Black Knight (2023) (Netflix)

Başlatan doktor1881, 18 Mayıs, 2023, 13:36:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doktor1881

Atmosferin yoğun şekilde kirlenmesi nedeniyle insanlık neredeyse tamamen yok olmuş ve katı bir sınıf sistemi kurulmuştur. Bu sınıflardan biri de nüfusun güvenliğinden sorumlu olan kuryelerdir. Bu takımın elit bir parçası olan 5-8, ekonominin tam bir kaosa sürüklenmemesini sağlamaya çalışır. Kurye 5-8 en alt sınıftan mülteci Sa-wol ile tanıştığında zor bir karar vermek zorunda kalır

https://youtu.be/lMjpCoEL3FA

https://youtu.be/QuJxW3mbTE0

hanac

İlk 2 bölümü izledim, beğendiğimi söylemeliyim.

doktor1881

Bölüm:1 Dünya bir felaketle nüfusun %99 nu kaybetmiş ancak %1 sağ kalmış yine de insanlar huzur içinde yaşamayı seçmeyip distopik bir düzen kurmuştur Dizi kategori olarak hem mini dizi hem de Kore dizileri sınıfına girmekte Konu olarak benim en çok sevdiğim tür ama ilk bölüm olarak konuya tam olarak giremedim İlk bölüm diye pek önemsemedim bakalım ilerleyen bölümler nasıl olacak

Bölüm Notu:6.5/10

doktor1881

Bölüm:2 Kore dizilerinin olmazsa olmazı yine bir şirket.Bu sefer şirket Kore yarımadasında çok güçlü.Ayrıca bir hükümet var ve buna bağlı polis (asker) gücü nispeten zayıf ayrıca birde Kurye'ler mevcut Ayaklanmalar kanlı bastırmalar buna karşı direnen bir avuç insan Bunların başında kurye 5-8 geliyor Gizli kimliğiyle insanlara yardım ediyor

Bölüm Notu:7.5/10

doktor1881

Bölüm:3 Kurye 5-8 nin hikayesini öğreniyoruz taşlar yerine oturuyor  Bu arada Sa-wol hakkındaki gerçekte ortaya çıkarken en büyük hayali gerçek olmak üzere Kurye turnuvası başlıyor

Bölüm Notu:8/10

doktor1881

Bölüm:4 Sa-wol (Mülteci 34) Kurye olmak için turnuvada ter dökerken Şirketin velihatının mülteciler için kirli planı devrededir Kurye 5-8 olayları durdurabilecek mi Dizi ilerledikçe temposunu buluyor

Bölüm Notu:8.5/10

doktor1881

Bölüm:5 Şirket velihatı Ryu kirli planlarına hiç ara vermeden devam ederken Kurye 5-8 ile binbaşı ittifak yapar Dizi üst düzey olmamakla beraber seyredilir düzeyde

Bölüm notu:8/10

doktor1881

Bölüm:6 (FinaL) Son bölüm bizim 15 Temmuz gibi oldu Bir sahnesinde Başbakan ile Savunma Bakanı  odada otururken dışarıda çatışma sesleri gelmektedir Bakan : Kapıyı açıp odaya  kim girecek seninkiler mi benimkiler mi

Diziyi bitirince 2. sezon olacak diye araştırdım net bir şey bulamadım Şahşi fikrim 2. sezon için konu kalmadı

Bölüm Notu:8/10