim
  Kendine iyi bak

gamlıbaykuş

Bir gönül dolusu hos geldiniz de benden olsun. Ama su toplantilar Izmit'in de disina çiksin. Daha önce Istanbul'da Hoz tarafindan bir toplanti olmustu ama is yüzünden gidemedim tabi ki umarim yine olur da bu sefer katilir ve siz saygideger çizgiroman dostlarini tanima sansina erisirim:)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

kalidor

Evet bu aralar Istanbul'da bir toplanti olursa çok iyi olur. Havalar da isindi, deniz kenarinda bir çay bahçesinde de olabilir.
Crom! Ölüleri Say...

Lami Tiryaki

Bir kaç günlük Karadeniz tatilinden(Ordu, Giresun, Trabzon) sonra yeniden yuvaya döndüm. Bir haftadir televizyonsuz, internetsiz, gazetesiz sadece deniz, yesil ve bol muhabbetli zaman geçirdim müthisti. Dondurulup yeniden hayata döndürülen bilim kurgu kahramanlari gibiyim :)

Yoklugumda yeni katilimlar olmus, çok mutlu oldum. Aramiza katilan tüm arkadaslar, hos gelmissiniz, sefalar getirmissiniz. Forumumuzda keyifli zaman geçirmenizi dilerim.

Selamlar
Lami

Lami Tiryaki

Ankara'dan çizgi roman dostu sevgili Serhan Üresin'de aramiza katildi arkadaslar. Serhan bey hosgeldiniz. Forumumuzda keyifli zaman geçirmenizi dilerim.

Selamlar
Lami

serhanuresin

herkese selam.Ben ankaradan serhan üresin,Ankarada yasiyorum 49 yasindayim 20 yildir sevgili esim aylin le evliyim ve simge adinda18 yasinda bir kiz babasiyim.Ankayada 20 yil önce istanbuldan geldim halen ebeveynlerin istanbuldalar.Siteyi tesadüfen(sansli bi tesadüf)rastladim ve hergün muhakkak bir kaç kez giriyorum ve zamanin nasil geçtigini anlamiyorum.Bende eskidan beri profosyenel olarak olmasada siki bir okurumdur.Okumayi ögrendikten hemen sonra basladim ve abartisiz binlerce evet binlerce kitap geçti elime ve çok büyük bir çogunlugun yaptigi hata gibi kiymetini bende bilemedim ve aklima geldikçebüyük pismanlik duyuyorum. Favorilerim Zagor,Mr no,Teks,KaraoglanTarkan,conan Tekrar kolleksiyon yapmaya karar verdim bunada lal kitaptan karaoglanin 57 sayilik seti ve turkuvaz kitaptan 5 sayilik tarkaniyla baslayacam kismetse.Geç kalmamdaki sebep yeni yayinlarda o eski Ceylan,Tay,Oglak yayinlarinin yayinladig kitaplardakii hazzi yakaliyamadigim için(Yeni yayinlar bana gazeteyi nette okumak gibi geliyor) ama yenileri toplamaktan baskada çare yok gibii. Arastiriim biraz o eski sevgilileri toplamak için hem Iistanbulda olmak hem bol vakiit vede bir hayli kabarik bir cüzdan gerektiriyor.Neyse uzattim biraz.Daha sonrada sik haberlesiriz sitedeki herkese sevgiler

hanac

Serhan Bey hosgeldiniz.

Umarim keyifli vakit geçirirsiniz.

s.b

Hosgeldiniz Serhan Bey.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

serhanuresin

Herkese çok tesekkür ederim.Sevgili kagan hos geldin yazini okuyunca güldüm. hiç o boyutta düsünmemistim bu gerçekten akademik arastirma konusu gib duruyor.   :D

MAGICO70

Merhaba
Ismim Mehmet ,40 yasindayim,özel bir sirkette muhasebede çalisiyorum.Bir kiz çocuk babasiyim.Istanbul Bahçelievlerde oturuyorum.Evimde Çigiroman dolu bir kitapligim var.
Çizgiroman merakim 10 yasinda Zagor la basladi.1980 yazinda yanilmiyorsam zagor un 159. sayisinda bitmeyen kabus Hellingen macerasiyla çr tutkum basladi.Sonra Mister no , martin ,ken parker ve tabi ki teks le devam etti.Özellilke o yillarda zagorun akronlularla ,vampir rakosi ve kabus maceralarini defalarca okumustum.Evlendikten sonra ve ise girdikten sonra eskisi kadar çok okuyamasamda vakit buldukça okumaya devam ediyorum.Simdi daha çok zagor ,mister no ,martin in yanisira kullanici adimdan anlasilacagi üzere büyülü rüzgar , dylan dog ve dampyr okumayi seviyorum.Bu arada keske damyr in yayini devam etse...
Çizgiroman harici hobilerim arasinda rock müzik ,fantastik bilimkurgu filmler ,stephen king ve dean koontz okumak , gemi ve uçak maketi yapmayi sayabilirim.
bu arada ne derece çr meraklisi oldugumu belirtmek için kisa bir animi anlatmak isterim.80 li yillarda milliyet çocuk tercüman çocukta yayinlanan çizgirmanlari kesip karton kapak yapip kendim için albümler yapardim.Torgal, bob moran ,luc orient in böyle albümlerini yapmistim.Ben askerdeyken zannedersem bunlar bir sekilde eskiciye verilmis.Yillar sonra yaptigim albümlerden torgal i ve asterix i (Bulvar gaztesinden asterix maceralarini , kesip çocukken aldigim asterix boyama kitabinin kapagini kullanarak 3 macerasini yapistirarak yapmistim )bundan yaklasik on yil önce kadiköyde tezgahta görmüstüm.ve çok sasirmistim.
Tanismam biraz uzun oldu galiba.Hepinize çizgiromanli günler diliyorum...

aaciltan

Mehmet bey;
Sizin gibi bir çizgiromanseveri aramizda gördügümüz için çok memnun olduk. Ben de Bakirköy'de oturuyorum, bir anlamda komsu sayiliriz...
Görüsmek üzere...

hanac

Mehmet Bey hosgeldiniz,

Umarim keyifli vakit geçirirsiniz.

18 Temmuz günü Bakirköyde bir sohbet toplantisi yaptik.

Keske sizde katilabilseydniz. bkz.

http://www.altinmadalyon.com/smf/index.php/topic,1682.0.html

(Kagan dostum senin teori artik kesin kabul oldu, Mehmet Bey de kiz çocuk babasi  :))

Lami Tiryaki

Mehmet bey aramiza hos geldiniz. Forumumuzda keyifli vakit geçirmenizi dilerim. Bir ani da benden;

Kitaplarimin kapak içlerine konusma balonu seklinde etiket yapistiririm. Böylece kitaplarimin benim oldugu belgelenir karismaz. Eskilerimden çift Venüs'lerimden birini Izmit'te bir sahafa satmistim(ben Izmit'te oturuyorum). Aylar sonra Istanbul'da sevgili Kudret(Sabanci)'le bir doplanti yapmak için bulusup arabasina bindik. Arabada bir bayan arkadasi da vardi ve yeni aldiklari sayilari karistiriyorlardi. Kiz bana döndü ve "Lami bey size bir sürprizimiz var" dedi ve Izmit'te sattigim Venüs'ü gösterdi bana. Etiketimi görünce özellikle satin almislar :) Ne güzel günlerdi. Sonra Moda'da Ilhan Yilmaz, Hakan Alpin ve Kudret'lerin de katilimiyla müthis bir gün geçirmistik. Masada o zaman Aksoy'dan yeni çikan hard cover Tommiks'ler duruyordu ve onlar hakkinda konusuyorduk hiç unutmam.

Evet her çizgi romancinin en az bir kizi var, bu artik teoriyi asan bir durum. Kanitlanmis edilmis. Neymis, kiz çocugu olmayan koleksiyonculara kuskuyla bakacagiz ;D Mesela Ilhan senin oglun var, ne is?.. Kuskulandim simdi  :D

Selamlar
Lami