SORUN SÖYLEYELİM

Başlatan köstebek, 24 Nisan, 2014, 22:24:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

darkwood

Alıntı yapılan: caretta - 16 Ocak, 2016, 19:15:28
Evet Köstebek Bey veya Çizgidüşler Bey hafta sonunu idrak ettik.Çıktı mı Klasik Teks 18 numara?

Müjdeli haberi verelim bu akşam altın seri 18.cilt çıktı.  ;)
Darkwood Sakinleri..

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

caretta

Villa kartları için Klasik 18.sayının basımı geciktirilmişti.18.sayı çıkmış ama Hennessy dostumun dediğine göre kartlar verilmemiş.Yine ne oldu acaba?

köstebek

Alıntı yapılan: caretta - 17 Ocak, 2016, 14:29:31
Villa kartları için Klasik 18.sayının basımı geciktirilmişti.18.sayı çıkmış ama Hennessy dostumun dediğine göre kartlar verilmemiş.Yine ne oldu acaba?

Abi bi sorun yok, sen yazınca kalkıp bir İlker'in yanına gittim. Kartlar var, daha doğrusu şimdi orada sayıp 20'li poşetler halinde hazırlıyorlar.

Not: Hennesy'ye de sormuşlar ama o kart istemediğini söyleyince vermemişler... :)

hennessy

Alıntı yapılan: köstebek - 17 Ocak, 2016, 19:07:04
Abi bi sorun yok, sen yazınca kalkıp bir İlker'in yanına gittim. Kartlar var, daha doğrusu şimdi orada sayıp 20'li poşetler halinde hazırlıyorlar.

Not: Hennesy'ye de sormuşlar ama o kart istemediğini söyleyince vermemişler... :)

Köstebek abi diyorsa doğrudur. Ama İlyas'ta yoktu alamadım.....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

köstebek

Alıntı yapılan: hennessy - 17 Ocak, 2016, 19:38:50
Köstebek abi diyorsa doğrudur. Ama İlyas'ta yoktu alamadım.....

Daha yeni hazırlıyor demekki, bir ara gittiğinde İlyas'a gittiğinde sor, al. Unutma arada kaynamasın...

-brendon-

2016 zamlarla geldi injustice den sonra zagor maxi de etiket fiyatı 34,bence güzel olmadı 4liralık zam :(

köstebek

Alıntı yapılan: -brendon- - 20 Ocak, 2016, 21:04:45
2016 zamlarla geldi injustice den sonra zagor maxi de etiket fiyatı 34,bence güzel olmadı 4liralık zam :(

Bizimki %15 zam, Kadıköy Kartal metrosu %100 zam yaptı...

seastar1000

Metroya zam mi gelmiş?

köstebek

Alıntı yapılan: seastar1000 - 20 Ocak, 2016, 22:41:19
Metroya zam mi gelmiş?

Bugüne kadar tanıtım amaçlı %50 indirim yapıyorlarmış, fakat 2016'da indirimi kaldırıp normal fiyata geçmişler; yani onlara göre %50 artış var; fakat bana göre 1 tl'ye gittiğim yere 2 küsüre gittiğime göre %100 artış var. Matematiği nasıl yorumlarsanız...

Mrtekin

Alıntı yapılan: köstebek - 20 Ocak, 2016, 22:31:51
Bizimki %15 zam, Kadıköy Kartal metrosu %100 zam yaptı...

Örneklem hatalı. Dağıtımcıya %50 indirimle verdiğiniz ortamda, geride kalan neyin (hangi giderin; matbaanın mı, telifin mi, kendi kârınızın mı) maliyeti anlamlı bir şekilde yükseldi ki, zam yapıyorsunuz? Kur böyle arttıkça; Telifi zaten eski kurla kapattığınız için zaten o cephe de de şanslısınız.

Yeni kurduğunuz deponun (deponun kendisi için yaptığınız yatırım ve artı satmayan serilerin stok maliyeti) ve bağladığınız yeni teliflerin ve satmayan ve satmayacak serilerin bir kısmının batık maliyetini böyle böyle (satan serilere mümkün olduğu kadar yedirerek) minimize ediyoruz deseniz, ha, ok, hiçbir sorun yok.

Lal'den de cesaret aldınız tabi ama lütfen garip örneklemlerle gelmeyin, sayın Köstebek Abim. Okuyucu gelirinin %15 artmadığı ortamda; zamı alkışlayacak halimiz de yok. Kaldı ki; çr hepimiz için lüks; metro zammından kaçınamayız ama aynı şahıs 4 TL yüzünden kitap da almayabilir; yani kaçınabilir.(her ne kadar OdaKitap'dan ya da sizden %40 indirimle alsa da; maliyet artışı maliyet artışıdır bizim için.)

Kendi sitenizden bir satış kanalı hala planlamadınız; siz ve Marmara hariç diğer tüm yayıncıların siteleri vasıtası ile direkt satış kanalı var.

Belki de güzel kampanyalar ile satmayan ve biriken serileri güzel bir şekilde pazarlar, stok maliyetinden de kurtulabilirsiniz. Yani zam yapmak en kolayı, biraz bunları da düşünün.

Sevgiler.
They drew first blood...

köstebek

Alıntı yapılan: Mrtekin - 21 Ocak, 2016, 00:07:45

Kur böyle arttıkça; Telifi zaten eski kurla kapattığınız için zaten o cephe de de şanslısınız.

Sevgiler.

Gavura ödemeler hep onların parası üstünden yapılıyor,  yani eski kur diye bi bok yok ki...
Örnek: vertigo için 30.000 dolara anlaşıyoruz, dört ayda bir 10.000 dolarlık taksitler halinde. Sence bizde 4 ay sonranın, 8 ay sonranın 10.000 dolarını (hem de USD cinsinden) bir kenara koyup da vakti geldiğinde gavurun hesabına aktaracak popo var mı? Yani eski kur falan yok abicim, nereden çıkarıyorsunuz bunları. Yapılan işlem tamamen vakti gelince para buluyorsun (TL cinsinden topladığın paraların arasından iyilerini, olmuşlarını seçip) sonra USD'ye çevirip gavura yolluyorsun. Bizler mahallenin çocuklarıyız, abicim semayenin değil. Aramızda kim altı ay sonraki banka borcunu şimdiden bir kenara koyuyor ki?

Geri kalan önerilerini de sonra çay falan içerken tartışırız, gece vakti yorma beni...

Mrtekin

Abi; ödemenin dolar; gelirin TL olduğu ortamda; kur riskinden ticari olarak korunabilmeniz için; bankalar hedge (forward; opsiyon vd) ürünleri geliştiriyorlar.

İlker Bey; bi bankası ile temasa geçip durumu anlatsın; belki ona özel sunulan bir hedge ürünü ile; kurunuzu sabitler (yani 6 ay sonraki ödemeninizin kurunu şimdiden sabitliyorsunuz.) önünüzü çok daha iyi görebilirsiniz, belki de.

Konuşuruz; hayırlı geceler yeniden.

Son tahlilde Vertigo bağlayın da yüzde 15 zam yapın, napalım? :)
They drew first blood...

kalidor

Milyon dolarlık işler yapmadıktan sonra hedge veya benzeri türev işlemler için attığın taşa ürküttüğün kuşa değmez Mehmet. O tür işlemlerin de ciddi maliyeti var.
Crom! Ölüleri Say...

Mrtekin

Forward işleminde maliyet; yok. Opsiyon da var (tek fark da bu; adı üstünde opsiyon bağlıyorsunuz, bunun bir maliyeti var.)

Forward işleminde; Banka ile anlaştığınız kurdan alma yükümlülüğünüz var. Anca kur aşağıya (yani örneğin piyasada 3 ay sonra oluşan kur, şu anda banka ile bağladığınız kurdan daha aşağıda olursa) giderse, zarar görürsün ama bu da Türkiye ortamı için hiç geçerli değil.

Yani; yayımcı kafadan zam yapıp işin kolayını seçme yerine ( hedge(opsiyon) işinin maliyeti kendi kârından götürecek çünkü😄) biraz da bu cepheleri araştırsın. Bankalar; montan ne olursa olsun; kur fiyatlandırması sunabiliyorlar.
They drew first blood...