SORUN SÖYLEYELİM

Başlatan köstebek, 24 Nisan, 2014, 22:24:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

köstebek

Alıntı yapılan: Ralph - 06 Mayıs, 2014, 00:04:45
Teşekkür ederim ilginize. Aydınlandım! Bu arada Lucas beni pek açmadı ne yalan söyleyeyim... Devam eden seriler de fazlasıyla iyi zaten sadece bir manga beklentim var Çizgi Düşler'den. Başka projeler varsa ben onları kollayacağım ama Lucas'ı 3 hayırla uğurluyorum.

Mesela bir idefix garipliği daha örnek vereyi. Şimdi baktım, editörün seçtiklerinde Julia ve Lilith var. Sağ olsun, beğenmiş, ama birinci sayıyı beğenmiş. Yani 1001 roman'ın bastığı. Şimdi onun beğenisiyle birileri almaya kalkınca bizden isteyecekler, biz de diyecez, bizim kitap değil, sonra sürekli meylleş. bi baksa görecek, Lilith'in 4. sayısı çıkmış, onu beğensene :).

Her neyse, Lucas'ı da çıktığında bir yerlerden alıp okursun, daha iyi karar verirsin...

Ralph

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 06 Mayıs, 2014, 00:19:03
Mesela bir idefix garipliği daha örnek vereyi. Şimdi baktım, editörün seçtiklerinde Julia ve Lilith var. Sağ olsun, beğenmiş, ama birinci sayıyı beğenmiş. Yani 1001 roman'ın bastığı. Şimdi onun beğenisiyle birileri almaya kalkınca bizden isteyecekler, biz de diyecez, bizim kitap değil, sonra sürekli meylleş. bi baksa görecek, Lilith'in 4. sayısı çıkmış, onu beğensene :).

Her neyse, Lucas'ı da çıktığında bir yerlerden alıp okursun, daha iyi karar verirsin...

O da çok saçma! Farz-ı misal; Lilith'in ilk sayısını 1001 Roman yayınlamış, daha sonra siz almışsınız(iyi de etmişsiniz.) iyi de 1. sayıyı basma hakkınız yok mu yedek gibilerinden? Telif olayı gerçekten çok karışık... Rahatlıkla +16 diyebileceğimiz çizgi romanları "çocuk" bölümüne koyuyordu D&R, hala öyle mi bilmiyorum, hal böyle olunca buna pek şaşmamak gerek.

darkwood

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 06 Mayıs, 2014, 00:19:03

Çizgiroman okumayan insanların eline bu tip işler düşerse bunları normal karşılamak lazım.
Yayın düzeni oturup seriler ilerledikçe onlarda birkaç şey öğrenecektir diye umut ediyorum.
Darkwood Sakinleri..

köstebek

Alıntı yapılan: Ralph - 06 Mayıs, 2014, 00:30:27
O da çok saçma! Farz-ı misal; Lilith'in ilk sayısını 1001 Roman yayınlamış, daha sonra siz almışsınız(iyi de etmişsiniz.) iyi de 1. sayıyı basma hakkınız yok mu yedek gibilerinden? Telif olayı gerçekten çok karışık... Rahatlıkla +16 diyebileceğimiz çizgi romanları "çocuk" bölümüne koyuyordu D&R, hala öyle mi bilmiyorum, hal böyle olunca buna pek şaşmamak gerek.

Telif olayı karışık değil, aslında, parayı verirsen adamlara basarsın... Ama lilith 1 bir yerlerde bir depoda çürüyor. Her an piyasaya çıkabilir, dökülebilir, yani baskısı tükenmedi. şimdi İlker beyciğimin gırtlağına zombie yapışsa baskısı tükenmemiş bir kitabı tekrar basmaz, satamazki!
Ama D'n'R lar da diğer kitapçılar da kısa bir süre içinde toparlanacak. Çünkü şu aralar ülkemizde her ay 30'un üstünde çizgi roman yayınlanıyor. 6 ay veya bir yıl daha bu şekilde devam etsin, mecburen onlar da gidişatı görecek ve çizgi roman pastasından paylarının almak için özel raflar ayıracaklar. O zaman durumu daha net görebiliriz.
Kolay değil, ama eğer kitabı satabilirsen, yayıncısından daha fazla para kazanıyorsun... çünkü satıcı sattığının parasını cebine atıyor, bizim yayıncılar da sattığından kazandığı paraların çoğunu satmayanlara harcıyor (kumarbaz sendromu).

Bu arada özer bey de aktif durumda ve bu bölümü inceliyormuş, dikkatli yazalım

hanac

Alıntı yapılan: Ralph - 05 Mayıs, 2014, 23:15:14
Lucas hakkında forumiçi bir link verebilir misiniz? Bir baksam neymiş ne değilmiş?

Buyurun, pek bir şey yok ama.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,7843.0.html

Ralph

hanac

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 03 Mayıs, 2014, 15:03:34
Bu hafta içinde tex renkli, zagor renkli, dampyr, alfa ajansı 1.

Merhaba Sayın Köstebek, bu haftaki yayınlarda sıkıntı yoktur inşallah.

Özellikle renkli Zagor için sabırsızlanıyorum.

DAMPYR

Alıntı yapılan: Ralph - 06 Mayıs, 2014, 00:30:27
Yok D&R'lerde Çizgi Roman Bölümleri köşeleri açılmış onları oraya koyuyorlar.Artık Değer vermeye başladılar.... ::) 8) :D

DAMPYR

Daha önce soruldumu bilmiyorum ama Brad Barron Çizgi romanı hakkında ne düşünüyorsunuz yayınlanabilirmi.... ??? ::) :)

hennessy

İlker ile konuşmamda yarın matbaları su basmaz ise renkli Tex ve Alfa geliyor
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

HayalGücü

Valla açıkcası ben yeni seriler yerine Dampyr, Brendon'un daha sık yayınlanması tarafındayım.

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: Phoney - 06 Mayıs, 2014, 20:31:44
Valla açıkcası ben yeni seriler yerine Dampyr, Brendon'un daha sık yayınlanması tarafındayım.

Katılıyorum 8) Çok yerinde bir istek

köstebek

Alıntı yapılan: hanac - 06 Mayıs, 2014, 17:15:29
Merhaba Sayın Köstebek, bu haftaki yayınlarda sıkıntı yoktur inşallah.

Özellikle renkli Zagor için sabırsızlanıyorum.

Yok, yarın öğleye doğru dört kitap da İlker'e gelecekmiş. Matbaacı sözü, ne kadar güvenilirse...

DAMPYR

Alıntı yapılan: Phoney - 06 Mayıs, 2014, 20:31:44
Dampry olabilirde Brendon fazla satmıyor sanırım... ??? ::) :D

köstebek

Alıntı yapılan: KIZILMASKE - 06 Mayıs, 2014, 19:50:45
Daha önce soruldumu bilmiyorum ama Brad Barron Çizgi romanı hakkında ne düşünüyorsunuz yayınlanabilirmi.... ??? ::) :)

Kısa bir seri diye hatırlıyorum. Ama sonbahara dek yeni fumettiler konusunda bir atak daha yapılmaz herhalde.