Paralel Evren - Şaşkınbakkal

Başlatan tulgan, 22 Eylül, 2015, 17:49:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

O çizgiromanevlerinin sahiplerini tanıyan, bilen onlarca insan var bu forumda. Bu sözlerinizle hepsini zan altında bırakıyorsunuz. Bu mesajlar silinmeli.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

darbove

Alıntı yapılan: pizagor - 20 Mayıs, 2022, 07:03:36
O çizgiromanevlerinin sahiplerini tanıyan, bilen onlarca insan var bu forumda. Bu sözlerinizle hepsini zan altında bırakıyorsunuz. Bu mesajlar silinmeli.
Eğer böyle bir şey varsa, susuluyorsa eleştirim haklı. Sizde yoksa bu fasiküller alınmanıza gerek yok. Elinde bulunduran arkadaşlar kimden ve nereden aldıklarını yazarsa iş çözülür. İsteyen istediği gibi alınabilir. Gizli kapaklı iş çevirenler utansın. Herhangi bir hakaret göremedim yazdıklarımda. Silinmesini gerektirecek bir durum yok.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

pizagor

Tamamen farazi konuşuyorsunuz. Aklınızda bir senaryo var ve bunun uydurduğunuz şekilde gerçekleştiğine inanarak buradaki bir sürü insanı rüşvet almakla suçluyorsunuz. Bunu yapmayan alınmasın diyerek işin içinden sıyrılamazsınız. Burada ahlaklı insanlar var ve onlar, hayali senaryolarınızdakinden çok daha fazla.

darbove

Alıntı yapılan: pizagor - 20 Mayıs, 2022, 08:30:53
Tamamen farazi konuşuyorsunuz. Aklınızda bir senaryo var ve bunun uydurduğunuz şekilde gerçekleştiğine inanarak buradaki bir sürü insanı rüşvet almakla suçluyorsunuz. Bunu yapmayan alınmasın diyerek işin içinden sıyrılamazsınız. Burada ahlaklı insanlar var ve onlar bunlar, hayali senaryolarınızdakinden çok daha fazla.
Konu ile alakalı bilginiz yoksa. Bırakın onlar açıklama yapsınlar. Bu kadar yükselmenize anlam veremedim. Bundan önceki konu ile alakalı da yorum yapan olmamıştı. Bunlarla alakalı bilgisi olan hiç mi yok? Yoksa yorum yapmama seçeneğini mi seçtiler. Asıl canımı sıkan başka bir yayınevi olsa esip gürleyen tonla kişiden bu kadar zamandır ses çıkmaması. İstediğiniz gibi düşünebilirsiniz. Eskiden böyle bi konu olsa herkes görüşünü sunardı. Benim istediğim bu. Tek ben miyim bu fasikül işinden ve yurtdışına satılmasından rahatsız olan?.

rumar80

Bu forumun amacı konusunda sanırım hep bir yanlış anlaşılma var. Bu forum herhangi bir yayınevinin çizgi romanını tanıtmak, ya da reklamını yapmak için kurulmadı. Ortak paydamız olan çizgi roman hakkında konuşmak, paylaşmak amacıyla kuruldu. Yıllardır böyle oldu, böyle olmaya da devam edecek. Forumun tarihinde yayınevleri ile iyi ilişkilerin yanı sıra; sık sık tartışmalar olduğunu da görürsünüz. Bu da forumun hem bireysel, hem de yönetimsel olarak çizgisini göstermektedir.
    Bahsettiğiniz konunun varlığından haberim yok. Bu konuda forum genelinde bir sorgu çıkarmak, hatta bir çıkarımda bulunmak bence çok yanlış. Buraya yazan, yazmayan herkesi töhmet altında bırakıyorsunuz. Bu konuda görüşünü bildiren bir üyemizi de "Yoksa sizde fasiküller var mı?" şeklinde bir soru ile direkt taraf haline getiriyorsunuz. Konu hakkında olumsuz görüş yazan birinin bu fasikülleri almış olması düşüncesi maalesef çok doğru bir yaklaşım değil. Siz sormadan ben cevap vereyim: Bu fasiküllerden bende yok.
    Bugüne kadar varyant kapağa bakış açım hep uzak durmak şeklinde oldu. Bana çizgi roman severler için bir para tuzağıymış gibi gelmekte. Tabi bu benim görüşüm. Ama hele günümüz ekonomi şartlarında normal bir çizgi roman almak bu kadar pahalı iken varyant kapağa o parayı sayacak kadar zengin değilim. O parayla başka bir çizgi romanı daha almayı tercih ederim. Sizin bahsettiğiniz konunun geldiği nokta (hiç görmediğim için net bilgim olmasa da) olayın artık kontrolden çıktığı anlamına gelir. Bu konuda kanaatimce yapılması gereken şey suçlu aramak yerine, bu tuzağa düşmeyip, o paralara çizgi romanı almamak ve satana destek olmamaktır. En azından ben böyle yapıyorum.
    Sonuç olarak ortak paydamız üzerinde keyifli zamanlar geçirebileceğimiz bir ortamı germeden mesajlarımızı yazmak konusunda özen göstermenizi tüm üyelerden rica ederim.
     Sevgiler.   

darbove

Alıntı yapılan: rumar80 - 20 Mayıs, 2022, 09:01:52
   Siz sormadan ben cevap vereyim: Bu fasiküllerden bende yok.
    Bugüne kadar varyant kapağa bakış açım hep uzak durmak şeklinde oldu. Bana çizgi roman severler için bir para tuzağıymış gibi gelmekte. Tabi bu benim görüşüm. Ama hele günümüz ekonomi şartlarında normal bir çizgi roman almak bu kadar pahalı iken varyant kapağa o parayı sayacak kadar zengin değilim. O parayla başka bir çizgi romanı daha almayı tercih ederim. Sizin bahsettiğiniz konunun geldiği nokta (hiç görmediğim için net bilgim olmasa da) olayın artık kontrolden çıktığı anlamına gelir. Bu konuda kanaatimce yapılması gereken şey suçlu aramak yerine, bu tuzağa düşmeyip, o paralara çizgi romanı almamak ve satana destek olmamaktır. En azından ben böyle yapıyorum.
    Sonuç olarak ortak paydamız üzerinde keyifli zamanlar geçirebileceğimiz bir ortamı germeden mesajlarımızı yazmak konusunda özen göstermenizi tüm üyelerden rica ederim.
     Sevgiler.   
Teşekkürler

pizagor

Alıntı yapılan: darbove - 20 Mayıs, 2022, 08:44:24
Konu ile alakalı bilginiz yoksa. Bırakın onlar açıklama yapsınlar. Bu kadar yükselmenize anlam veremedim. Yoksa bu fasiküller sizde var mı? Bundan önceki konu ile alakalı da yorum yapan olmamıştı. Bunlarla alakalı bilgisi olan hiç mi yok? Yoksa yorum yapmama seçeneğini mi seçtiler. Asıl canımı sıkan başka bir yayınevi olsa esip gürleyen tonla kişiden bu kadar zamandır ses çıkmaması. İstediğiniz gibi düşünebilirsiniz. Eskiden böyle bi konu olsa herkes görüşünü sunardı. Benim istediğim bu. Tek ben miyim bu fasikül işinden ve yurtdışına satılmasından rahatsız olan?.

Burada doğrudan bana saldırı var, rüşvet almakla itham ediliyorum. Klavye başına oturup insanlar hakkında atıp tutmak çok kolay, insanları yapmadıkları şeylerle suçlamak çok kolay. darbove'un yazdığı bu metinleri düzeltmesi gerekir. İlgili tüm mesajları forum yönetimine rapor ediyorum.

darbove

Alıntı yapılan: pizagor - 20 Mayıs, 2022, 10:25:30
Burada doğrudan bana saldırı var, rüşvet almakla itham ediliyorum. Klavye başına oturup insanlar hakkında atıp tutmak çok kolay, insanları yapmadıkları şeylerle suçlamak çok kolay. darbove'un yazdığı bu metinleri düzeltmesi gerekir. İlgili tüm mesajları forum yönetimine rapor ediyorum.
Forum imzanızda huysuz bir ihtiyar olduğunuzu belirtmişsiniz. Sizin için düzenliyorum.

battlehammer

"Gizli alternatif kapaklı kitap paylaşım zincirimiz deşifre mi oldu ya şimdi? Hay allak, neyse gideyim de kimsede olmayan kapakları üstüme başıma süreyim, ımms ımms."
Şu forumda bugüne kadar karşılaştığım en komik içerik olabilir bu. Akıl dolu teorilere şahsen teşekkür ediyorum.

darbove

Alıntı yapılan: hanac - 20 Mayıs, 2022, 10:51:30
Eeee şimdi duyuldu işte, ne olacak bu durumda.
İlke kardeşinize aslı astarını sorabilirsiniz. Samimiyetinize güveniyorum.

hanac

Alıntı yapılan: darbove - 20 Mayıs, 2022, 11:10:31
İlke kardeşinize aslı astarını sorabilirsiniz. Samimiyetinize güveniyorum.

Bu kapaklar üretilmiş tabii ki, size inanıyorum.

Anladığım kadarıyla fazla duyuru yapmadan dükkandan satmışlar.

Belki internet sitesinde de duyurmuş olabilirler.

Ben de yeni öğrenmiş oldum.

darbove

Alıntı yapılan: hanac - 20 Mayıs, 2022, 11:31:49
Bu kapaklar üretilmiş tabii ki, size inanıyorum.

Anladığım kadarıyla fazla duyuru yapmadan dükkandan satmışlar.

Belki internet sitesinde de duyurmuş olabilirler.

Ben de yeni öğrenmiş oldum.
İlgi ve alakanız için teşekkür ediyorum.

pizagor

Alıntı yapılan: darbove - 20 Mayıs, 2022, 11:04:37
Forum imzanızda huysuz bir ihtiyar olduğunuzu belirtmişsiniz. Sizin için düzenliyorum.

Huysuz ihtiyar... Vampir dişçisi...

Düzenleme için teşekkür ediyorum. Önemli olan yazdıklarımızın nasıl algılanabileceğinin farkındalığı ve hataların tekrar edilmemesi.

darbove

Alıntı yapılan: pizagor - 20 Mayıs, 2022, 11:48:57
Huysuz ihtiyar... Vampir dişçisi...

Düzenleme için teşekkür ediyorum. Önemli olan yazdıklarımızın nasıl algılanabileceğinin farkındalığı ve hataların tekrar edilmemesi.
Güzel gönderme kısasa kısas takdir ettim. Yazdıklarımı gözden geçirirken jenerasyon farkını da dikkate alacağımdan şüpheniz olmasın.

aitor03

Tekrar alevlendirmek istemem tartışmayı ama darbove'un takıldığı mevzuyu pek anlamadım ben. Söz konusu eleştiri A- yayınevinin varyant yayınlaması mı? B- yayınevinin X çizgi roman dükkanına özel varyant yayınlaması mı? C- yayınevinin yayınladığı varyantın forumda duyurulmaması mı?

Bayağıdır görüp dururum, kah yurtdışında çizgi roman dükkanlarında, sergilerinde, kah çevrimiçi yayınevi veya belli başlı bazı sitelerde.
Burada da tekelleşen ve yayınevlerini cendereye sokan dağıtımcılardan hemen hiç alışveriş yapmayıp beğendiğim çizgi romanları sıklıkla yayınevlerinin sitelerinden, bazı durumlarda çizgi roman dükkanlarından aldığım için (twitter ve instagram kullanmadığım için sitelerinden takip edioyrum ama galiba hemen her duyuru bu mecralardan da yapılıyor) her ikisinde de görüyorum bu varyant kapakları.

Çok sevdiğim bir çizerin varyant kapağı için o baskıyı alır mıyım? Şartlar müsaitse alırım.
Haberim olmazsa bozulur muyum? Sanmıyorum.
Böyle bir şey yaptıkları için yayınevine gücenir miyim (Mösyö Lejant gibi)? Yok be yahu, ne alakası var. Seriyi devam ettireceklerine varyant kapak basıyor değiller, serinin devamı için maddi akışa katkı olduğu için basılıyor olsa gerek der, takdir ederim.