The Americans

Başlatan Chuck, 17 Eylül, 2015, 21:10:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Chuck

Soğuk Savaş döneminde 1980'li yılların başlarında, Ronald Reagan'ın ABD başkanlık koltuğuna geçmesinin hemen ardından gelen zaman diliminde geçecek The Americans; Washington, DC'de bir banliyöde çevreye iki Amerikalı görünümü veren, ebeveynlerinin gerçek kimliklerinden habersiz durumdaki iki çocuğa sahip ancak gerçekte iki KGB ajanı olan evli bir çift (Matthew Rhys ve Keri Russell) üzerine odaklanıyor.

Altın Küre ödülü (1999 en iyi kadın oyuncu drama TV, Felicity) sahibi Keri Russell, Elizabeth Jennings olarak dizinin ana kadın karakterini canlandırırken, Elizabeth'in kocası Phillip Jennings karakterini Matthew Rhys (Brothers & Sisters) canlandıracak. Noah Emmerich (White Collar, The Walking Dead) ise aynı mahalleye taşınan, casuslarımız için bir tehdit olarak olarak beliren ve karşı istihbarat için çalışan FBI ajanı Stan rolüyle dizinin oyuncu kadrosunda yer alan bir diğer isim olacak. Bu arada dizinin yazarı eski bir CIA ajanı olan Joe Weisberg. .

İlk bölümü az önce izledim. Dizide, en azından ilk bölümde kendini en çok gösteren şey ciddi bir gerçekçilik olmasıydı. Öyle garip aletler yok yani :D Bir peruk biraz makyaj neler yaptırıyor. . Teknolojinin zayıf olduğu bir dönemde casusların nasıl iş yaptıklarını anlatacaklar gibi duruyor.

Dizi şu an 3. sezon finalini vermiş durumda. İmdb puanı ise 8.3

Biliyorum bu konuda sürülerce dizi-film çekildi ama ilk bölümü izlemeden peşin hüküm vermeyin. :)
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

dean

Yakın zamanda başlamayı düşündüğüm bir dizi The Americans.

battlehammer

Başlığı görünce bir an heyecanlandım, 4. sezon mu başladı diye. FBI'ın çılgınlar gibi para, KGB'nin ise adam harcadığı pek eğlenceli bir dizi bu. Soğuk savaşa ve yakın tarihe az biraz ilginiz varsa daha da heyecanlı oluyor izlemek. Karakter gelişimleri, ana vatanın bekaası için çaba harcayan sovyet kahramanlarının kapitalizmle imtihanı ve görevin şartlarının getirdiği çelişkiler ve aile içi çatışmaları, ilişkileri, korkuları, öfkeleri, sevinçleri ve dramları... Güzel bir dizi kısacası.

Chuck

Alıntı yapılan: dean - 17 Eylül, 2015, 21:21:32
Yakın zamanda başlamayı düşündüğüm bir dizi The Americans.

Ben fazla bekletme derim. İki aydır kenardaydı benimde iki bölüm izledikten sonra bu diziye yoğunlaşmaya karar verdim.

dean

Alıntı yapılan: Chuck - 18 Eylül, 2015, 01:30:44
Ben fazla bekletme derim. İki aydır kenardaydı benimde iki bölüm izledikten sonra bu diziye yoğunlaşmaya karar verdim.

Bir aydan fazla süredir İstanbul'da değilim. O yüzden dizileri tedarik etme konusunda sıkıntı yaşıyorum. İstanbul'a gidince artık The Americans'ı da aradan çıkarırım.

emre ozdamarlar

Benim izleyecegim bir dizi bu. Ajan, casus dedin mi akan sular duruyor bende.

Chuck

Alıntı yapılan: emre ozdamarlar - 18 Eylül, 2015, 15:14:44
Benim izleyecegim bir dizi bu. Ajan, casus dedin mi akan sular duruyor bende.

Kesinlikler tavsiye ederim. Dün üst üste 6 bölüm izlemişim. Çok sürükleyici bir dizi. Gerçekçiliği, aksiyonu, dramı her şey tam kıvamında. .

Chuck

Yeni sezon başlamış. .

Ahmet Oktay

Dizi 2 sezonluk daha onay aldı, 6. sezon final sezonu olacak.

Chuck

Alıntı yapılan: Ahmet Oktay - 25 Mayıs, 2016, 21:12:29
Dizi 2 sezonluk daha onay aldı, 6. sezon final sezonu olacak.

Demek ki 4. sezon bomba gibi. :D Sezonun bitmesini bekliyorum hepsini bir arada izlemek için. .