SORUN SÖYLEYELİM

Başlatan köstebek, 24 Nisan, 2014, 22:24:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

HacıGeraltEmmi

Telaşa gerek yok. Dükkanı taşıyorlar bildiğim kadarı ile. Aksamalar kısmen de bu yüzden olabilir. Diğer sebeplerle ilgili yayıncı açıklama yapmış zaten. Çizgi düşlerin facebook sayfasında duyurmuşlar taşınma olayını. Yakında normale döner diye umuyoruz.

seferkaraca

şu felaket haberlerini ne kadar da seviyoruz. benim bildiğim ilker ne yapar eder teks ve zagor'u bırakmaz. çizgili köstebek de o kadar açıklama yaptı bu sayfalarda hala altından çapanoğlu aranıyor. madem ilyas da teyid etmiş haftaya iki cilt geleceğini, can sıkmanın manası ne? oğlak yıllardır bizi kazıkladı, adam yerine koyup muhattap olmadı hiç gıkınız çıkmadı da şimdi neden bu arkadaşlara saldırılıyor. ayıp yani, haksızlık. bir arkadaş da demiş lal teks'i devir alır. bah bah! evet alır. ithal ince gramajlı kağıtlarını hazırlamışlar, teks basacaklarmış. böylelikle ince kağıtta zagor, mister no, dylan, martin'den sonra teks'i de sucuk zarına basacaklarmış.  ;D

haziran00

Arkadaşlar ilginç şeyler yazıyorsunuz hayretler içinde kalıyorum, kitaplar herşeyi ile hazır ama sözleşme gelmediği için baskıya girilemiyor demek yeterli gelmemesi çok ilginç kimse kimseyi aptal yerine koymuyor, İlker en iyi satan kitabı kendi insiyatifi doğrultusunda basmayarak neden kendi bindiği dalı kessin, öte yandan tüm taşınma vs ıvır zıvır işlere kendisi yetişmeye çalışıyor, bu yüzden ekstra efor sarf ediyor İstanbul da olan arkadaşlar pasajı ziyaret ederek de kendisi görebilir, olay yalancılıktan dürüstlükten vs burada hiç anlamı olmayan sözcüklere dolandı geldi şaka gibi. Sabırsızlıkla bende Tekslerin ve diğer kitapların çıkmasını bekliyorum ama yok şu yayınevi çıkarsın yok bu yayınevi çıkarsın demek (bence) bu kadar emek harcayan bir yayınevini aşağılamaktan başka birşey değil ki bu adamlar mümkün mertebe herşeye cevap veremeye çalışıyorlar. Sevgilerle umarım karalama kampanyaları sona erer.

haziran00

Alıntı yapılan: caretta - 15 Ağustos, 2015, 22:54:39
Mrtekin dostum benim aklımdan şöyle birşey geçiyor.Çizgi Düşler Teks yayınını bıraktı.Bu suskunluk ona delalet ediyor.İnşallah Lal Teks'i devralır!

Sevgili Caretta;
Kimse Teksi bırakmadı defalarca ve defalarca söyledikleri gibi sözleşmelerin gelmemesi problem yarattı, inanmadığınız ve Lal bassın dediğiniz için bizzat tekrar hatırtlatmak istedim, Kitapların hazır olduğu gören ve bilen biri olarak. Saygılarımla.

Chuck

Bir ay yayınlar aksadı diye bu kadar da tepki gösterilmemeli. Kara Şövalye Dönüyor'u yaklaşık altı aydır bekleyen biri olarak Ertan abiye suikast düzenlemem lazım yani.
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

baba alsana

Belki taşınma sürecinde yardımı olur diyerek  biraz moral vermek istiyorum:
thorgal xforce ve vertigo yayinlarini bizimle bulusturdugunuz icin sonsuz tesekkurler :)

seferkaraca

Berbat bir Türkçe ile yazan Khor adlı kişi kimin provakatörü acaba? Benim aklıma bir isim geliyor ama.  ;D

İlker, sakın bu tür yazıları ciddiye alma. Tex'in telifini sizin almanız bazılarını hala kıskançlıktan kudurtuyor anlaşılan.

Mrtekin

Bir Çizgi Düşler fanı olarak, işin artık farklı yerlere kaydığı, yanlış anlama/anlaşmalara müsait olduğu ve  birbirimizi üzme-hırpalama noktasına geldiği için, artık herhangi bir soru sorma yerine, kitapların basılmasını- dağıtımını sessizce bekleme kararı aldım.

Çd'ye güveniyorum. Konu hususundaki soruların da, provokatif-komplo teorisi bağlamında değil, fumetti özellikle Teks okuyucusunun serzenişi olarak düşünülmesi bence daha sağlıklı olur.

Teşekkürler, sevgiler.
They drew first blood...

seferkaraca

Alıntı yapılan: Mrtekin - 16 Ağustos, 2015, 21:00:12
Çd'ye güveniyorum.

Teşekkürler, sevgiler.

Aynen. Şimdi susalım ve kitaplarımızı bekleyelim.

hanac

Alıntı yapılan: seferkaraca - 16 Ağustos, 2015, 20:26:49
Berbat bir Türkçe ile yazan Khor adlı kişi kimin provakatörü acaba? Benim aklıma bir isim geliyor ama.  ;D

Evet aynen, a5555 adlı eski üyeyi hatırlatıyor.

2 ay Teks çıkmadı diye ne komplolar üretildi maaşallah.

Çizgi Düşler yetkilisi telif anlaşması gelir gelmez eldekileri de basacağız diyor yani kayıp olmayacak.

Ama nafile, hemen başka bir yayınevi Teksi yayınlamaya davet ediliyor.

seferkaraca

Zaten Temmuz'da Yeni-15, Klasik-14 çıkmış. Henüz Ağustos'un ortasındayız daha. Normalde Temmuz'dan bir alacağımız var. Yayınevi Ağustos'ta üç yerine dört adet çıkarırsa kayıp olmuyor.  ;)

caretta

Evet bu konuda yeterli açıklamalar geldi.Hele İlyas da Tekslerin yakınca çıkacağını teyit edince içim rahatladı.Ben de Mrtekin gibi susup,sessizce
Çizgi Düşler'in yayınlarını bekleyeceğim.Ne yapayım bu kadar gecikme aklıma başka düşünceler getirdi.Köstebek Bey de ortada yok.Çizgi Düşler
Yayınevi'ni de rencide ettiysem özür dilerim.

Mrtekin

Olaylara öğrenilmiş ders olarak bakalım, yayıncılarımızın da böyle problemleri olabiliyor demek ki, her musibette bir hayır vardır, Inşallah ÇD bu sıkıntıdan bir ders çıkartır ve gelecek sene telif anlaşmasını önceden göndertir, böyle nahoş bir ara dönem olmaz. Tam Teks hızlandırıldı diye sevinirken bu duraklama olunca, herhalde, eleştiri dozu doğal olarak biraz yükseldi yoksa
ÇD'nin Teks performansına sadece şapka çıkarılır.

Benim gibi Teks krizi tutanlar da, posta arabasının saldırıya uğradığını ama kurtulduğunu, gecikmeli de olsa sağ salim yerine ulaşacağını düşünsün, faydası olur :)

Teks emekçisi Atilla Abime de sonsuz saygı, sevgi ve hürmetler...
They drew first blood...

Jedmau

Alıntı yapılan: Neco - 16 Ağustos, 2015, 19:07:27
Bir ay yayınlar aksadı diye bu kadar da tepki gösterilmemeli. Kara Şövalye Dönüyor'u yaklaşık altı aydır bekleyen biri olarak Ertan abiye suikast düzenlemem lazım yani.

Sıkar o biraz :)

Jedmau

Bence sakin olalım , bir Yayıncı olarak Yazılan sorunlara hiç de yabancı Değilim , söyledikleri Şeylerin olması çok muhtemel , bizde yaşıyoruz , çoğunu yansıtmamaya çalışıyoruz. Yani ortada yalan söylemeyi gerektirecek bi durumda yok. Haksız yetime yüklenmek hoş değil.

Sevgiler
Ertan