Hint Filmleri

Başlatan hanac, 22 Kasım, 2013, 17:33:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sefik

Eh , bu durumda zorlamayalım . Ama yine de boş evi bir izleyin , kore filmi seven sevmeyen herkesin mutlaka izlemesi gereken bir filmdir .
Umarım sadece kore filmleri içindir bu düşünce , bütün uzakdoğu sineması için değildir:)
Yani en azından infernal affairs üçlemesini izlemişsinizdir diye umuyorum :)

BAHADIR

:)

Listemde bir Japon,

http://altyazi.org/sub/m/46272/009-No-1-The-End-of-the-Beginning.html

Bir de Güney Kore filmi daha vardı... Belki izlerim diye...:)

http://altyazi.org/sub/m/47348/Kkeut-kka-ji-gan-da.html

Departed'ı haliyle izlemiştik ama bu üçlmeyi de alarak bir de Hong Kong filmi olmuş oldu...

Teşekkürler...:)

hanac

Hint Filmleri bölümümüzü biraz ihmal ettik.

Pek yakında tanıtımı yapılacak filmler;

Bhaag Milkha Bhaag

Zindagi Na Milegi Dobaea

V

Bir aydır yeni film yok..İlgiyle takip ediyorduk oysa ki :'(
"İstemem,eksik olsun.."

hanac

Alıntı yapılan: V - 15 Ocak, 2015, 20:46:48
Bir aydır yeni film yok..İlgiyle takip ediyorduk oysa ki :'(

Ben de ilgi yok diye yazıları kesmiştim.  8)

tommikser

Benim de heyecanla takip ettiğim bir bölüm.Sayende baya hint filmi izledim.Devam etmesini isterim, inş devam eder 8)

sefik

Aamir Khan'in son filmi PK . 3 idiotsla beraber en iyi filmi oldu PK . Belki daha iyisi .

Uzaydan gelen bir adam dunyaya gelir gelmez soyularak uzay gemisini geri getirmek icin kullanacagi cihazi kaptiriyor.

Daha sonra bu cihazi bulmak icin yaptiklari ve yasadiklari hem komik hem de cok guclu mesajlar veriyor.

Din ile ilgili bu kadar saglam mesajlarin bu kadar eglenceli sekilde verildigi baska bir film var midir bilmiyorum .

Sonuc itibariyle cok keyifli , eglenceli , saglam bir film .

Hint sinemasini seven sevmeyen herkesin zevk alacagindan eminim.

http://www.imdb.com/title/tt2338151/?ref_=nm_flmg_act_2

hanac

Çok eğlenceli bir film. Ama bir 3 idiots değil  :)

Helal olsun Hintlilere, çok tehlikeli konulara giriyorlar ama sağlam çıkıyorlar.

Komedi yönü ile öne çıkan bir film.

hanac

Bu bölümü tekrar hareketlendirmeyi düşünüyorum.

Yakında izleyeceğim film,

http://www.imdb.com/title/tt3863552/

kedidiro

" iki tanrı var. Biri bizi yaratan tanrı. Diğeri ise bizim yarattığımız tanrı...."

Tuco Ramirez

Alıntı yapılan: hanac - 21 Eylül, 2015, 22:28:13

Çok eğlenceli bir film. Ama bir 3 idiots değil  :)

Komedi yönü ile öne çıkan bir film.

Aynen Katılıyorum.

doktor1881

Forumdan etkilenerek önce tek başıma sonrada oğlum seyrederken bazı sahneleri tekrardan 2. kez seyrettim

Harika bir filmdi.Din konusunda hiç birini aşağılamadan veya yüceltmeden dengeli ve gerçekci bir film yapmışlar

İki sahne beni çok duygulandırdı.Yaşlı bayanın 75.yaş gününün otelde kutlanması ve Belçika'daki Pakistan Büyükelçiliği sahnesi

Herkese kesinlikle tavsiye edilir 150 dk su gibi geçti

tommikser

Hint sinemasının sağlam filmlerinden birisi olmuş.Din kadar önemli ve konuşulması zor-ayrıca tehlikeli- bir konu fazla komedi sosuna bulandırılmadan ama gerçekten güldürerek görsel ve düşünsel hafızamıza işlenmiş.Ne diyeyim Aamir Kahan'ın abartısız ve güzel oyunculuğu,senaryosunun muhteşem göndermeleriyle taçlandırılmış güzel bir film ortaya çıkmış.Altın madalyon itkiyi bu yüzden çok seviyorum.Sayenizde güzel bir film daha düşsel hafızama eklenmiş oldum.İzlemeyenler eğer ön yargılarınız varsa en azından bu film için portmantoya asmanızı tavsiye ederim.

V

Ön planda din mevzuu irdelenirken, arka planda bir büyüme öyküsü adım adım işlenmiş ki o daha da hoştu..

Çırılçıplak doğan,giyinmeyi, yemeyi, barınmayı, konuşmayı, yazmayı ve aşkı kendi çabalarıyla öğrenen  ve başta din olmak üzere

kendisine empoze edilen hayata dair zorlu argümanları uzaylı sinizmiyle

artan bir şekilde sorgulayıp sonunda bir parça da olsa bize benzemek zorunda kalan  ::) bir uzaylının öyküsü...
"İstemem,eksik olsun.."

tommikser

Doğa abi bir yıl önce 15 gün içerisinde izleyeceğim söz demiş.Devrimcinin ağzından söz bir kere çıkar.Sözünü tuttuğu için tebrik ediyorum. ;)