SORUN SÖYLEYELİM

Başlatan köstebek, 24 Nisan, 2014, 22:24:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

köstebek

Caretta bey,

Şu 2015'i bir görelim, dediğim gibi aylık Teks miktarını daha da arttıracağız. Hep birlikte...

Mrtekin

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 26 Ağustos, 2014, 22:40:56
Olacak, olacak... Hikayeler, Nathan Never, Dampyr ve bir sürpriz. Yetişir mi, bilemem, ama bugün öyle konuşuluyordu...

Bi de ben bu sürpriz lafına hastayım.

Şöyle güzel söyleyip tanıtım yapmak yok. :) Internet sayfanızı niye açtınız, süs
olsun diye mi? :)

Teksleri alıyoruz da, 50 senelik külliyatı nasıl bitirecez okumakla, var mı bir matematik hesabı :)
They drew first blood...

köstebek

sürpriz dediğimiz işin geyiği aslında. Sürprizlik halimiz mi kalmış. Herkes her şeyi biliyor.

sürprizi Y:5 diye kodlayabiliriz.

Teksler de okuya okuya biter zaten. Toplasan 600 küsür...

antiochia

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 26 Ağustos, 2014, 23:42:39
sürpriz dediğimiz işin geyiği aslında. Sürprizlik halimiz mi kalmış. Herkes her şeyi biliyor.

sürprizi Y:5 diye kodlayabiliriz.

Teksler de okuya okuya biter zaten. Toplasan 600 küsür...
Teksin yan serilerini de yayınlayacak mısınız?

köstebek

Alıntı yapılan: antiochia - 26 Ağustos, 2014, 23:51:20
Teksin yan serilerini de yayınlayacak mısınız?

Üstünde Teks yazan her şeyi yayımlamak istiyoruz, ama kısmet...

köstebek

Alıntı yapılan: berent - 27 Ağustos, 2014, 00:36:26
Sevgili caretta dostumuzu (ki artık abi demek gerekiyor 60 yaşını aşmış Allah ömür versin, ben sadece 51 yaşındayım daha  ;) ) ve benim gibi eski okurları, Teks'in klasik maceralarının tamamlandığını görmek mutlu edecektir. Zamanında eski Çetin Karakoç, Ceylan ciltlerini toplarken keşke düzgün olarak şunlar bir daha basılsa diye iç geçirirdik. İnşallah kısa sürede tamamlanır.

O zaman ben daha 49 yaşında gencecik birisi olduğum için ikinize de abi demek durumunda kalıyorum. Diğer fumetticileri biraz üzsek de 2015'i Tex yılı ilan etmeye uğraşıyoruz. Bakalım.
Bu arada Orhan abi, yakında (ay başını bir görelim) senden bir Teks maxi yazısı da isteyeceğim galiba :)

tommikser

Geç kaldınız biz JBC fanlar olarak 2015 yılını Batman yılı ilan ettik (jedamau'nün prensi ;-))

Mrtekin

Yok, daha 2015 in kralı, bence, henüz belli değil. Daha, 2014 için karar vermek için bile çok erken, bence.

Jbc, kesin, 2014 ün en güçlü kral namzeti, ama, açıkladığı plan ve satış rakamları ile. Çok açık ve ne net olarak, comics satışında rekorlar kırdılar, bu ay sonu yayınlacakları batman ve dp ciltleri ile yeni rekorlar kırabilirler. Bekleyelim, görelim.

Çizgi düşlerin de, tex satış rakamlarını görelim, teks satış rakamlarındaki istikrarı ve artış trendini bir görelim, karar veririz. :) Tekscileri üzmeyim ama çizgi düşlerin, sadece teks yayınlayan bir firma haline gelmesini kesinlikle görmek de istemem.  :)

Ama ikisi de çok iyi gidiyorlar, ticari konumlandırmaları başarılı, helal olsun demek lazım.  :)

They drew first blood...

yalcinerol345

Çizgi Düşler'den Lal'in bıraktığı Conan Klasik Maceraların devamını bekliyorum.Bir fazla çizgiroman onlar için farketmez sanırım.

köstebek

Alıntı yapılan: yalcinerol345 - 28 Ağustos, 2014, 18:15:25
Çizgi Düşler'den Lal'in bıraktığı Conan Klasik Maceraların devamını bekliyorum.Bir fazla çizgiroman onlar için farketmez sanırım.

Yalçın Bey,

Bendeniz de iflah olmaz bir Conan okuruyum. Hatta evimde Alfa'nın ve diğerlerinin tüm Conanlarını sıralamaktan büyük keyif aldım.

Lakin, Marmara Çizgi'nin sahibi Erdem Efendi, "satsa zaten Lal bırakmazdı" cümlesiyle de destekleyerek, "renkli conanların satmadığına" dair o kadar o kadar yoğun ve başarılı bir lobi programı uyguladı ki, ben Conan diye delirsem de, bizimkilerin (veya Erdem Beyin sözlerine şahit olan herhangi bir ÇR yayımcısının) ikna olma şansı çok zayıf.
O yüzden bu isteğinize üzülerek, olumlu bir cevap veremeyeceğim. En azından Erdem Efendi'nin sözleri ve telaffuz ettiği rakamlar unutulana dek. ... 

Üstelik çok başarılı bir iş adamı ve ÇR yayımcısı olan Erdem Bey'in, sattığı ve 2. baskılarını yaptığı siyah beyaz conan'ların  parasının bir kısmıyla zaten sayıları sınırlı olan renklileri basmak gibi bir hamleyi yapmasının (onun ve Marmara Çizgi için) ne kadar anlamlı olabileceğini bilemediğim için ... şahsen CTB sayılarının orjinallerini (yarıya yakınını aldım) ve SSoC serisinin Marmara'nın bastığı ciltlerin orjinallerini alma yöntemine geçtim. Kendi adıma bulduğum çare budur...

Devil is Here

Selamlar sayın köstebek..

Şangay Şeytanı'na bi hız verip bitirseniz nasıl olur?Kalan albümleri toplu basabilirsiniz mesela..

Bir de Julia hepten unutuldu gibi!..

Teks'e sırtınızı dayayıp kalanlara üvey evlat muamelesi yapmayacaksınız değil mi?

sipruu

Orphani ve lucas ne zaman acaba?

köstebek

Alıntı yapılan: sipruu - 01 Eylül, 2014, 23:15:16
Orphani ve lucas ne zaman acaba?

Orfani sonbaharda, yıl bitmeden.

Lucas'a daha var... o da herhalde seneye. Bu sene önce elimizdekileri bir sakinleştirmemiz gerekiyor...

drgavsever

Sevgili çizgili köstebek,

Bu hafta sonu bizler için ne hazırlıyorsunuz ? Bu ay kabaca çıkaracağınız yayınların bir listesini verebilir misiniz ?

köstebek

Alıntı yapılan: drgavsever - 04 Eylül, 2014, 23:13:34
Sevgili çizgili köstebek,

Bu hafta sonu bizler için ne hazırlıyorsunuz ? Bu ay kabaca çıkaracağınız yayınların bir listesini verebilir misiniz ?

Sevgili dr

Şu aralar evde tadilat vs işleri var. O yüzden hem buraları hem de İlker Bey'i biraz boşladım; ay başı diye... Ne olup bittiğine tam hakim değilim, ama pek bir şey yok gibi.