Ana Menü

Tanışma

Başlatan hanac, 02 Ekim, 2009, 10:20:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MAGICO70

Bende yorumlariniza tesekkür ediyorum .Daha önceki yazilarinizda kiz çocugu teorinizi gördügüm için bende kiz babasi oldugumu belirtmek istedim. Bu arada bakirköy toplantiniz oldugunda ben tatildeydim gelince ögrendim.Bir dahaki sefere bakirköyde toplanti yaparsaniz bende katilmak isterim.

BAHADIR

Alıntı YapMesela Ilhan senin oglun var, ne is?.. Kuskulandim simdi 

Sincik bizim çizgiroman okuru oldugumuza kusku ile bakanlara, erkek çocuklarin kiz çocuklara oranla çizgiroman okuru olma ihtimalinin daha yüksek oldugunu söyleyebilirim...Ama sadece biraz yüksek...Selen kizimiz o kolleksiyon içerisinde çizgiroman okuru olmasa yada olamazsa bilmiyorum bunun sorumlusu olarak kimi gösteririz artik...

Ilhan arkandayim merak etme...Ama arkani kollarim ona göre... ;)

s.b

Teks'e gelin lazim. Artik ihtiyarladi. Ondan kiz çocuklari çok.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

V

Alıntı yapılan: Lami Tiryaki - 23 Temmuz, 2010, 11:22:07
Evet her çizgi romancinin en az bir kizi var, bu artik teoriyi asan bir durum. Kanitlanmis edilmis.     

Bir de konuya su yönden bakalim.Kiz çocugu olan arkadaslarimizin gönlünden geçen neydi?
Sahsim adima ben hep 2 kizim olsun isterdim ve Allah'a sükür gönlümden geçen oldu.
Yoksa çizgi roman severin gönlüne göre mi veriyor Allah? :)

"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

Yarın itibarı ile 5 günlüğüne eşim, kızım, annem ve babamla Çankırı'ya kayınvalideleri ziyarete gideceğim. Yanıma sadece Essential Marvel Two in One alacağım. Bir de Ahmet Ümit'in son kıtabını. Pazar günü görüşmek üzere dostlar.
  Bol çizgi romanlı günler

hanac

Iyi yolculuklar Riza Bey.

nacho_grande

Merhabalar,

Ben Serhan Yenilmez, 1971 Istanbul dogumluyum. Mimar Sinan Üniversitesi mezunuyum. Akademi sinavlarina Conan çizgi romanlari ile hazirlanan 80'ler kusaginin bir ferdiyim :) Okumaya basladigim ilk günlerden beri çizgi romanlari elimden düsürmedim. Asla bir koleksiyoncu olamadim, ama dönem dönem arsivlerim oldu. Tasarim konusunda hizmet veren firmamiz disinda, 2000 senesinden bu yana MSÜ dahil çesitli üniversitelerin güzel sanatlar fakültelerinde çizim, illüstrasyon ve üç boyutlu görsellestirme dersleri veriyorum. 3 sene kadar Kanada' da çalisip, ikamet ettikten sonra dönüs yaptim, artik Istanbul' dayim.

Ilgilendigim ÇR lar Conan, Vampirella, Druuna gibi fantastik ve kiliç-büyü kategorisindeki eserlerdir. Amerikan tarzi süper kahraman hikayeleri beni çok çekmez, sadece Batman' i -süper güçleri olmadigi ve karanlik bir mekan kurgusu oldugu için- ilginç bulurum. ÇR dergisi olarak Pilote, Metal Hurlant, Heavy Metal ve Wizard severim.

Çizgi roman dünyasi ile okuyuculuk disinda çizer olarak da etkilesim içerisindeyim, ama uzun senelerdir elime almadim. Profesyonel bir çalismam da olmadi, ama yakin gelecek için bazi projelerim var.

Begendigim baslica sanatçilar ise söyle (Aslinda çok da, eledim :) )

Türk: Galip Tekin (Bir dönem hocam oldu), Bülent Arabacioglu, Oguz Aral, Ilban Ertem, Kemal Aratan, Suat Gönülay, Ersin Karabulut, Yalçin Didman, Sezgin Burak, Emrah Ablak.

Avrupa: Paolo Eleuteri Serpieri, Enki Bilal, Esteban Maroto, Juan Gimenez, Hugo Pratt, Moebius, Milo Manara, Horacio Altuna, Massimiliano Frezzato, Vincent Dutrait, Segura, Uderzo, Morris.

Amerika: Frank Frazetta, John Buscema, Hal Foster, Alex Raymond, Burne Hogarth, Mike Mayhew, Mike Mignola, Frank Miller, Joe Kubert, Joe Jusko, Boris Vallejo, Alfredo Alcala, Tony DeZuniga, Rudy Nebres (Son 3' ü Filipinli ama Amerikan yayinlarina çizdikleri için bu kategoriye dahil ettim).

Bu satira kadar okuma zahmetine katlanan herkese tesekkürler. :D

Sevgiler,

Serhan

V

Serhan Bey aramiza hos geldiniz.Uzun,keyifli muhabbetleri birlikte yapmak dilekleriyle.
"Altin Madalyon" vazgeçilmez tutkunuz olur insallah..(Benim için öyle)

"İstemem,eksik olsun.."

hanac

Serhan Bey hosgeldiniz,

Umarim keyifli vakit geçirirsiniz.

Lami Tiryaki

Serhan bey hem Türkiye'ye hem aramiza hos geldiniz. Ustalarin ögencisi sizin gibi birinin aramizda olmasi gurur verici. Zevkli keyifli neseli muhabbetler dilerim.

Selamlar
Lami

kalidor

Serhan Bey, taranmis çizimleriniz varsa özellikle fantastik temali olanlardan  birkaç tanesini forumda paylasabilir misiniz? Tesekkürler.
Crom! Ölüleri Say...

nacho_grande

Iyi dilekleriniz için hepinize çok tesekkürler.

@kalidor: Çizimlerimi seve seve paylasirim, hangi baslik altinda yapmam uygundur?

Lami Tiryaki

Alex Horley çizimleri eklediginiz Grafik-Art alt basligina kendi çizimlerinizi de eklerseniz memnun oluruz.

Selamlar
Lami

kalidor

Tesekkürler Serhan Bey.
Crom! Ölüleri Say...

srvtsnr

adim Servet SENER 27 yasinda Kayseri de çalisan Insaat Mühendisiyim
çizgiroman la tanismam ilkokul öncesine dayanir o zamanlar sadece resimlerine bakardim
simdilerde kitapligimda çizgisini begendigim her çizgiromanin yeri hazir
tanisma basliginda 28 nolu mesaji yazan Türkay hocanin ögrencisiyim
umarim forumda sizler gibi bende güzel vakit geçiririm
selamlar
Ben bir sihirbazim ama önce kendimi kaybettim.