Ece - M. K. Perker

Başlatan nicholaihel, 17 Ekim, 2015, 01:32:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nicholaihel

The New York Times, Washington Post ve Wall Street Journal'da çizen dünyaca ünlü çizer Kutlukhan Perker'den acar muhabir Ece'nin maceraları...
(Tanıtım Bülteninden)

Türkçe
84 s. -- 2. Hamur-- Ciltsiz -- 21 x 26 cm
İstanbul, 2015
ISBN : 9786050930047

Animvader

Hangisi olduğunu unuttum ama bir gazetede yayınlanıyordu bu seri.

nicholaihel

Alıntı yapılan: Animvader - 17 Ekim, 2015, 01:52:54
Hangisi olduğunu unuttum ama bir gazetede yayınlanıyordu bu seri.

Hürriyet.

Harun Ça

Facebook sayfasında da paylaşıyordu her hafta yinede alırız.

gamlıbaykuş

Kesinlikle alırım. Daha "Öyle Bir Geçer Zaman ki"  nin tamamını okumadım bitecek diye. Bu haber iyi oldu...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

ferzan

Ara ara hep Perker'e giydiririm bir okuru olarak...Öyle muazzam bir yeteneğin, Vertigo'larla, NY Times'larla aşık atan bir bileğin haftalık dergilerde abuk subuk köşeler yapmasını yadırgar, boyuna söylenir dururum...Tıpkı gazete tefrikalarında olduğu gibi, mizah dergileri konusunda da hatırlı bir koleksiyonum ve altyapım vardır ve asla toz kondurmam...Bilhassa son 20-25 yılına...İyi de olsa kötü de olsa bazı istisnai üretimlerinden ötürü alayını severim...Buna rağmen Perker'in, senelerce içinde kalan mizahçılık sevdası adına yeni hiçbirşey söylemeyen dergicilik anlayışına da bir o kadar hayıflanırım...''Öyle Bir Geçer Zaman Ki'' konsepti, Ersin Karabulut'un ''Sandıkiçi'' konseptinin varyasyonudur mesela...Sözün özü, mizah dergileri aracılığıyla yaptığı yetenek mastürbasyonu hali ve bir parça kibirinden ötürü Perker'den hem nefret eder, hem de izlemeye devam ederim...Kolay değil, 2003'ten beri her röportajını, basılı yerli-yabancı her eserini, en ufak bir gazete yahut dergi vinyetlerine kadar takip etmişliğim var...

''Ece'', 2 seneden fazladır Hürriyet'in ekinde, pazardan pazara yayınlanan, yarım sayfa formatında, bol kareli çok tatlı bir eser...Uzun süredir albüm olmasını bekliyordum...Hatta iki akşam önce, can sıkıntısıyla ne kadar hazetmesem de ilk aldığım sıralar yarım bıraktığım ''Öyle Bir Geçer Zaman Ki'' albümünü keyifle bitirmiş, hemen ardından Ece'nin niye hala basılmadığına kafa yormuştum...Sonraki gün basılma haberini duymak beni memnun etti haliyle...Her pazar kesip biriktirirdim, şimdi bir de albüm olarak olmuş olacak elimde...Albüm 80 küsür sayfaymış...Oysa iki yıldan fazladır çizdiği Ece'lerin sayısı çoktan 100'leri geçmiş, 120'lere yol almakta...Belki bir kısmını eledi, belki de ikinci albüme saklıyordur...Artık alınca göreceğiz...

''Öyle Bir Geçer Zaman Ki'' albümünün de devamını bekliyorum aslında...Önceleri gayet ''Sandıkiçi'' bulduğum bu konsept hakkında fikirlerim değişmese de, okurken zevk aldığımı inkar edemem...Penguen'e geçeli bir buçuk sene anca oldu zaten...O süreçte yaptığı tüm sayfalar albümde basılmış oldu...Son 6 aydan fazla bir zamandır da ''devamı haftaya'' konseptinde iki uzun çizgi roman bitirdi...Bir tanesi, dergiden bir tipin yazdığı gayet cins bir ''Eski Sevgili'' çizgi romanı...Diğeri ise birkaç hafta önce forumda da tanıttığım ''D.E.Ç.S.İ.''...Umarım onlar da bir şekilde albüm olur...Özelikle ''D.E.Ç.S.İ.''...Her ne kadar güzelim öykü altyapısı harcanmış olsa da...

Velhasıl kelam, şu Ece'nin basılması çok iyi oldu, çok da güzel iyi oldu...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com