The Superior Spider-Man "Now" - Marmara Çizgi.....Evine Geri Döndü.....

Başlatan ercoktay, 29 Eylül, 2015, 21:29:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

köstebek

Pizagor Bey,

Forumdaki ani ve keyif veren dalgalandırmalarınızın hayranıyım, hep böyle devam ediniz? İstanbul'a geldiğinizde bir görüşelim ... Kimse sizi anlamıyor gibi görünse de anlayanlar var, merak etmeyin! :)

Nightrain

Bugün gördüm ama almadim. Panini zahmet edip kapaklarida koysaymis keske. Tam acemi işi. Paramı Guardians of the Galaxy e sakliyorum.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Agamotto

Alıntı yapılan: Nightrain - 08 Ekim, 2015, 21:20:26
Bugün gördüm ama almadim. Panini zahmet edip kapaklarida koysaymis keske. Tam acemi işi. Paramı Guardians of the Galaxy e sakliyorum.

Kapaklar derken? İçinde zaten diğer sayıların kapakları da var?

siyahderikoltuk

Alıntı yapılan: Agamotto - 08 Ekim, 2015, 22:06:04
Kapaklar derken? İçinde zaten diğer sayıların kapakları da var?
Nightrain, bence biraz ön yargılı yaklaşıyorsun dostum :). Adamlar cildin sonuna varyant kapakları bile koymuşlar oysaki. Hakikaten bir şans ver bence, pişman olmazsın.

HacıGeraltEmmi

Aldım, okudum bile 8)
Kitap kalitesini beğendim, macerayı beğenmedim :) İkinci sayı ile karar veririm artık devam ya da tamamına.
Örümcek için en iyisi şimdilik Marmara'nın fasiküllleri. 3. sayı çıksın okuruz artık.

Fiyat = pahalı (şuna göre; YKY kitapları)
Fiyat = ucuz (şuna göre; Hellboy - Geceyarısı Sirki - Yaşayan Ölüler Evi)
Sonuç: Fiyat = Piyasa şartlarına göre ortalarda.
sayfa adeti, boyut vs. görünen etkenlere göre karşılaştırma yaptım, telif vs. diğer etkenlerle birleştiğinde belki hepsi kendince mantıklı fiyatlardır, lafım olmaz.

pizagor

Alıntı yapılan: köstebek - 08 Ekim, 2015, 21:19:38
Pizagor Bey,

Forumdaki ani ve keyif veren dalgalandırmalarınızın hayranıyım, hep böyle devam ediniz? İstanbul'a geldiğinizde bir görüşelim ... Kimse sizi anlamıyor gibi görünse de anlayanlar var, merak etmeyin! :)

Bu aralar biraz daha sık gelme durumum olabilir memleketime. İlk fırsatta arayacağım Çetin Ağabey. Kokoreç?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Sakızlı Ohannes Paşa

Herkesin görüşüne saygım var ama ben çok beğendim bu kitabı. Hatalar var mı? Evet var. Grafik çalışması kötü ve yetersiz. Ayrıca yer yer çeviri hataları da var. Örneğin Hobgoblin'in Hob Cin diye çevrilmesi saçma olmuş. Ama genel olarak çok başarılı.

Bir kere baskı gerçekten güzel. Orijinal ebatta ve hardcover sonuçta. Sadece 25 tl. İçinde sadece 4 sayı olması yanıltmasın kimseyi. Amazing Spiderman #700 zaten 50 küsür sayfalık bir sayı. Bu açıdan bakıldığında kitabın fiyatı mevcut piyasa koşullarında ucuz kalıyor. Yalnız Amazing Spiderman #700 kapağı da ayrı bir olaymış. O ne tatlı kapaktır öyle. Bayıldım.

Hikaye çok hoşuma gitti. Direkt Superior Spiderman 1'den başlamayıp o sürece nasıl gidildiğini anlatan sayılardan başlanması beni mutlu etti. Çizimleri de beğendim. Humberto Ramos'un çizimlerini Spiderman'e çok yakıştırıyorum zaten.

Genel olarak Panini çıkardığı ilk sayıda benden geçer not aldı. Çıkaracakları diğer serilerde daha da iyi olurlar inşallah.

Kısacası Superior Spiderman Son Dilek baskısıyla, hikayesiyle, fiyatıyla beni oldukça memnun eden bir çizgi roman oldu. 9/10.

İnancomic

Bızım gıbı kucuk  sehırdekılerın alma sansı yok maalesef.

pizagor

Alıntı yapılan: Sakızlı Ohannes Paşa - 10 Ekim, 2015, 20:23:24
Örneğin Hobgoblin'in Hob Cin diye çevrilmesi saçma olmuş. Ama genel olarak çok başarılı.

Sanki Bilka döneminde de böyle çevriliyordu diye kalmış aklımda...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

nicholaihel

Ben hikayeyi de cilt kalitesini de beğendim diyebilirim. Çizgileri de sevdim. Güzel bir hardcover olmuş.

Yalnız hem sayfa sayısı hem de sayfaların inceliği (gramajı mı denir?) gibi sebeplerden ötürü benim gözümde ucuz bir yayın değil (pahalı demiyorum). Bir de dergi fiyatlarında indirim olmadığı düşünülürse...

Arada Ant-Man DVD/BLU-RAY reklamı vardı, gözden kaçmadı :)

Aradaki posterlik 700. sayı kapağı da çok güzeldi.

dean

Alıntı yapılan: nicholaihel - 11 Ekim, 2015, 00:22:32
Arada Ant-Man DVD/BLU-RAY reklamı vardı, gözden kaçmadı :)

Ant-Man Blu-ray reklamı var ama o iş sıkıntılı. Reklamda herhangi bir Türk dağıtımcı şirketin adı geçmiyor. Tiglon dağıldıktan sonra bütün stüdyolar yeni evlerini buldu ama halen büyük stüdyolardan Disney'in dağıtımcısı belli değil. (Warner Bros. ve Paramount, Yeni Film'de, Sony ve Fox Bir Film'de, Universal'da As Sanat'ta) Disney, Türk dağıtımcılardan 1 Milyon Dolarlık teminat istiyormuş. O para bizim ev sinema sektörümüz için çok yüksek. O yüzden şu anda anlaşma sağlanamıyor.

Ben hatırı sayılır bir Blu-ray koleksiyoncusuyum ve Disney filmlerine ulaşamamak çok keyfimi kaçırıyor. Captain America: The Winter Soldier
Guardians of the Galaxy, Avengers; Age of Ultron, Maleficent, Into the Wood, Big Hero 6 gibi bir çok film yayınlanamadı. Disney'i biri dağıtmaya başlamadığı takdirde Star Wars: The Force Awakens'da yayınlanmayacak.

Son olarak ciltteki Ant-Man duyurusunda dağıtıcı adı geçmediği gibi yakında HD'de diyor. Yurt dışındaki Blu-ray'ler den kod çıkar. Bu kodla filmi orijinal indirme imkanımızda olur. Ama Türkiyede böyle bir film yayınlanmadı. Bizim Blu-ray'ler den kod çıkmıyor. Mavi plastiğe koyup 50-60 lira para alıyorlar. O yüzden oradaki Ant-Man duyurusu yüksek ihtimal orijinal ciltteki duyurunun Türkçeye çevrilmiş halidir.

nicholaihel

Alıntı yapılan: dean - 11 Ekim, 2015, 00:54:44
Reklamda herhangi bir Türk dağıtımcı şirketin adı geçmiyor.

Benim de gözüm aradı ama Marvel dışı bir ibare göremeyip şaşırmıştım. Bizde dağıtıcı logosuna ilaveten genelde disk kutularının da fotoğrafı olur böyle reklamlarda.

Uzun zaman önce DVD formatında koleksiyon yapıyordum. Sonra baktım formatlar (vhs, vcd, dvd, bluray, ?) geçici filmler kalıcı, bıraktım. Daha çok sinemada izleme + son yılların nimeti itunes store + tivibu vs. gibi kiralama/satın alma stream işleri evde kullanır oldum. O sebeple konuya vakıf değilim ama durum kötü öyleyse. Dediğiniz gibiyse de ilginç. Hiç düşünmeden çevirip basmışlar.

dean

Alıntı yapılan: nicholaihel - 11 Ekim, 2015, 01:18:11
Uzun zaman önce DVD formatında koleksiyon yapıyordum. Sonra baktım formatlar (vhs, vcd, dvd, bluray, ?) geçici filmler kalıcı, bıraktım.

O konu can sıkıcıdır doğru. Ben VHS'ye yetişemedim. VCD ile koleksiyon yapmaya başladım. Sonra DVD'ler ön plana çıktı. O zamanlar çift diskler 37.50 tek diskler 20.00 gibi de fiyatları vardı. Neyse VCD koleksiyonunu DVD'ye geçirdim. Bi'de bunlar olurken ben orta okula felan gidiyordum, maddi olarak bu geçiş süreci kolay olmadı. Sonra orta okul ve lise sürecinde 500 civarı DVD biriktirdim. Sonra Blu-ray'ler çıktı. (2006'da Dünya'da çıktı. Bizde yaygınlaşması baya sürdü.) Hayda şimdi 500 DVD nasıl Blu-ray'e geçer. İşte o an karar verdim. Dedim ki "Gürkan sakin ol. Hepsi Blu-ray'e geçmez. Geçerse ekonomik olarak bitersin. Sadece yeni çıkanları Blu-ray al." Bende benim için özel değere sahip belli sayıdaki filmi Blu-ray'e terfi ettirdim o kadar. Şimdi yeni çıkan filmleri Blu-ray alıyorum. DVD'si bende olmayan ama almadığım filmleri de Blu-ray almaya özen gösteriyorum. Blu-ray'den sonra sırada 4K var. 4K diskler çıkınca da böyle yapacağım. Yeni çıkanları 4K devam ederim. Spesifik bazı filmleri de 4K'ya terfi ettiririm o kadar.

xmenac

Saydıklarınızın dışında arada bir de Betamax ve HD DVD formatları var.

Yüksek çözünürlüklü filmlerin ülkemizde çabuk yaygınlaşmaması nedeniyle HD DVD mi Blu Ray mi ikilemini fazla yaşamadık fakat VHS zamanında Betamax film biriktiren kişi sayısı epey fazlaydı. :)