Spider-Man macera özetleri -Göründüğü diğer sayılar da dahil/Okuma sırasına göre

Başlatan teks55, 17 Temmuz, 2020, 14:35:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

teks55

Untold Tales of Spider-Man Vol 1 -1 (1997) (flashback)

-Part 1-
-Buradaki adamın göbek adı: Tehlike-

Örümcek Adam'ın anne ve babası (Mary ve Richard Parker), SHİELD için çalışmaktadır.Yani birer SHİELD casusudurlar.

Wolverine'yi Von Strucker'dan kurtarmak için gizli ve meşakkatli bir göreve giderler.Zor da olsa onu kurtarmayı başarırlar.Ardından Büyükelçilik'e dönerler.Logan , Richard ve Mary'e kendisini kurtardıkları için teşekkür eder.

Mary bir aylık hamile olduğunu söyler.Her ikisi de onu tebrik eder.Richard eşine çocuğunun onun fikrine göre erkek mi kız mı olacağını sorar.Mary erkek olacağı üzerine bahse girer ve her ikisi de doğacak bu çocuğun inanılmaz bir çocuk olacağını düşünürler.

Burada Mary Parker'ın ilk (ve tek) çocuğu Peter Parker'a bir aylık hamile olduğunu öğrenmiş oluyoruz.

teks55

Web of Spider-Man Annual Vol 1 #5 (1989)

-Part 3-

Peter Parker'ın Örümcek Adam Olmadan Önceki Maceraları!

Peter Parker, Ben Amcası için ilaç almak üzere May Yengesi tarafından eczaneye gönderilir. May Yengesi, Peter'a kendisine de bir şeyler almasına izin verir.Yolda Flash Thompson ve Liz Allan ile karşılaşır.Liz Allan, Flash'den dondurma almasını söyler fakat Flash'ın parası buna yetmez.

Peter da eczaneye gideceğini ve on doları olduğunu söyler, amcasının ilacı,gazlı içecekler ve dondurma için fazlasıyla parası olduğunu onlara anlatır.Eczaneye vardıklarında hemen dondurmacıya giderler ve üç lüks dondurma sipariş ederler.

Onlar bu anın keyfini çıkarırken, Eczacı Peter'a ilaç verir.Peter ilacın parasını verir fakat elinde az bir para kalmıştır.Dondurmacı onlara faturalarının iki dolar ve yetmiş beş sent olduğunu söylediğinde, üçü de kendilerini yere atar.Faturayı ödemekten kurtulabilecekleri umuduyla hasta olduklarını iddia ederler.

teks55

Marvel Age Vol 1 #85 (1990)

-Noel Baba'nın gelmesi-

(Peter bu hikayede 10 yaşından küçüktür/Diğer bir görüşe göre 10 yaşındadır)

-May: Haydi yatağa bakalım, genç adam.Yoksa Noel Baba gelmez.
-Peter: Noel Baba zırvaları için yeterince büyüğüm, May Hala.
-Ben: Hala'nı dinle ve yatağa geç, Peter.
-Peter: Tamam, Amca.

(Peter yatağına gider)

-May: Bu Noel Baba kıyafetini giysen de seni tanır bence, Ben.
-Ben: Öyle ama en azından denemeye değer.

(Peter yatağında iken)

-Peter: Büyüdüğümün farkında değiller mi hala? Noel Baba hikayesine kanmıyorum artık.

(Birden bir gürültü duyar)

Peter: Neydi o? Bir baksam iyi olur.Oh, Olamaz.Ben Amca, Noel Baba olmuş, işe bak.
Peter: Bunu anlayacak kadar akıllıyım.Beni kandırmana gerek yok.

Noel Baba: Ne demek istediğini anlamadım Genç Adam, Ben Noel Baba'yım işte.
Peter: Tabi tabi öyledir.
Noel Baba: Gerçekten Noel Baba'yım.
Peter: O zaman ben de Kaptan Amerikayım.
Noel Baba: Hayır, ben gerçekten--
Peter: Bırak numarayı, Ben Amca.Çocuk gibi davranılmaktan bıktım.
Noel Baba: Fakat--
Peter:Şimdi, izin verirsen, biraz süt ve kurabiye için mutfağa gidiyorum.

(Mutfağa gittiği sırada Amcası ve Teyzesini görür ve şaşırıp kalır)

Peter: Ben Amca?
May: Aman--
Ben: Pete--

Peter: Nasıl yani? Buradaki Ben Amca ise öteki tarafta konuştuğum kimdi? Çoktan gitmiş.
May: Kim gitti, Peter?

Peter: Muhtemelen bir daha göremeyeceğimiz biri.

(Halbuki tam tersi böyle olması daha iyiydi.)

Noel Baba: Kıl payı kurtuldum.Neyse ki yerel gelenekler hakkında bir şeyler biliyorum.Skrull imparatorluğunun en önde gelen casuslarındanım.Hoh hoh hoh, zavallı dünyalılar.

teks55

Marvel Tales Vol 2 #235 (1990)

-Part 2-

-Kızak yolculuğu-

Flash,Gordon,Liz ve Alex buluşup kartopu oynamaya karar verirler.Peter da kızak ile onların yakınındadır.Tam o sırada J. Jonah Jameson çocuk haldeki Peter ile uğraşmaya başlar.Ayağı sakat olduğu için kızağı ona vermesini ister, adamına söyler.Adamı onu kızağa yerleştirir ve zar zor çeker.Diğerleri kartopu oynarken Peter gelir.Biraz sonra J.Jonah Jameson adamı kayar ve kızağı çektiği ip elinden kayar.J.Jonah Jameson da kızak ile aşağı doğru yuvarlanır.Adam istifa edip işten çıkar.

-Part 3-

-Ağzındaki baklayı çıkarmak-

Flash ve Liz pastanede bir konuda tartışırlar.Liz ona küser.O sırada Peter içeri girer.Jelibon alacağını söyler.O arada Liz'in sinirini yatıştırıp ona bir soda alır.

teks55

Fred Hembeck Sells the Marvel Universe Vol 1 #1 (1990)

-Part 2-

-Askıdaki şöhret/Buzdaki ünlü-

Liz: Aynen Flash, bu Çizgi Roman Kulübü olayı çok iyi bir fikir.
Flash: Teşekkürler, Liz.
Liz: Bugün ne getirdin?

Flash: Kid Colt Çizgi Romanı getirdim.Hikayede kendisi tezgaha düşürülür.Sonra Kötü adamları bulup haklar.
Flash: Neyin var, Liz?

Liz: Patsy Walker'ın son sayısına bakıyorum da, Hedy'in Buzz'ı akşam yemeğine götürmesi için kandırdığı bir hikaye var...hem de Patsy'nin yaz aylarında garson olarak çalıştığı restoranda...

Flash: Anladım.Peki antikacı ve cılız olan yeni üyemiz Peter bize ne getirdi bakalım?

Peter: Gerçekten hiç çizgi romanım yok, ancak tavan arasına bakıp bunu bulabildim.Eski bir Kaptan Amerika sayısı.

Flash: Kaptan Amerika mı? Bunu senelerdir yayınlamadılar.
Liz: Kostümlü kahraman Çizgi Romanları çok eski modaydı.Artık kimse onları okumuyor.

Peter: Yine de bu çok güzel bir tasarım.
Flash: Kim bilir belki tekrar popüler olabilir.
Liz: Gerçekten böyle mi düşünüyorsunuz?

Flash: Tabi ki hayır.Patsy Walker' bir bakabilir miyim?
Peter: Liz, bana da Kid Colt'u verir misin? Lütfen...

teks55

Marvel Tales Vol 2 #248 (1991)

-Part 2-

-Tuhaf tepki-

Öğrenciler, okul gezisi için bir üniversiteye gider.Bir laboratuvar'a giderler.Orada deney yapan bir profesör vardır.Flash konuştuğu sırada Peter, Flash'a susmasını söyler.Buna sinirlenen Flash kavga etmek ister.Öğretmen ayırır.Profesör Peter'i çağırıp onunla deney yapmasını ister.Bu sırada Flash bir Liz'den ağlamasını ister.Bu sayede zaman kazanıp Peter'in deney yapacağı işi bozmaktır.Bu sırada Flash deney iksirlerini birbirleriyle karıştırır.Ortalık yatışınca Peter deneye devam eder fakat yaptığı deneyden çok ufak bir patlama olur.Profesör sinirlenip çıkar.

teks55

Marvel Tales Vol 2 #251 (1991)

-Part 2-

-Sinirli'nin kanıtı-

(Sayı henüz okunmadığı için özeti şimdilik yapılmamıştır)

teks55

Marvel Tales Vol 2 #252 (1991)

-Part 2-

-Gökkuşağı Köprüsü Üzerinde Bir Yer-

(Sınıfta iken)

Öğretmen: Bugün İskandinav Mitolojisi ile dersimizi noktalıyoruz.Yarın ki dersimiz muhtemelen Yunan Mitolojisi olacak.Dağılmayın çocuklar.Bugün cuma günü.Bildiğiniz gibi cuma günleri hafta sonu temizliği için iki öğrenci seçiyoruz.Bu hafta sonu için yardımcılar Peter ve Flash olsun.

Flash: Ne?
Öğretmen: Geri kalanınız gidebilir.
Flash: Bayan Oktids, kalmak zorunda mıyım?

Öğretmen: Zorundasın, Flash. Senden ve Peter'dan tahtayı yıkamanızı, silgileri temizlemenizi, kitapları rafa kaldırmanızı ve başıboş kağıtları almanızı istiyorum.İşiniz bittiğinde bekçi sizi çıkaracak.Anlaşıldı mı?

Flash: Evet, bayan Oktids.
Öğretmen: O zaman size iyi günler, Çocuklar.Kolay gelsin.

(Daha sonra sınıfta)

Peter: İskandinav mitolojisini oldukça sevdim,Flash, ya sen? Özellikle gök gürültüsü ve şimşeği kontrol eden Thor'u daha çok merak ettim.

Flash: Ben Loki'yi tercih ederim.İşini nasıl halletmesi gerektiğini biliyor.Neyse bu kadar gevezelik yeter. Buradan bir an önce çıkmak istiyorum.

(Dışarda yağmurla beraber gök gürülder, şimşekler çakar, ikisi de korkmaya başlarlar)

Flash: Arkadaşın Thor iş başında heralde.Hey, Aşağıya baksana!

Peter: En azından May halam, şemsiyemi okula getirmemi sağladı.
Flash: Benim ise hiçbir şeyim yok. Sırılsıklam mı olacağım?

(Birden Loki'nin ufak bir görüntüsü Flash'ın omzunda belirir)

Loki: Eğer onun şemsiyesini alıp tüyersen ıslanmazsın öyle değil mi?
Flash: Evet.

Flash: Hey, Cılız Peter.Bekçi seni arıyor, sesini duydum.
Peter: Ben birşey duymadım.

Flash: Güven bana, seni çağırıyordu.
Peter: Peki gidip bir bakayım.
Flash: Pekala ben burada seni bekliyorum.

Flash: Heh, he. Şimdi buradan çıkmanın tam sırası.

(Birden şimşekler çakar ve Thor görünür,Flash geri döner ve Peter onu görür)

Peter: Flash'ın burada ne işi var? Bu arada bekçi gitmemize izin verdi.

Flash:Ben de öyle düşünmüştüm, bu yüzden sana şemsiyeni getirdim.
Peter: Teşekkürler, Flash.

Peter:Biliyorsun, sen ve ben çok iyi arkadaş değiliz, ama sırılsıklam olmana izin veremem - şemsiyemi benimle paylaşmaya ne dersin? Zaten oldukça büyük, ikimiz de sığarız.

Flash: Tabi ki, minnettar kalırım.
Flash: Peter'in insafına kaldık.Olacak iş değil.

Peter: İskandinav mitolojisindeki kişiler muhtemelen Asgard'da oturuyorlar ve şimdi bizi izliyorlar.Çok merak ediyorum acaba onların düşündüğü şeyler bizim için dipsiz bir kuyu mu?

(Ve böylece eve giderler)

teks55

The Spectacular Spider-Man Annual Vol 1 #11 (1991)

-Part 4-

-Bebek bakımı büyük sorumluluk gerektirir-

Küçük Peter, bebek bakıcılığı yapmak zorunda kalır.Bebeğin anne ve babası evden gittikten sonra Peter, Wally isimli bebeği bir televizyon dizisi için yakındaki bir film çekimine götürerek sorumluluğunu ortadan kaldırmaya çalışır.Stüdyoda eğlenceli ve komik anlar yaşanır.

Ardından Peter, bebeği alarak eve gider.Bebeğin anne ve babası eve gelir.Bir tuhaflık olduğunu sezer.Peter ise hiçbir sıkıntı olmadığını söyleyerek içten içe sevinir.Fakat TV'ye baktıklarında bebeklerini görürler ve Peter'in yaptığı şey ortaya çıkar.

teks55

Untold Tales of Spider-Man Annual Vol 1 #1997 (1997)

-Part 3-

-Bayan Parker ve Şeytan-

teks55

Untold Tales of Spider-Man Vol 1 -1 (1997) (flashback)

-Part 2-

-Saklambaç-

teks55

Spider-Man Vol 1 #-1 (1997) (flashback)

-Proto-Goblin/ İlk Goblin-
-Kötü başlangıç-

(Peter bu hikayede 11 yaşındadır)

George ve Arthur Stacy iki kardeştirler. New York (Queens)'te Stacy ailesinin arka bahçesinde barbekü yapmaktadırlar.Arthur Stacy kardeşi George'a insanüstü varlıkların olduğunu ve insanlığı devirebilecekleri teorisini anlatır.Bununla birlikte George, bunun Arthur'un inanmayı sevdiği çılgın komplo teorilerinden başka bir şey olmadığını düşünür.Ayrıca George, Norman Osborn'un yanında çalışan bir kişidir.

Daha sonra Kaptan George Stacy bir cinayet mahalline gelir. Bu, Osborn'un Kimya tesisinde gerçekleşmiştir ve Osborn'un kendisinin girişini reddettiğini öğrenir.

George ve kardeşi, gizemli saldırganı arayan bir silahlı subay ekibi ile binaya girer.Keskin pençeleri olan karanlık bir cin gibi bir yaratık tarafından acımasızca saldırıya uğrarlar.Gizemli yaratık kaçmayı başarır, ancak Kaptan Stacy yerde bir sürü kırmızı sıvı, (muhtemelen) kan keşfeder.Bu saldırı Arthur'un komplosunun doğru olduğunu kanıtlar , ancak George rasyonel bir açıklama olduğunu düşünerek yine de ikna olmaz.Kardeşi kendi soruşturmasını yapmak için ayrıldıktan sonra Arthur sitede kalır. Arthur yerde Dr.Nels Van Adder'a ait bir Oscorp personel rozeti bulur.

Arthur Stacy, Dr. Van Adder ve yaratık arasında bir bağlantı bulmaya çalışır ve Norman Osborn'la yüzleşir.Norman Osborn, Dr. Van Adder'in hoşnutsuz bir çalışan olduğunu ve aylar önce kovulduğunu söyler.Bu, Arthur Stacy'nin sorgulamasını durdurmaz çünkü Dr. van Adder'in rozetinin neden yerde bulunduğunu açıklamamıştır.Norman Osborn, uzaklaşmak için oradan ayrılır. Arthur bu kanıtları bilim laboratuvarlarından birinde açık bir evi olan Norman Osborn'a götürmeye karar verir.Norman'a Nels van Adder hakkında sorulduğunda , Arthur'a Nels'in aylar önce kovmak zorunda kaldığı hoşnutsuz bir çalışanı olduğunu söyler. Norman, Arthur'un kimlik rozeti hakkında ne ima ettiğini merak eder, ancak Arthur, kovulmadan önce Nels van Adder'ın ne üzerinde çalıştığını merak eder.Norman, Arthur'a Oscorp'ta yapılan çalışmanın anlayışının ötesinde olduğunu söyleyerek bu soruyu saptırır.

Daha sonra bir çift ve genç bir delikanlı ile konuşmak için kendine izin vermesini söyler.Bu, yeğenleri Peter'ı getiren Ben ve May Parker'dır.Norman, Peter'ın bilime olan ilgisini öğrenerek çocuğu ona devam etmesi için teşvik eder, içinde parlak bir gelecek görür.Daha sonra şaka yoluyla, çocuk büyüdüğünde ya harika arkadaşları ya da şiddetli rakipleri olacağına dair hisleri olduğunu dile getirir.

Arthur'a geri dönersek, Norman ona soruşturma hattının taban dışı olduğunu söyler ve konuyu sonlandırır, Stacy'ye çalışmasını sevmezse işten çıkması gerektiğini söyler.Norman'ın uyarısından sonra Arthur içmek için bir bara gider ve kardeşi George onu merak edip aramaya başlar.Barda ufak bir tartışma yaşarlar.

Norman Osborn, Osborn Industries'e geri dönerken pencereden dışarı bakar ve tüm şehre sahip olmayı dört gözle bekler.
Van Adder, George ve Arthur'un daha önce karşılaştığı yaratığa dönüşür. Nels, bunun ailesini görmesini engellediği ve öldürme arzusunu kontrol edemediği için üzgündür. Aniden acı içinde çığlık atar ve çıldırır.Norman, formülünün mutasyona uğratıcı özelliklerinden etkilenir ve Nels'e stabilize edici reaktif enjekte eder. Nels'e bunun için gönüllü olduğunu hatırlatır, ancak insan canavara, risk ne olursa olsun, bu formül hakkında elinden gelen her şeyi öğreneceğini garanti eder.Daha sonra Arthur Stacy, Norman'ın hangi sırları tutmaya çalıştığını öğrenmek için Nels van Adder'daki dosyalarını kontrol etmek için Norman Osborn'un ofisine girer. Nels'in biyojenik bir projenin parçası olduğunu ve Van Adder'in kovulduğuna dair bir kayıt olmadığını öğrenir.Ardından Arthur, Osborn Industries binasına girer ve tesiste güvenlik personeli olmadığına şaşırır.İşte o zaman kardeşi George birden çıkıverir ve Arthur'a durmasını emreder.George, Arthur'a sorumluları yakaladıklarını söyleyerek ikna etmeye çalışır.George, Norman Osborn'un şehir yetkilileri ve hatta Başkan tarafından iyi tanınan zengin bir hayırsever olduğuna dikkat ederek bunu imkansız bulur.Bu tartışma, birinin acı içinde çığlık attığını duyduklarında kısa sürede kesilir.

Yakındaki bir laboratuvara koşan Stacy kardeşler, Norman Osborn'un Nels van Adder tarafından saldırıya uğradığını görürler.Norman, Arthur'a önceki maaşının iki katında işe alınacağını söyleyerek yardım etmelerini ister. George yaratığı durdurmak için acele eder ama bacağı kırılır.Arthur tüm mermileri canavara boşaltır ama canavar yine de ölmez.Bunun üzerine ki kardeş canavarı acele ile bir pencereden dışarı itti, diğer taraftaki nehre yollarlar.Saldırının ardından George için ambulans çağırılır. Norman, Nel van Adder'ın eski ortaklarından not aldığını ve kendi üzerine deneme yaptığını açıklar. Bu açıklamayı kabul eden Stacy orayı terkeder.Enkaza bakan Norman, Mendel Stromm'un notlarını, bir masada keşfeder. Norman, notları eve götürmeye karar verir. Proto-Goblin ise nehir boyunca ilerler ve sudan canlı çıkar.

teks55

The Spectacular Spider-Man Vol 1 #-1 (1997) (flashback)

-Bu çocuk Thompson-

Kahvaltı masasında Ben Amcası yeğeni Peter Parker'ın güzel bir Cumartesi sabahı kitap ile çok fazla zaman geçirmesinden endişe eder.Peter, çocuk kitaplarını okuma konusunda hevesli olmasına rağmen, Ben Amca'nın isteklerine katılır ve en azından bir saat dışarı çıkıp oynamayı kabul eder. May Teyze o sırada Peter'in dışarıda ne kadar depresif olduğunu düşünür.Ben ona çocukla gurur duyduğunu, ancak bazen dışarı çıkması gerektiğini söyler.Peter caddeden aşağıya doğru koşan bir çocuk tarafından yanlışlıkla yere düşürülür.Bunu gören, Bay Izzo, Peter'ın gözlüklerini bulmasına ve onun ayağa kalkmasına yardım eder. Izzo, Peter'a çocuğun peşinde olduğunu söyler çünkü onu dükkanından beyzbol kartları çalmaya çalışırken görmüştür.Peter çocuğun kim olduğunu sorduğunda, Izzo ona Eugene Thompson adında bir çocuk olduğunu ve diğer çocukların ona Flash dediğini söyler.

O anda, Flash Thompson yerel oyun alanına gelir ve diğer çocukların onsuz bir beyzbol oyununa başladığından rahatsız olur.Daha sonra zorbalık yapar ve evine koşar.Kısa bir süre sonra Peter Parker, kütüphaneden aldığı bir kitap yığını ile eve döner.Flash onun yolunu keser ve tüm kitaplarını yere atar.

Peter evdeyken kendisini diğer çocuklarla arkadaş olmak için çaba göstermesi gerektiğini düşünerek kitap okumaktan zevk alamaz.Ancak, utangaçtır ve kendini utandırmak için bir şey söylemesinden veya yapmasından korkar.Düşünceleri, Peter'a, zihnini genişletmek için zaman harcadığı için mutlu olduğunu söyleyen Ben Amcası tarafından kesintiye uğrar.Hatta Peter'ın babasının hayatta iken harika bir okuyucu olduğunu söyler.Ancak, ona babasının bile kitapları bir süreliğine kaldırması gerektiğini bildiğini söyler ve Peter'ı dışarı çıkıp oynamaya teşvik eder.[Peter'ın ailesi, Peter çok küçükken öldü ve o, Amcası ve May Teyze'sinin gözetimi ve himayesinde kaldı (Amazing Spider-Man Annual Vol 1 #5)]

Peter dışarı çıkarken, Ben gerçekten doğru şeyi yaptığını umuyordu, çünkü Peter ailesinin ölümünden sonra her zaman sessiz kalıyordu, çocuğun gerçek dünyayı deneyimlemesi gerektiğinde ısrar ediyor, aksi takdirde onun sorunu içinden çıkılmaz bir hal alacaktı.

Aynı anda, Flash Thompson çizgi romanları çalarken yakalanıp Bay Izzo'nun dükkanından kaçar.Izzo, Eugene'nin babasını aramakla tehdit eder, ancak Flash bu tehditten etkilenmez.Soda ve cips ile kaldırımda oturan iki çocuğu tespit eden Flash, bunları onlardan zorla alır.

Daha sonra, beyzbol sahasında, Flash insanları itmeye başlar. Diğer çocuklardan biri ona onunla beyzbol oynamak istemediklerini söylediğinde, Flash çocuğu döver ve çocuk ağlamaya başlar. Diğer çocuklar sonundak kabul ederler, Flash'ın onlarla oynamasına izin verirler.Tam o sırada babası yanından geçer ve Eugene'ye iyi olduğunu ve akşam yemeğinde onu göreceğini söyler.Peter Parker oyun alanına gelir ve en azından oturmaya ve oyunu izlemeye karar verir.Flash'ı gördüğünde, Peter Flash'ın becerilerinden etkilenir ve oyuna katılmayı düşünür.Bununla birlikte, sinirini kaybetmeye başlar ve oynamasına izin vermeyeceklerini düşünerek geri döner.Daha sonra, top vurulduğunda bir fırsat kendini gösterir. Ayağa kalkıp topu yakalamayı başarır, ancak elinden sıçrar, Flash yere çarpmadan onu yakalar. Peter, Flash'ın üstün atletik yeteneğinden bir kez daha etkilenir. Flash onu Parker'ın onlarla oynamasını istediğine inandırdığında Peter sevinmeye başlar, ancak Peter'a kız takımı için iyi olacağını şaka yaparak söyler. Diğer çocuklar Peter'a gülerken, o eve dönmeye karar verir.

Peter evde canı sıkılmış şekilde oturur.Esasında Flash'ın ailevi (babası ile ilgili) sorunları olduğundan habersizdir.

Bu sırada Ben, Peter'a, her ikisinin de beklediği yeni bilim kurgu filmini izlemeye götürmeyi teklif eder.Gösterinin ardından Peter ve Ben Amca, dondurma için bir mola vermeye karar verdiklerinde film hakkında konuşurlar.Thompson ailesinin yaşadığı apartmanın yanından geçerler ve geçişleri Flash tarafından yatak odasının penceresinden görülür.Bir baba ve oğlunun birlikte eğlenmesini görmek, Flash'ı kendi babasıyla bu tür bir ilişkiye sahip olmasını dilediği için çok üzer.Onun gerçekten ne kadar şanslı olduğunu dile getirir.

teks55

Sensational Spider-Man Vol 1 #-1 (1997) (flashback)

-İşte Canavarlar-

(Pete bu hikayede 12 yaşındadır)

Peter Parker, gece geç saatlerde bir televizyon şovu izler.May Teyzesi Peter'a yatmaya hazırlanmasını söyler.Peter'ın Amcası televizyonu kapatır ve çocuğa yatmanın zamanı geldiğini söyler. Peter'e balık tutmaya gidebilmeleri için erken kalkmaları gerektiğini hatırlatır.Ancak, Peter yatak odasında yalnız olduğunda, eski canavar çizgi romanlarını okumaya karar verir.Uykusu geldiğinde, çizgi romandaki canavarları yenen erkeklerin her zaman çok akıllı olduklarına ve kendisinin de böyle olmasını dileyerek kitabı yanından uzaklaştırır ve uykuya dalar.Ertesi sabah Peter uyanır ve kahvaltı için aşağıya koşar.

May Teyze yemeğini hazırlarken yeğeni, çizgi romanlarını da balık avına getireceğini söyler.Teyzesi ise bunları okumamasını söyler.Peter ona bu Çizgi Romanlarda büyük bir kelime dağarcığı kullandıklarını ve bilimsel gerçeklerle dolu olduklarını göstererek kendini savunmaya çalışır.Bu açıklama, May Teyzenin içini rahatlatmak için çok az şey yapar.Kısa bir süre sonra Peter ve Ben Amcası balık avı için ayrılır. Yol boyunca Ben, Peter'e zaman zaman aşırı koruyucu olma eğiliminde olduğu için Teyzesine fazla aldırmamasını söyler.Ben daha sonra Peter'a okuldaki arkadaşlarını sormaya başlar. Peter'in gerçekte hiç arkadaşı yoktur, fakat Ben Amca'ya yalan söyler, çok arkadaşı olduğunu söyler.Ben, Peter'ın tamamen dürüst olmadığının farkındadır. Ben Peter'a en iyi arkadaşının kim olduğunu sorduğunda, Peter amcasının en iyi arkadaşı olduğunu söyler.

İkili, Westchester'daki bir göle varır ve balık tutmaya başlarlar.Ben Amca uykuya dalar, Peter ise Çizgi Romanlarını okur.Peter, oltasını çeken bir şey hisseder.Bunun büyük bir şey olduğunu fark eden Peter, Ben Amca'yı uyandırmaya çalışır.İşte o zaman Gigantus olarak bilinen canavar sudan çıkar ve teknelerini parçalamaya çalışır.Yüzeye yükseliş gücü Peter ve Ben'i kıyıya iten dalgalara neden olur ve ormanda yaratıktan uzaklaşmayı başarırlar.Daha sonra, Groot olarak bilinen dev ağaç canavarı ile karşılaşırlar.Hayatları için kaçarken Peter bu canavarların tanıdık olduğunu anlamaya başlar.İkili bir kaya duvarına geldiklerinde bir çıkmaza geldiklerinin farkına varırlar.Vandoom Canavar, Groot'u güçlü bir darbe ile parçalara böldüğünde ikili kurtarılır.Vandoom öfkelenirken, ikili yakındaki ağaçlarda nefeslerini tutmaya çalışır.Ne yazık ki bir dal çatırdar ve tekrar kaçmaya başlarlar.Hayatları için tekrar koşan Peter, Amcasına bu canavarların çizgi romanlarda olanlar ile aynı olduğunu söylemeye çalışır. Ormanda koşarken, başka bir varlığın onları yüzünde kötü bir sırıtışla izlediğinin farkında değillerdir.

Peter ve Ben Gigantus'un olduğu göle geri dönerler.Neyse ki , Vandoom canavarı oraya geldiğinde Gigantus ile savaşır.Gizlenmek için bir mağaraya doğru eğilen ikili, Blip olarak bilinen elektriksel bir yaratıkla karşılaşırlar.Mağaradan kaçarlar ve kendilerini göldeki savaşan iki canavar ve Blip adlı yaratığın arasında sıkışmış bulurlar.Devrilmiş balıkçı teknelerini gören Peter birden bire ilham alır. Metal oltasını suya atar ve ardından Blip'e fırlatır.Çubuk yaratığa çarptığında, canavarı yok eden elektriksel geri bildirim yaratır.
Bununla birlikte, Peter güvende olduklarını düşündüğünde, arkasını döner ve Amcasının X-Unknowable (adlı canavarın) pençelerinde olduğunu görür.

Peter çığlık atarak uyanır.May Teyzesi ve Ben Amcası bir sorun olduğunu farkederek yatak Peter'in odasına doğru koşarlar.Peter, tüm bu yaşalananların sadece bir kabus olduğunu fark eder. Kabusun ne olduğunu duyan May Teyze, onu Peter'ın çizgi romanlarından sorumlu tutar ve Ben Amca'ya onları çöpe atmasını emreder. Ancak Ben, onları atmaktan ziyade, Peter'in büyüyene kadar onları bırakmasına karar verir.

Evin başka yerlerinde, Kabus olarak bilinen bir yaratık durmaktadır.Çocuğun uygun bir işkence kaynağı olacağına, kendisine daha da fazla güç verecek bir işkence olacağına karar verir. Ancak Stan Lee, yaratığın arkasına gizlice girer ve bir tenis raketi ile yaratığın kafasına vurur. May ve Ben, Peter'in odasına girerken Lee, okuyucuya Peter'in geçmiş hikayesini bittiğini söyler ve Kabus'u dövmeye devam ederken herkese veda eder.

teks55

Amazing Spider-Man Vol 1 #-1 (1997) (flashback)

-Bütün kahramanlar nereye gitti?-

Çizgiromanlar! Ama yerel gazete bayisinde hiç böyle başlıklar görmedim - Marvel Mystery, All Winners, Young Allies, Captain America ve Sub-Mariner!

-Peter Parker

(Peter bu hikayede 12 yaşındadır)

Peter Parker, May Teyzesine ve Ben Amca'nın Queens'teki evlerinin tavanını temizlemesine yardım eder.Peter burada Amcasının eski çizgi roman koleksiyonunu içeren bir kutu ile karşılaşır.Bu çizgi romanların hiçbirinin gazete bayisinde gördüğü şeylere benzememesine şaşırır.May Teyze Peter'ın tozlu çizgi romanlardan hasta olabileceği ya da hikayelerden korkabileceği endişesi taşır; Ancak Ben, karısının aşırı tepki verdiğini düşünür ve ona, eskiden okuduğu canavar çizgi romanları gibi bir şey olmadığını ve iyi bir eğlence olduğunu garanti eder.

(May'ın endişeleri doğru yöndeydi, çünkü Peter daha önce Ben'in eski canavar çizgi romanlarını okuduktan sonra Sensational Spider-Man Vol 1 -1'de kabus görüyordu.)

Daha sonra Peter'e çatı katını temizledikten ve daha sonra bir yakalama oyunu oynadıktan sonra eski çizgi romanları okumasına izin verir.Peter Parker Ben Amca'nın tüm eski çizgi romanlarını okur ve süper kahraman olmak istemeye başlar.Kendisini Kaptan Amerika, İnsan Meşalesi, Vision, Angel ve Whizzer gibi klasik kahramanlar olarak hayal etmeye başlar. Ancak, Ben Amca odaya girdiğinde ve Peter'a yakalama oynaması gerektiğini hatırlattığında hayali yarıda kalır.Peter Ben Amca ile top oynar.Ardından bir yarasanın vahşi bir salınımı Peter'ın dengesini kaybetmesine ve yere düşmesine neden olur.Peter'ın incinmesi, May Teyze'nin çocuğa düşkünlüğüne neden olur ve Ben'i gün için top oynamayı bırakmaya ikna eder.

Yolda kaykay ile giden bir çocuk May Teyzen'in düşmesine neden olur.Ben karısının iyi olup olmadığını kontrol ederken, Peter çocuğun kaçmasını engellemenin bir yolunun olmasını ister.Daha sonra May Teyzeyi eve götürürler.Kocası onun bükülmüş ayak bileğini tedavi eder.Bu sırada Peter, dikkatini bilimsel arayışlarına odaklamaya karar verdiği odasına çıkar. Okuduğu çizgi romanlardan ve May Teyzesinin yaralarından esinlenen Peter, gelecekte Örümcek Adam olarak kullanacağı ağ-atıcılar için bir tasarım taslağı çizer.