SORUN SÖYLEYELİM

Başlatan köstebek, 24 Nisan, 2014, 22:24:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

köstebek

Alıntı yapılan: caretta - 29 Eylül, 2014, 19:32:16
Köstebek Bey 2014 sonuna kadar kalan 3 ayda Teks olarak neler yayınlamayı planladınız?
Bir de şu ana kadar yayınladığınız Teks'lerin bir dökümünü
yaptım:
1.4 adet Klasik Seri
2.4 adet Aylık Seri
3.3 adet Renkli Teks
      Klasik ve Aylık Teks devam.Ekim ayında Maksi Teks.Dev albüm var mı?

Atilla Abicim...
yıl sonuna kadar klasik ve aylık teksler devam. Sanırım Renkli 4 de basılır. Maxi 1 matbaada, hafta sonuna gelir deniyor. Yılsonuna dek bir tane de "dev albüm" olacak.

sonuçta Teks'in yan serilerinden pek fazla yayınlanmayan kalmadı... 3 tane (biri İtalya'da bu ay basılacak) maxi ve 1 veya 2 tane de renkli basılacak (İtalya'da). Bu yüzden seneye yan serilerden çok asıl seriye yüklenmeyi düşünüyoruz.
Planlarımız ocak ayında (veya civarında) ayda 2 klasik, 1 yeni Teks vermek. Artı diğer yan serilerden de aralara bir şeyler sokuşturmak... Klasikte yaklaşık 220 sayı var; ayda 1 verirsek 110 ay, 2 tane verirsek 55 ay, yani 5 sene içinde farkı kapatabiliriz. (Bir veya 2 sene içinde yeni sayılarda İtalya'ya yetişeceğiz, o olduktan sonra mecburen klasik seriden 2 ayda 1, 1 tane daha vermek zorunda kalacağız. Yani klasik seriyi 5 seneden daha az bir sürede de tamamlayabiliriz. Tabi bütün bunlar hep plan... 5 seneye kim öle kim kala...

Bu arada yan serilerden en çok "dev albümler" var. O konuda da birtakım çalışmalar var, ama henüz kesin bir şey yok.

köstebek

Alıntı yapılan: drgavsever - 29 Eylül, 2014, 20:11:40
Sevgili çizgili köstebek,
Mademki  bayram sonuna kadar durgun bir periyoda giriyorsunuz o zaman bugün Çizgi Dülşler yayınevinde neler oldu, neler düşlenip neler planlara dahil edildi.Hiç olmazsa bu günün bir özetini yapsanız...Sizden bir haber almak veya bir müjdeyi duymak bizleri çok mutlu ediyor umarım bunu bize çok görmezsiniz..!!
    Ekim ayında Nathan Never veya Alfa ajansı olacakmı? Nathan Never Dev albüm bu yılın sonuna kadar raflarda yerini alacakmı? Birde italyada zagor,Dylan dog,Tex de olduğu gibi önümüzdeki yıl Nathan Never içinde bir renkli yayın düşünülüyormu?Sıska patron bu konuda neler düşünüyor? Sevgilerimle...

Pek durgun bir periyot sayılmaz, sadece bu ay 3 kitapla geçiştirdik. yıl sonuna kadar basılması gereken kitaplar epey fazla, onları bir aradan çıkaracağız.
Yılın kalanında ve önümüzdeki sene biraz Amerikana ağırlık verilecek, daha doğrusu onların sayısı arttırılacak.
Fumettilerde Teks ve Zgor dışındakilerin satışları azaldı; normaldir, çünkü biz ritmi biraz arttırmıştık. Pek çok kişiden çok oldu, alacağımız kitapları zamana yayıyoruz tepkisi aldık. Bu yüzden sanırım Teks ve Zagor dışındaki diğer Fumettilerde biraz yavaşlama yaşanacak, yani yayın periyotları biraz yayılacak. Şimdilik hangisi ne zaman basılacak pek belli değil, ama Ocak ayına doğru 2015'in ilk 6 ayında neler basacağımızı tam olarak saptayıp size daha net bir takvim çıkarabileceğiz. Şu an için her şey sakin...

rumar80

Bu da bize "yeni" fumettilerin önünün karanlık olduğunu,  haydi iyimser tahminleri gri olduğunu gösterir.  Ah Nathan ah.

köstebek

Alıntı yapılan: rumar80 - 30 Eylül, 2014, 13:19:45
Bu da bize "yeni" fumettilerin önünün karanlık olduğunu,  haydi iyimser tahminleri gri olduğunu gösterir.  Ah Nathan ah.

Gri çok güzel bir kelime...

seastar1000

yenı cıkan serılerı hadı bır deneyelım dıye aldım ama ne dıyeyım tex ve julıa dan baska bırde martın amcanın yan serılerıne devam edıyorum
sımdı 100 kursunun yayınlanmasını beklıyorum

Mrtekin

Çizgi düşlerin ticari stratejisinde bir değişiklik oldu.

Portföyü hibrite çevirip, fumetti/comics ile devam etmeye karar verildi. Bonelli ile yapılan bu anlaşmaların şişeceği er geç belli idi. Forum uzun zamandır bunun sinyallerini veriyordu, zaten.

Yani en azından sırf tex yayımlayan bir yayınevine dönüşmektense, şu an için satmayan/satışları azalan fumettiler yayıldı. Bu da iyi bir taktik, zamanla bazılarının gerçek talebinin piyasada ne olduğu belirlenir, en azından maliyetlerini çıkaranlar ile yola devam edîlir. Ama ben en çok Nathan, Hikayeler, Orfani ve frankofon Lsj'ye uzuldüm.

Bir taraftan da, x-force, ve scalped ve 100 bullets gelecek. Hayırlısı.

Netice itibarı ile, Comics aşısı da tutmaz ise, Çizgi düşlerin sırf tex yayımlayan bir yayınevîne dönüşmesi ihtimalini düşünmek bile istemiyorum, o yüzden yavaş ve temkinli gîdilmesi bence daha makul.

Ama reklam olmaz, sosyal medyaya ve pazarlamaya gereken önem verilmez ise, Comics aşısı da tutmayacaktır.

Tavsiyem, çizgi düşlerin patronlarının acilen, jack trout ve al ries tarafından yazılan 'pazarlama savaşı'nı okumaları.

Forever Çizgi Düşler.
They drew first blood...

yalcinerol345

Hemen tüm serileri takip ediyorum.Evde bir sürü henüz okuyamadığım çizgi düşler var,bir sürü de alınmayı bekleyen.O yüzden yayınların tarihinin uzaması beni çok etkilemez.Önemli olan  sonlanmamaları.

tommikser

Ben soru sorayım.Klasik serinin hızlandırılması düşünülüyordu, bir gelişme var mı?

antiochia

Nathan yayınlanmayacak mı artık anlamadım pek...

köstebek

Alıntı yapılan: antiochia - 30 Eylül, 2014, 23:02:58
Nathan yayınlanmayacak mı artık anlamadım pek...

Yayınlanacak elbette... ama şimdiye kadar ayda biri zorluyorduk, artık 2 veya 3 ayda 1 yayımlanacak...

Şu ana dek başladığımız hiçbir seriyi yarım bırakmadık... wasteland'a bile devam edileceğini söylüyor patronlar!

Mrtekin

Lalin km cilt periyoduna dönüş yaptık o zaman, iyi oldu, bir hikmeti varmış demek ki.

Patronlar, thorgalın kâh anielini de yayınlanacaklarını da konuşuyorlar mı, çizgili köstebek bey?
They drew first blood...

köstebek

Alıntı yapılan: Mrtekin76 - 30 Eylül, 2014, 23:42:37
Lalin km cilt periyoduna dönüş yaptık o zaman, iyi oldu, bir hikmeti varmış demek ki.

Patronlar, thorgalın kâh anielini de yayınlanacaklarını da konuşuyorlar mı, çizgili köstebek bey?

Önümüzdeki sene için bir şeyler planlanıyor, ama biraz uzaktaydılar tam duyamadım, "thor" demiş de olabilirler?

pearl jam

Wasteland in devami gelirse cok iyi olur.

gamlıbaykuş

O zaman sayın köstebek, acele etmeden yavaş yavaş ve kesinlikle azimle yayınları yarım bırakmadan, Amerkanlara yoğunluk vererekten çalışmayamaya devam...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Mrtekin

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 30 Eylül, 2014, 23:45:58
Önümüzdeki sene için bir şeyler planlanıyor, ama biraz uzaktaydılar tam duyamadım, "thor" demiş de olabilirler?

Thoriçe olmasın da.

Patronlar, esas ünlerini Grand Duc'ten yaptıklarını, edelweiss pilotlarını 1 senedir beklediğimizi de unutmasınlar.
They drew first blood...