SORUN SÖYLEYELİM

Başlatan köstebek, 24 Nisan, 2014, 22:24:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

köstebek

Alıntı yapılan: Mithrandir - 02 Mayıs, 2014, 10:34:35
Sevgili Çizgiliköstebek, öncelikle çizgiroman okuru ile bu kadar içli dışlı bir iletişim politikasıyla yayınlarınıza yön verme politikanızdan ve samimiyetle bu işi devam ettirme çabanızdan dolayı sizleri tebrik etmek istiyorum. Kısa zaman önce açılmış bu başlıkta sorulan onca sorudan ve dönen muhabbetten okurun böyle bir iletişime ne kadar çok ihtiyaç duyduğu da anlaşılıyor zaten. Bunun sizin yayınlarınıza da çok olumlu şekilde yansıyacağını düşünüyorum. Benim merak ettiğim daha doğrusu en çok çıkmasını umduğum Spawn serileri. Acaba Spawn çıkarma gibi bir düşenceniz var mı ya da ileride böyle bişey düşünürmüsünüz acaba?

Geçen sene başvurmuştuk. Yüksek telif çekerler diye düşünüyorduk, ama öyle bi cevap meyli geldi ki, ekrana bakakaldık. Orantılamak için söylüyorum: Şimdiye dek bastığımız veya aldığımız kitaplara verdiğimiz (tabi ki tek kitap anlamında) telifin dört katını istediler. Belki zaman içinde adamların şartları değişirse bilemem; ama bize denen şartlarda onu basabilecek babayiğit biz değiliz.

altay1944

Bonelli kahramanları yeterli sayıda var ama zamanla biten seriler olacak .starcomics ile hiç bir yayını konusunda girişim oldu mu?Elinizde herhangi bir serinin telifi var mı?
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

köstebek

Alıntı yapılan: altay1944 - 02 Mayıs, 2014, 11:09:31
Bonelli kahramanları yeterli sayıda var ama zamanla biten seriler olacak .starcomics ile hiç bir yayını konusunda girişim oldu mu?Elinizde herhangi bir serinin telifi var mı?

İlker Bey'e sordum.... "elimizde ebesinin bilmemnesi kadar (o daha açık bir sözcük kullandı) telif var, onları biraz basıp rahatlayalım dedi".  :)

öbür patron Katar'da. Dönsün, ona da bir ara (starcomics'i) sorarım.

Mithrandir

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 02 Mayıs, 2014, 10:47:39
Şimdiye dek bastığımız veya aldığımız kitaplara verdiğimiz (tabi ki tek kitap anlamında) telifin dört katını istediler.

4 katı mı?! Neden hiç bi yayınevinin Spawn'a bulaşmadığı anlaşıldı. Vuslat yine başka bahara kaldı desenize :)

DAMPYR

Julia Almanaklarda durum nedir?Onları nekadarda bir çıkarmayı düşünüyorsunuz... ??? ::) :)

köstebek

Alıntı yapılan: KIZILMASKE - 02 Mayıs, 2014, 18:56:44
Julia Almanaklarda durum nedir?Onları nekadarda bir çıkarmayı düşünüyorsunuz... ??? ::) :)
Şu an Julia dizisini iki aylık periyoda oturtmaya çalışıyoruz. Punduna getirebildiğimiz ilk fırsatta aylığa dönme planı var. Almanakları da arada bir Julia serisi yerine girme planlanıyor (yani normal Julia yerine almanak). Zaten almanaklar hep genç kızlık, öğrencilik dönemi maceraları ve çok fazla da yok.

caretta

Önümüzdeki haftaya çıkması netleşen birşeyler var mı?

Ahmet Oktay

Geçen sene olduğu gibi bu sene de Kocaeli Kitap Fuarında standınız olacak değil mi ?

köstebek

Alıntı yapılan: caretta - 03 Mayıs, 2014, 12:51:58
Önümüzdeki haftaya çıkması netleşen birşeyler var mı?

Bu hafta içinde tex renkli, zagor renkli, dampyr, alfa ajansı 1.

köstebek

Alıntı yapılan: Mclaren F1 - 03 Mayıs, 2014, 13:10:32
Geçen sene olduğu gibi bu sene de Kocaeli Kitap Fuarında standınız olacak değil mi ?

İlker, şu an için kararsız

tommikser

Sonraki haftaya biseyler var mı? Siparişimizi ona göre uzatalım ;D

köstebek

Alıntı yapılan: tommikser - 03 Mayıs, 2014, 15:11:24
Sonraki haftaya biseyler var mı? Siparişimizi ona göre uzatalım ;D

Nathan 15, Hikâyeler 4, Şangay Şeytanı, Başka Yer'den Hikâyeler, Tolga 8,

drgavsever

Sevgili Çizgili köstebek,
Diyelimki Prestij yayıncılık Durango , Efsane veya elinde olduğunu duyurduğu Sky Doll ve Orbital gibi serileri yayınlayamayacağını düşünüyor.Sizler aynı veya farklı formatlarda bu frankofonları ondan alıp yayınlamayı düşünürmüsünüz?

köstebek

Alıntı yapılan: drgavsever - 04 Mayıs, 2014, 12:03:02
Sevgili Çizgili köstebek,
Diyelimki Prestij yayıncılık Durango , Efsane veya elinde olduğunu duyurduğu Sky Doll ve Orbital gibi serileri yayınlayamayacağını düşünüyor.Sizler aynı veya farklı formatlarda bu frankofonları ondan alıp yayınlamayı düşünürmüsünüz?

Şu anda kendi adıma bilmiyorum, ama farklı ve yeni dizilere girmek daha cazip geliyor. Bununla birlikte ümidinizi yitirmeyin, Prestij o işlerin hakkından gelebilir; zaman içinde.

Frankofonlarda iki temel sorun var: 1. Telifleri yüksek (Sahip oldukları sanatsal yaratıcılık açsından haklı olabilirler).
2. Boyut: Bildiğimiz ve alışılmış klasik büyük boyun masraflar / satış eğrisini ülkemizde şu ana dek sadece Red Kit, Asterix ve Tenten üçlüsü aşabildi. Bunlarda da çocuklarını seven anne baba faktörü var; yani alıcıları bizim bildiğimiz çizgiroman okurları değil. Demek istediğim bu üçü dışında yapılan tüm denemeler çoğunlukla yarım kaldı veya başarısız oldu. 
Anlaşılan şu ki diğer Frankofon kahramanlar bu batağı aşamıyor. O yüzden format değişikliği şart görünüyor ve biz de dahil olmak üzere çeşitli yayınevleri birtakım formatlar deniyor. Biz şu anda Grand Dük ve diğer uçaklar üçlemesinde denediğimiz formattan şu anda memnun görünüyoruz. Varsa farklı fikirleriniz, duymayı bekliyoruz...

drgavsever

Sevgili Çizgili Köstebek,
Sanırım ingilterede Cinebook diye bir yayıncı var.Bazı frankofonları sizin Grand Dük'ü bastığınız formatta bazılarını ise sanırım YKY larının Red Kit formatında yayınlıyor( Büyük format)Acaba sizlerde her frankofon için olmasada bazılarında süprizler yapıp ( Çünkü bir yanıtınızda yayınlanacak frankofonların seçiminde özel bir yol izlemiyoruz beğendiğimizi basıyoruz diyorsunuz.) büyük boy veya İntegral formatlarında yayınlar yapıp deneseniz gerekirse biz okuyuculara da danışarak mesela şu formatta yayınlayıp fiatını şöyle düşünüyoruz deseniz veya bazen gözünüzü karartıp bunuda integral basıp görelim deseniz acaba çok mu cüretkar ve zararlı bir girişim olur.Denemeden nasıl bilebilirsiniz?