VİKİNGLER..

Başlatan V, 06 Mart, 2013, 00:43:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Chuck

Spoiler

Açıkcası geçen sezon finali bundan daha iyiydi ve geçen sezonda bu sezondan daha iyiydi.

Paris öyle bi şehirki ölüyü diriltiyor tabuttan çıkarıyor maşallah :D Gelecek sezon Björn ve Rollo odaklı olabilir. Ragnar'ın ölüyor olması çok kötü ayrıca tarihte hastalanıp ölmüyor diye biliyorum. Neyse şimdi artık 2016'yı bekleyeceğim. .
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

Mrtekin

3. Sezon finali, bana, Sezgin Burak'ın, Tarkan- Dehşet Kuleleri'ni hatırlattı...

Ragnar, Paris kuşatmasında madara olup unutamayacağı bir yenilgi aldı, bakalım, bundan sonra ne olacak?
They drew first blood...

doktor1881

İlgilenen arkadaşlara 4.sezon 1. bölüm yayınlandı.Ben herhalde ikinci sezonda takıldım.Bir ara kontrol edip güncele gelmek lazım.Tabiki o kadar diziden fırsat bulabilirsem ::) ::)

Caped Crusader

4.sezon çok iyi başladı. Bu sezon 20 bölüm olacakmış.

kalidor

Evet yeni sezon ilk bölümden gayet güzel başladı. 20 bölüm olmasına sevindim. 10 bölüm seyretmek için 10 ay bekliyoruz. Ağzımıza bir parça bal çalınmış gibi oluyordu, biraz daha götürsünler.
Crom! Ölüleri Say...

kalidor

Tüm yorumların tarihi gerçekliklerin dışındadır. Sonra yok Ragnar zaten bu sezon ölecek, yok Sigurd reis olacak diye gelmeyin.

4.sezon 5. bölüm itibarıyla, geçen sezon başlangıcından beri triplerde olan ve bariz bir hoşnutsuzluk görülen Ragnar Reis Çinli kıza içini döktü ve karın ağrısının sebebini sonunda öğrendik. Ragnar'ın uzakdoğulu kevaşeye kendisini çok kaptırdığı da gözümüzden kaçmıyor. Bak reyiz bu sarı benizliler Türkleri kaç kez bu karılar vasıtasıyla içerden yıktı aman etme eyleme diyeceğiz de herhalde Çin imparatorunun taa ebesinin Danimarkası'nda emelleri yoktur. Rollo canavar kılıklı tipsiz kahinin kendisine söylediği "başına gelecekleri bilsen kumsalda çıplak dans ederdin" sözünü Fransız prensese yineledi. Viking adam kolay kolay yumuşamaz, Rollo ters köşe yapacak gibi. Bölüm sonunda Lagertha hiç beklenmedik bir hareket yaptı ve kimin Earl olduğunu cümle aleme gösterdi. Ragnar'ın sakat oğlu Sigurd ise hiç iyi sinyaller vermiyor, büyüyünce yılan anası yüzünden milletin başına bela olacak belli ki. Bir de Norveçli Vikingler çıktı. Yeni Paris seferi de yaklaşıyor. Bekleyip göreceğiz...
Crom! Ölüleri Say...

HacıGeraltEmmi

Lagertha reis böyle birşey yapacağının sinyallerini önceki bölümlerde vermişti birkaç kez.
Floki, kendisinden daha sakat bir mürit kazandıracak Odin'e :) Acımadı pekmezini akıttı yavrucağın :D

ferzan

Dizinin 4. sezonu 20 bölüm olacak denmiş, IMDB'de de öyle gözükmüştü...10 bölümün ardından sezon arası molası verildi ama akabinde IMDB'deki kalan 10 bölümle ilgili önizleme yok oldu ve 5. sezon onayı gözüktü...Buradan hareketle anladım ki kalan 10 bölüm 5. sezonla harmanlanacak ve her sezon 10 bölüm mantığının dışına çıkmayacaklar...Açıkçası bozulmuştum...

Ne var ki günahlarını almışım sanırım...4. sezonun kalan yarısı için fragman verilmiş bile SDCC vesilesiyle...Sonbaharda ikinci yarıyı, yani 11-20 arası bölümleri izleyeceğiz sonunda...İşte o pek lezzetli ikinci yarı fragmanı;

https://www.youtube.com/watch?v=suin2VnK_Z8

Diğer yandna, bu 10 bölümün bitişi Kasım aynı bulur diye düşünüyorum...Eee, Vikings 4 senedir hep Şubat aylarında ekranlara gelen bir dizi...4. sezon ile 5. sezon arasında 3 ay mı olacak, yoksa önce Marco Polo'da olduğu gibi, sonra Game of Thrones'ta olacağı gibi 1buçuk yıla yakın bir ara verilip de yazın mı yayınlayacaklar emin değilim...Ama 5. sezon 2017'de gelecek, orası kesin...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Mister NO

Rollo 911 yılında Fransa Kralı III. Charles ile yaptığı Saint-Clair-sur-Epte Antlaşması uyarınca feodal derebeyi olarak krala bağlılığını ilan eder, Hristiyanlığı kabul eder ve adını Robert olarak değiştirir. Karşılığında kral Charles ona kızı Gisela ile evlenmesi için izin ve bugün Normandiya olarak bilinen bölgeyi vererek Fransa sahillerini Viking saldırılarından korumasını ister. Ayrıca Rollo bundan sonra Normandiya Dükü olarak anılacaktır.

Rollo antlaşmaya sadık kalacak ve Fransa sahillerini koruyacak ancak Fransa topraklarının ötesindeki kıyı kentlerini yine bir Viking gibi yağmalayacaktır. III. Charles'ın I. Robert tarafından devrilmesi sonucunda antlaşmasının geçersiz hale geldiğini öne süren Rollo topraklarını genişletmek için Fransız derebeylerine saldırmaya başlar. Fransız baronlarla yapılan görüşmeler sonucu Le Mans, Bayeux ve Bessin toprakları Norman egemenliğine geçer.

Rollo toprakları kendisine bağlı komutanları arasında pay edecek ve Rouen'i fiili başkent olarak kullanacaktır. Bu dönemde artık Vikingler yerel halkla kaynaşacak ve sonradan Normanlar olarak anılacak halkın temelini atacaktır.

Rollo bu anlamda önemli bir tarihi kişiliktir aslında.

dean

En sonunda diziyi izlemeye başladım. İkinci sezonu bitirmek üzereyim. Diziyi gayet beğendim. Özellikle türevi dizilere oranla hikayesini daha odak buldum. Örnek vermek gerekirse Rome ya da her ne kadar gerçek bir dönem olmasa da Game of Thrones'daki yer yer karmaşıklaşabilen hikaye ağı Vikings'de yok. Hikaye son derece belirgin ve odak. Vikings'lerin iç karışıklıkları ve batıya sefer düzenlemeleri. Bu yönden bana biraz Spartacus'u da andırdı. O da ana hikayesine odaklanan bir diziydi.

Caped Crusader

4.sezonun ikinci yarısı 30 Kasım'da devam edecek.

HacıGeraltEmmi

11. bölümle sezon devam ediyor. Yumulun :D

ghostrider

Spoiler;

Ragnar'ın ölümünü acaba tarihte ki şekliyle mi yapacaklar merak ediyorum.
Ivar karakteri bazı verilere göre sakat değilmiş burada sakat olarak işlenmiş neden diye merak ediyorum.
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

kalidor

Kaynaklarda Kemiksiz Ivar diye geçiyor sanırım. Yalnız son 1 sezondur Ragnar'ı itibarsızlaştırıp diziden ayırma işini iyi beceriyorlar. Koca Viking Kralı dilenciye dönmüş vaziyette.
Crom! Ölüleri Say...

hanac

Nedense 5 buçuk yıldır kimse bu başlığa yazmamış.

Diziyi geçenlerde bitirdim, 5. ve 6. sezonlar Ragnar'ın oğullarına ayrılmış.

Arada iyi bölümler de oldu ama bitmesi iyi olmuş. Fazla zorlamamak lazım.