SORUN SÖYLEYELİM

Başlatan köstebek, 24 Nisan, 2014, 22:24:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mrtekin

Long John Silver...

Tahmin tuttu ise, bu aya özel %50 indirim isterim... :)

Çizgi Düşler fanı olmak zor iş, battım... :)
They drew first blood...

köstebek

Alıntı yapılan: Mrtekin - 01 Mart, 2015, 00:03:01
Long John Silver...

Tahmin tuttu ise, bu aya özel %50 indirim isterim... :)

Çizgi Düşler fanı olmak zor iş, battım... :)

Tuttu, tuttu...

%40'la anlaşalım, özelden yazarsın :)

Mrtekin

Bir fan olarak, gayet, hesaplı kitaplı çalışıyoruz. İsterseniz, niye geç yayınlandığını da söyleyim. :)

Afu Bey "Fransada neler çıkmış" başlığında paylaştı, o gözümüzün nuru Thorgallara içimiz gitti, patron bari yılın ikinci yarısına bir adetçik Thorgal (Kah Aniel) koyamaz mı?

.

They drew first blood...

köstebek

Alıntı yapılan: Mrtekin - 01 Mart, 2015, 00:13:09
Bir fan olarak, gayet, hesaplı kitaplı çalışıyoruz. İsterseniz, niye geç yayınlandığını da söyleyim. :)

Afu Bey "Fransada neler çıkmış" başlığında paylaştı, o gözümüzün nuru Thorgallara içimiz gitti, patron bari yılın ikinci yarısına bir adetçik Thorgal (Kah Aniel) koyamaz mı?

Bizim de içimiz gidiyor, ama yapacak bir şey yok. Bu sene Thorgal falan yok. Edelweiss ve Long John Efendiyle 2015'i kapatırız.

Mrtekin

Bu Thorgal bu memlekette nasıl satmıyo, kafayı yiycem..
They drew first blood...

Mrtekin

Abi, iyi geceler,

Şimdi kafadan bir hesaplama yaptım da.

İtalya'da çıkan Teks aylık yeni seriye (yaklaşık 2 sene sonra) yetişiyoruz. Sonra İtalya ile eşzamanlı fasiküle döneceğiz.

Teks klasik ise (2 li cilt mantığı ile), yani, 410. Sayıya kadar, ise, yaklaşık 9 sene (yuvarladım.) alacak, aranın doldurulabilmesi.

Peki bu nasıl olacak, yani bu kadar bekleyecekmiyiz, gerçekten, tam külliyata sahip olabilmek için? Klasiğin hızlandırılması ve/veya 3 lü cilt mantığına çekilme olasılığı falan var mı?

Yani bunu daha önce de konuşmuştuk ama gerçekçi bir plan var mı, merak ettim de.

Dev Albümlerde ve Renklilerde sıkıntı yok zaten, onlar zaten cepte.

Çizgi Düşlerin Teks imtihanı sanırım bu olacak, ama uzun bile sürse halledeceğinize inancım tam.
They drew first blood...

köstebek

İyi geceler Mehmetcim,

çok büyük bir olasılıkla yılın ortasından itibaren (şu maxileri filan bitirip) ayda 3 teks basmaya geçeceğiz.  Ya 2 klasik, 1 yeni Teks olacak ya da tam tersi ...
Başlangıçta klasiği ayda 2 yapalım demiştik (böylece 4, 5 senede bitebilirdi); ama son zamanlarda yeni seriyi ayda 2 yapma fikri ağırlık kazanıyor (bu en azından benim için cazip çünkü klasikdeki sayıların çok büyük kısmı zaten dilimizde basılmış ve bende var; ama yenileri henüz hiçbirimiz okumadık). Yeni seride İtalya'ya yetiştikten sonra tüm gücü klasiğe verip bu işi tamamlayabiliriz.

caretta

Ne   güzel Mrtekin dostum Teks'in eski sayıları nasıl tamamlanacak diye kafa yoruyor.Köstebek Bey ile bu konuyu konuşmuştuk.Ben de aylık seriye
ağırlık verilmesini tavsiye etmiştim.Sadece aylık seride yayınlanan maceraları alan bir Teks okur kitlesi var.Bastığını kolayca satabilen yayıncı klasik
seri için de finansman yaratabilir.Oğlak Yayıncılığın aylık serisi (401.sayı)öncesinde yayınlanan 1-400 arası maceraların önemli kısmı daha önce yayınlanmıştı.Benim gibi yaşı ilerlemiş Teks tutkunlarının Teks'i tam takım olarak kitaplıklarında görebilecekleri umudum bayağı arttı.

Mrtekin

Atilla Abi,

Şimdi tabi eskiyi bilemiyorum. Benim derli toplu takip edebildiğim, anca, Oğlak, o da, 168 de kapattı, Çizgi Düşler oradan bayrağı devam ettiriyor.

Geçmişte 401. Sayıya kadar yaklaşıldı mı, Ağabey? Çizgi Düşler,
Mükerrer mi basacak?
They drew first blood...

hennessy

Ben sadece aylık seriyi alıyorum böylece 2 kitap çıkarsa alımım 2 adete çıkar daha iyi olur.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

köstebek

Alıntı yapılan: Batman - 02 Mart, 2015, 13:07:04
Ben sadece aylık seriyi alıyorum böylece 2 kitap çıkarsa alımım 2 adete çıkar daha iyi olur.

Bruce Bey,
klasik serinin ne günahını gördünüz?

caretta

185-186. orijinal sayılar 9.Klasik sayıda yayınlandı. 400.sayıya daha 214 sayı var.

Aylık Seri hızlı bir şekilde İtalya'daki seriye yetişirse, Çizgi Düşler ayda İtalya ile paralel ikili bir cilt yeni sayı ve iki adet ikili (dört sayı) klasik sayıları yayınlar.

abselemon

Çizgi Düşler bu şekilde bence Teks basmaya devam etmeli. Bir klasik ve bir de yeni. Böylece kolleksiyon için Tüm teks sıralı ve de ölçülü bir zamanda basılmış olur. Yoğun şekilde basım alan kitleyi zora sokabilir. Ancak illaki bir tercih yapılacaksa, 3 klasik basımı bana mantıklı geliyor. Geriden gelen sayılar böylece güncel seriye tamamlanmış olur diyorum.

Bu arada çizgi düşler için naçizane bir tavsiyem var. Elinizdeki Shangai Devil serisini tamamladınız. Elinizdeki diğer seriler bitmeden ne italyan ne de amerikan çizgi romanı telifi almayın bence. Elinizdekiler sıra ile bittikçe teks ve de zagor basımına devam etmeniz, bizim gibi kişiler için güzel olur.

Saygılar

köstebek

Abselemon,

Fumettilerden bitirebileceğimiz serileri bitirdik, elimizdekiler daha gavurda devam eden kitaplar; yani kolay kolay bitecek gibi görünmüyorlar...

hennessy

Kostebek abi Mister no Almanak çıkıyor bilgi verirmisiniz ayrıca nn 18.sayı geliyor güzel haber sinirli gözlüklü patron sonunda duydu sesimi
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları