Kasım 2015 Çizgiroman Listesi

Başlatan afu, 30 Ekim, 2015, 18:39:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caretta

Köstebek Bey gazinolarda sahneye en son assolitler çıkar.Demek ki Teksler de fuardan bir önceki gün olan 6 kasımda çıkacak.

köstebek

Atilla Abi,
Bir 8, 10 tane bandrol alındı, demek ki bu ay onlar basılır,

Kaba hesapla 2 X-force, 2 Teks, 1 Alfa Ajansı-4, 1 Orfani 3, 1 Zagor Maxi, gerisini hatırlamıyorum...

xmenac

Flash Gordon 20 ve Kızılmaske 27 çıkmış. Harbinger 3 de ön siparişte gözüküyor.

pizagor

Fuarla birlikte takip edemeyecek hale geldim. afu ağabeyin listesinde olmayan kitapları listeleyebilecek bir dostumuz var mı?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Mrtekin

They drew first blood...

afu

hafta sonu başlayan kitap fuarında yeni çıkan sayılar  :D

gerekli şeyler

tokyo gul - 1
titana saldırı - 5, 6, 7
naruto - 23
bleach - 13
new avengers - 2 (infinity)

akılçelen

vampir şövalye - 15
çelik simyacı - 16

çizgi düşler

tex - 16 (klasik seri 200. renkli sayı dahil)
orfani - 3

marmara
eski sayı resimleridir
avenging spiderman - 3, 4 (fasikül)
amazing spiderman - 17

caretta

afu

Alıntı yapılan: caretta - 09 Kasım, 2015, 19:14:28
Bu Tex de ne?Yeni bir Comics mi?

kapak resmini italyanlardan arakladım. ;)
bu hafta sonu aylık seri 19 ile zagor da geliyormuş matbaadan.

caretta

Ali Fuat Bey ben Çizgi Düşler'e olan kızgınlığımdan öyle sitemli yazdım.Yine de bir düzeltme yapayım:Kapağını paylaştığınız 16.sayı Klasik Seri'ye;
çıkacağını söylediğiniz (inşallah!)19.sayı da Aylık Seriye ait.Hadi comics severler gözünüz aydın.Teksleriniz geliyor!!!

Mrtekin

Ben Teks'i manga sanıyordum.

İnsan yiyen devlere karşı savaş mıyor muydu? :)
They drew first blood...

ferzan

Kasım listesi hepten çorbaya döndü bende şimdiden...Afu Abi'nin listelerinden de kontrol ediyorum ama bir yandan fuar dolayısıyla coşan ve bir anda bir yığın kitap çıkaran yayıncılarımıza Allah bereket versin, bolca satsınlar ama benim en güncel listem bile darmaduman oldu yeni sayılar dolayısıyla...Üçer beşer çıkmış yayınlar, daha birincisini almadan ikincisini çıkarmışlar...Kiminin 3 ile 4. sayıları aynı anda çıkmış, kiminin de 5, 6 ve 7. sayıları doğrudan raflarda yerini almış...Vay arkadaş...Ben de 4 aydır doğru düzgün çizgi roman alamamış, yetebildiklerim olduğu halde erteleyip bu aya toparlayacağım kabarık bir listem olmuştu ama bu fuar coşkusuyla o liste bile eski kaldı resmen...Herhalde Aralık Ayı epey sakin geçecek...Ben de bu ay yakalayamadıklarımı artık o aya sarkıtmış olacağım ama bu ani yığılma ve takip zorluğu karşısında inceden asabileşmedim değil...Alayım, alamayayım, düzenli bir kişisel liste de ben yapıyorum kendim için ve listeye hakim olamamak beni delirtiyor, listenin devamlı hareket halinde olması beni geriyor...Listeler, ah zalım listeler... :) Ne fuarmış arkadaş...Gidemediğim gibi bir de anlık çıkan ve daha da çıkacak olan yayınları da gözle takip edemez oldum resmen...Pes... :o

İşin şakası da bir yana, umarım yayınevleri için tatminkar bir fuar oluyordur...Ben şahsen bir uzaktan sevici olarak rahatsızlık boyutunda tatmin oldum bu yayın patlamasından...Listem, bütçe dengem falan çok karıştı, pek çok karıştı...Ters tepkimeye uğrayıp hiç mi almasam acep... ::)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

maeglin

Çok bereketli bir ay oldu herhalde comicsler açısından. Aldığım alacağım ve halen ay sonuna kadar çıkacak olan almam gereken bir sürü yayın var, bütçem çok azaldı ve çok fazla açık veriyorum. Aslında sigarayı bıraksam ayda sanırım 10 - 15 tane fazladan yayın alırım ama bilemedim  ;D

xmenac

Çizgi roman sektörü tiraj olarak uzun yıllardır gelinemeyen noktalara gelmeyi başardı. Bundan sonraki aşama, yayın periyotlarının istikrara kavuşması olmalı.

Fuar için diğer aylara nazaran bir kitap bolluğu olması normal ama bazı aylarda, yeni çıkan kitap sayısında ciddi düşüş oluyor. Aylar arasındaki bu farklılıkların bir nebze daha az olması gerektiğini düşünüyorum.

Sakızlı Ohannes Paşa

Alıntı yapılan: xmenac - 10 Kasım, 2015, 00:49:24
Çizgi roman sektörü tiraj olarak uzun yıllardır gelinemeyen noktalara gelmeyi başardı. Bundan sonraki aşama, yayın periyotlarının istikrara kavuşması olmalı.

Fuar için diğer aylara nazaran bir kitap bolluğu olması normal ama bazı aylarda, yeni çıkan kitap sayısında ciddi düşüş oluyor. Aylar arasındaki bu farklılıkların bir nebze daha az olması gerektiğini düşünüyorum.

Açıkçası ben bundan şikayetçi değilim. Arada bir nefes alıyoruz. Eski yayınları alabiliyoruz  :)

xmenac

O açıdan okur için büyük yararı da oluyor bu durumun, doğrudur. ;D