SORUN SÖYLEYELİM

Başlatan köstebek, 24 Nisan, 2014, 22:24:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

haziran00

Mart ayı gene ziyafet ayı :)

caretta

Köstebek Bey Mart ayında normal 10.sayılar dışında Teks Maksi 3 (yani maksi 17-Alaska)var dediniz.İnternette gezinirken gördüğüm Renkli Teks 5
Delta Queen,Dev albüm 25 (verso Oregon).Bunlardan da yayın programına alınan var mı?

köstebek

Alıntı yapılan: caretta - 23 Şubat, 2015, 23:04:52
Köstebek Bey Mart ayında normal 10.sayılar dışında Teks Maksi 3 (yani maksi 17-Alaska)var dediniz.İnternette gezinirken gördüğüm Renkli Teks 5
Delta Queen,Dev albüm 25 (verso Oregon).Bunlardan da yayın programına alınan var mı?

Abi onlar, 2015'in ilk altı ayında yoklar. Renkliler yılın ikinci yarısında basılır.
Dev albümü bilmiyorum, şu Küba Asileri'nin durumuna bakacağız, ona göre bir şey yapılır.

antiochia

Siz manga yayınlayacağız demiştiniz.Ne oldu o iş. Bir de ne mangası olacak yayınlarsanız

köstebek

Alıntı yapılan: antiochia - 23 Şubat, 2015, 23:47:41
Siz manga yayınlayacağız demiştiniz.Ne oldu o iş. Bir de ne mangası olacak yayınlarsanız

Bizim telif grubu hâlâ uğraşıyor, o yüzden  o konuda konuşma yetkim yok... Birkaç ay içinde konuşuruz, ama.

drgavsever

Sevgili çizgili köstebek,
Size bir soru sormak istiyorum.Mesela 3 albümden oluşan bir frankofonu YKY standartlarında( HC ) olarak basmak isteseniz;
Diyelim bir anket yaptınız 500 veya 1000 tane basmaya karar verdiniz.Bunun yaklaşık satış fiatı ne olurdu.Patronlar bir ankete (bu konuda) nasıl bakarlardı.   Sevgi ve saygılarımla......

köstebek

Sevgili Dr,

Renkli bir ÇR'ı basmanın maliyeti çoğunlukla yaklaşık 1000 adet satışla karşılanıyor. O yüzden 500 adet basmanın bir anlamı yok... Ortalama bir ÇR'ın satışı da zaten olup olacağı 1000 ila 1500 arasında. Sorundan anladıysam, HC yapmak için üste 5 ila 10 tl arasında ekstra bir maliyet koyman gerekiyor. Üstelik bu işlem kitabın fiyatını arttırıp satışını azaltacağı için tüm maliyeti bu sefer 500 ila 550 satışa göre hesaplaman da gerekiyor; bu da hem senin hem de o kitabı okumak isteyen bir avuç ÇR meraklısının kıçına bir şeyler daha sokuşturman anlamına geliyor. Elbette YKY'nin kalça yapısı bize göre çok daha güçlü ve sıkı olduğu için HC frankofonlarının basım sayısını biraz arttırıp birim maliyeti düşürme ve para dönüşünün hızlı olması beklentisini diğer bir sürü kitabının arasında eritebilme gibi epey rahatlatıcı (lubricant) faktörlere (halk dilinde kayganlaştırıcı da denebilir) sahip...

Ama illa HC seviyorum diyorsan; bil ki zamanla deneyim kazandıkça veya cemiyette pişme işlemin sürdükçe, zaten yayımcıların bazen sınırlı sayıda da olsa (collector item adı altında) HC ürettiklerini öğrenip onların peşine düşebilirsin...

Sonuç olarak, sorunu yine de bizimkilere aktaracağım...

seastar1000

sayın köstebek
cok merak edıyorum julıa yeterı kadar satmıyor mu basılmamasının sebebı herhalde yeterı kadar satamamasıdır dıyorum

köstebek

Alıntı yapılan: seastar1000 - 24 Şubat, 2015, 15:21:20
sayın köstebek
cok merak edıyorum julıa yeterı kadar satmıyor mu basılmamasının sebebı herhalde yeterı kadar satamamasıdır dıyorum

Şey, Julia'nın çok da fazla satış sorunu yok görünüyor, en azından şimdilik. Ama biraz kalabalığın arasında kaldı. Ayda 10 kitap civarına çıktık, ama hâlâ eksik kalıyoruz. Birkaç ay içinde bizim yayımlar azıcık daha sakinleştiğinde, Julia'nın temposunu olması gereken yere çekeriz gibime geliyor.

altay1944

Bu kadar tex'e yüklenilirse olacağı bu.Fatura benim juliaya kesildi.Madem satışlarda sorun yok basın o zaman...Bakın protesto edip texleri almayacağım ona göre...AAA bu arada nathanlara da hız verin...
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

köstebek

Peki, o zaman kararı sana bırakıyorum. Mart ayı için Julia mı, Nathan mı?

Mrtekin

Nathan ı seçseniz.

En azından tarihe tanıklık edip Legsi öptüğünü görcez.

O komser Julia'yı götürebilemez... :)
They drew first blood...

altay1944

Ah sayın köstebek ...Et tırnaktan ayrılır mı her ikisi de en çok okuduğum dahası sıklımadığım kahramanlar.Julia mı nathan mı?Olmaz ki...Her ikisi diyerek bir iyilik yapın .Bahar müjdesi olsun...
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

köstebek

Ben olsam Nathan'ı seçerdim. Üstelik renkli sayfaları da var.

drgavsever

Sevgili çizgili köstebek,
Ben Nathan, Nathan, Nathan diyorum sevgilerimi sunuyorum.(Birde Long John Silver olsa ne kadarda iyi olur!!!)