SORUN SÖYLEYELİM

Başlatan köstebek, 24 Nisan, 2014, 22:24:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

köstebek

Alıntı yapılan: caretta - 30 Nisan, 2014, 21:51:33
O 750-1000 kişiden biri garanti benim.2 Mayıs'ta renkli Teks mi çıkıyor? İkili Teks'ler ne zaman çıkıyor artık bunları konuşalım.İnternetten 605.sayıyı
imdirdim.İtalyanca olduğu için birşey anlamadım.Ama General Davis hayatta.169.klasik sayı için forumda yazmıştım.Teks'in kurtardığı kızılderili
kızlardan birisi Teks'e bayağı tutuluyor ve hatta canını Teks'in uğruna veriyor.Çok az Teks macerasında olan duygusal bir tema.Ben şimdiden bunların hayalini kuruyorum.Artık yayıncıyı rahat bırakalım Teks'imizi bassın.4 ay Teks'den uzak olmak içime çöktü.

Yeni sayıların çevirileri Zeynep Akkuş'tan gelmeye başladı. Mayıs ayı içinde hemen verebiliriz veya  haziran yapalım, birkaç sayı biriksin aylık rutini aksatmayalım, milletin dilinden kurtulamayız yaklaşımı da var. Kişisel olarak ben hazır olan her şeyin ayın 3'üne 5'ine bakılmadan basılmasından yanayım, ama bir on gün içinde daha net tarihler verebilirim.

renkli Tex matbaada, hafta sonuna kesin gözüyle bakıyoruz, ama yine de dünyanın bin türlü hali var. Bu arada bence süper sayı. Tex sevmeyenler ne bu diyebilir, ama sürekli aksiyon koymuşlar. Haydut takibiyle başlıyor, hepsini öldürerek bitiyor. bildiğimiz tüm klişeler peş peşe kullanılmış. Bir kanyonda tuzağa düşersem ne yapılacağını biliyorum elbette: Hemen birini dik bir yamaçtan tırmandırarak adamların arkasına geçir.
Etrafta kalabalık yokken, evde herkesi yatırdıktan sonra, insanın yüzünde ezbere bildiği ama çok sevdiği bir filmi tekrar izlerken görünecek aptalca bir gülümsemeyleokunacak bir kitap. Sadece Tex hayranları için yapılmış tam bir Tex ayini.

tommikser

Aylık serileri yakalarsanız merak ettiğim klasik seriyi aylık iki sayıdan daha fazla sayıda çıkarmayı düşünür müsünüz?

köstebek

Alıntı yapılan: tommikser - 30 Nisan, 2014, 22:18:34
Aylık serileri yakalarsanız merak ettiğim klasik seriyi aylık iki sayıdan daha fazla sayıda çıkarmayı düşünür müsünüz?

Evet, ama bunda kilit noktalardan biri çevirmen. Bir insan bir ayda pazar günlerini çıkar 25 günde kaç sayfa çevirebilir. 110 sayfalık kitaptan 4 tane verebilirim demiş. Daha ne kadar zorlayabiliriz. 450 sayfa yapıyor 1 ayda. Artı bu işin renklisi var, maxisi var, dev albümü var.
Yani o ne kadar çevirebilirse biz de o kadar basabiliriz.

hennessy

Nathan 100.sayı kuşe kağıt olamaz mı İlker patronu silah zoru ile tehdit etsek 2 TL fazla olsun :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

tommikser

Şöyle bir durum var aylık seri yakalandığı zaman aylık seri iki ayda bir çıkacağından bir ay dört klasik bir ay iki klasik iki yeni seri yayınlanacak gibi duruyor.

köstebek

Alıntı yapılan: hennessy - 30 Nisan, 2014, 22:25:51
Nathan 100.sayı kuşe kağıt olamaz mı İlker patronu silah zoru ile tehdit etsek 2 TL fazla olsun :)

Sanırım olmaz, Y: son erkek ve güngezgini'ndeki kâğıttan olur.
Ayrıca bence kuşe kâğıt çok parlak, ışıltılı cafcaflı vs. Çocuk kitaplarına uygun, örümcek adam mı basıyoruz, x-men mi  basıyoruz (şaka şaka). Nathan Bey'in 100. kitabını basıyoruz. Biraz ağır, oturaklı bir şey olsun.

caretta

Çizgiliköstebek her sorumuza sabırla cevap veriyor. Bunu bir de Jedmau Ertan Ergil yapıyor.
Ben Oğlak'tan Senay Hanım'a kaç kez şahsi mailine mesaj gönderdim. Bir kelime cevap gelmedi.
Hatırlarsanız uzun süre Teks'deki efektler "taak,tuuk,güüm,çaat,şaap"olmuştu. İnci Aslıer bana cevap vermişti.
Böyle olmasını Senay Hanım istemiş. Çok rahatsız edici birşeydi. Sonra düzeldi.
Haşim Bey dargınlık çıkararak forumdan çekildi. Eşi "kırmızı urbalı" nicki ile forumda ama çok nadir birşey yazıyor.
Lal'den bir kelime bir mesaj aldık mı ? Rodeo Yayıncılık şimdiye kadar bir ses verdi mi ?

Hasılı,Çizgili Düşler'in okuyucularıyla ilgilenmesi, yayınlayacaklarını paylaşması son derece olumlu birşey.
Ha bir de girdiği her forumdan dışlanan Demirbaş'ı unutmayalım.S ağa sola sataşarak bu işler yürümüyor.İ
şini doğru dürüst yapacaksın,s özünün arkasında duracaksın.Okuyucuyu da sürekli bilgilendireceksin.

Herkesin facebooku,twitteri yok. Altın Madalyon yayıncıların aktif oldukları yegane forum.
Her yayıncının bu forumda yazacağı şeyler olmalı.

köstebek

Böyle düşünmenize sevindim. Facebook'ta filan varız, ama pek aktif değiliz. Bence böyle bir forum yeter de artar bile. Facebook'ta tam bir curcuna esiyor.
Burası güzel, ağaç altı, sakin. Üstelik istendiğinde "dört parmak kalınlığında biftek, yanına dağ gibi yığılmış patates ve soğuk bira" da varsa....

thorgal

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 30 Nisan, 2014, 22:33:22
Sanırım olmaz, Y: son erkek ve güngezgini'ndeki kâğıttan olur.
Ayrıca bence kuşe kâğıt çok parlak, ışıltılı cafcaflı vs. Çocuk kitaplarına uygun, örümcek adam mı basıyoruz, x-men mi  basıyoruz (şaka şaka). Nathan Bey'in 100. kitabını basıyoruz. Biraz ağır, oturaklı bir şey olsun.

Kullandığınız bu kağıda renkli çok güzel gidiyor ancak
aman diyim tonlamaya dikkat etsin matbaa, çok koyu olmasın.
Sonra matbaanın suçu yayınevinin suçu oluyor. (bkz. Saguaro özel mor sayı)

köstebek

Alıntı yapılan: thorgal - 30 Nisan, 2014, 23:40:59
Kullandığınız bu kağıda renkli çok güzel gidiyor ancak
aman diyim tonlamaya dikkat etsin matbaa, çok koyu olmasın.
Sonra matbaanın suçu yayınevinin suçu oluyor. (bkz. Saguaro özel mor sayı)

Saguaro 4 tam saçmalık. bizim için tam bir sürpriz oldu. Özel renkli sayı yaptık, ne yapalım:) Adam makinesindeki mürekkebi tam temizlemeden basıyor, arkasına da bandroller de yapışmış zaten. sonra da biz öyle kalıyoruz. al bunu yeniden bas desek, bandrolleri ne yapacağız. git bakanlıktan yetkilileri bul, adamları çağır, matbaaya gelsinler, sen de git orada hep birlikte baskılar imha edilsin. Sana yeni bandroller versinler, onlarla uğraş.
Zaten kaç tane basıyorsun. Kaç kişi çalışıyorsun, kim neyle uğraşacak. Mecburen bu da böyle olsun abi moduna geçiyorsun.
Neyse ki renkliler başka matbaada basılıyor.

tommikser

Saguaro daki sorun ne acaba daha elime geçmedi de?

köstebek

Alıntı yapılan: tommikser - 30 Nisan, 2014, 23:53:31
Saguaro daki sorun ne acaba daha elime geçmedi de?

sorun yok, sadece anlamsız yere renkli basıldı. :)

(siyah ve beyazın renk sayılmadığı bir dünyada...

Gerçekten bir sorun yok, sadece biraz farklı... ama sizden farklı diye onu itelemeyin sakın, o da bir çizgi roman

tommikser

köstebek

Alıntı yapılan: tommikser - 01 Mayıs, 2014, 00:24:41
Bari mor beyaz olaydı ;D

Kısmet işte. İnşallah onu da bir başka kitapta deneriz.

Mithrandir

Sevgili Çizgiliköstebek, öncelikle çizgiroman okuru ile bu kadar içli dışlı bir iletişim politikasıyla yayınlarınıza yön verme politikanızdan ve samimiyetle bu işi devam ettirme çabanızdan dolayı sizleri tebrik etmek istiyorum.

Kısa zaman önce açılmış bu başlıkta sorulan onca sorudan ve dönen muhabbetten okurun böyle bir iletişime ne kadar çok ihtiyaç duyduğu da anlaşılıyor zaten. Bunun sizin yayınlarınıza da çok olumlu şekilde yansıyacağını düşünüyorum.

Benim merak ettiğim daha doğrusu en çok çıkmasını umduğum Spawn serileri. Acaba Spawn çıkarma gibi bir düşenceniz var mı ya da ileride böyle bişey düşünür müsünüz acaba?