Dragon Ball - Gerekli Şeyler (Devam ediyor)

Başlatan dean, 26 Ekim, 2020, 19:10:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ferzan

Dragon Ball Cilt 1&2 yarım saat önce elime ulaştı. Hatırladığımdan daha iyiymiş görseller. Basım da tabiri caizse ayna gibi, adeta cillop. Kağıtla mürekkep birbirine doymuş da doymuş. Beyazı beyaz, siyahı siyah, netliği netlik. Bunu bile özleyeceğim aklıma gelmezdi çeşitli yayınların kendimce kötü bulduğum basımlarından sonra. Tarz, çizgi filmdeki tadın daha niteliklisi ama renksiz hali. Öyle yukarıda paylaştıklarımdan daha güzel duruyor kitapta. Tek yadırgadığım nokta, boyutu oldu. Mangalarda bu boyuta aşinayız, zaten orijinal boyut ama bir Alita 'da, bir de Dragon Ball 'da orijinal ebadı pek tutamadım. DB en kötü ihtimalle bir Old Boy ebadında ya da en iyi ihtimalle Akira ebatlarında olsaymış felaket güzel olurmuş ama tabi yıllardır orijinal ebat diye tutturan biri olarak bir şey diyemiyorum. Madem böyle, yapacak bir şey yok.

Cilt dolu dolu. Benim animede izlediğim ilk 28 bölümün tamamı yer almış. Durak noktası saydığım bir yerde cilt bitmiş. Hani, tam macera gibi de okunabilecek kıvamda. Okuyanın keyfi yanına kar kalacaktır eminim.

Dönüyorum dolanıyorum ebatta takılıyorum gene. Neden orijinalinde de az daha büyük basmadılar ya da sayfalarda daha az panel kullanıp balonları az daha büyük çalışmadılar ki. Ben de çok afedersiniz ne emmeye geliyorum, ne gömmeye ama bu kez serzenişim eserin anavatanındakilere, bizimkilere değil. ::) Ah şu cihan pehlivanı seriyi Akira ebatlarında okumak vardı, ah...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

mavibeyefendi

Alıntı yapılan: ferzan - 02 Aralık, 2020, 15:25:08
    Seslendirme harika, senelerdir duymamıştım Türkçe dublajlısını. Hatırlamak iyi geldi. :)

Star TV 'de hangi sene yayınlandı? Ben 1996 'da ATV 'de yayınlandığına dair bütün kitaplığım üzerine iddiaya girebilirim. Hatta kısa bir internet araştırması yapınca pek çok kişinin de serinin ATV 'de Sailor Moon ile dönüşümlü yayınlandığını hatırladığını gördüm. Star yayını büyük ihtimalle 1998 sonrası olmalı. O sıralar artık çizgi dizilerden kopup yavaş yavaş çizgi roman, bilgisayar oyunu ve kartondan iki boyutlu figür yapmaya ağırlık vermeye başlamıştım. O sebeple ilk yayınlandığı ATV 'yi Dragon Ball nezdinde tekel bellemiş olabilirim.

Star TV'de ATV'den çok daha sonra yayınlandı, ama yayınlandı evet. 1992 doğumlu biri olarak ben de Star TV'nin yayınını yakalamıştım kısa süreliğine. O sırada ortaokulda olduğuma göre 2003-2005 civarı olmalı. Goku son ejder topunu bulmasına ramak kala bir kayıp yaşıyor ve ucu bulutların yukarısında olan dev bir sarmaşığa tırmanıyordu. Son topu da bulup o kaybını geri getirmeye karar vermişti ancak ertesi gün Star TV'de bir sonraki bölüm yayınlanmadı. Ya yayından kaldırıldı ya da saati değişti muhtemelen. Ama büyük hayal kırıklığı ve merak yaşadığımı hatırlıyorum. Gerekli Şeyler'in serisi ile bu merakımı gidereceğim yıllar sonra :)

frodo

İlk 5 bölümü bitirdim. Yer yer kahkaha attırdı. Harika bir eser şimdiden bayıldım. Kesinlikle bir efsane olmayı hak ediyor. Umarım başladığı güzellikte devam eder. ;D
"Yaşayan pek çok kişi ölümü hak eder. Ölülerden bazıları da yaşamı. Yaşamı onlara verebilir misin? Ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma. En bilgeler bile her sonucu bilemez"

dean

Alıntı yapılan: frodo - 23 Ocak, 2021, 20:23:43
İlk 5 bölümü bitirdim. Yer yer kahkaha attırdı. Harika bir eser şimdiden bayıldım. Kesinlikle bir efsane olmayı hak ediyor. Umarım başladığı güzellikte devam eder. ;D

Her geçen sayı ve her geçen cilt daha güzel olacak.

gamlıbaykuş

Çok manga okuyan birisi değilim ama Dragon Ball' u çok beğendiğimi itiraf etmeliyim. Güle eğlene okudum. Çizimlerin net olması da büyük avantaj benim için. Daha önceki bazı manga okumalarımda çizgileri ayırt edemediğim çok olmuştu. Diğer sayı çabuk gelir umarım.
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

gevheri

Yeni sayı ne zaman gelecek acaba bir bilgi var mı?

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

frodo

Benim için nisan ayının favorisi şimdiden belli ;D
"Yaşayan pek çok kişi ölümü hak eder. Ölülerden bazıları da yaşamı. Yaşamı onlara verebilir misin? Ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma. En bilgeler bile her sonucu bilemez"

dayıcomics

nicholaihel

3-4'ü aldım okuyorum. Epey canım sıkıldı diyebilirim. Kitabın neredeyse üçte birinde özellikle metinlerde ve konturlarda bulanık görüyor hissi veren çiftleşme/çift kontur durumu var. Alırken dikkat etmenizi öneririm. Bizzat gerekli şeyler sitesinden aldım. Diğer kitaplara göre küçük olduğu için manga, alttan çıkan şömizi de kıvrılmış geldi... tadım kaçtı.

Şu pandemi ortamında yoğun çalışmaya devam ediyorum. Ne arayıp sormaya ne değişim prosesi, kargoyla uğraşmaya mecalim yok...

Keyfe keder bu durum okumaya mani olacak ölçüde değil, sorunun bendeki nüshada olması da olası. Yine de aklınızda olsun diye paylaşmak istedim.

dayıcomics

Dragonball animesini baştan izliyorum, şu anda meşhur Tenkaichi turnuvası finalindeyim. Aslında epey büyüklere hitap eden bir anime keza mangasıda aynıdır. Nasıl Shounen etiketi almış hayret.

gevheri

Gereklişeyler seriye başlayalı bir seneden fazla oluyor ve sadece iki cilt çıktı. Serinin hızlanması lazım bence

hanac

Goku ve Bulma, yedisi bir araya geldiğinde tek dilek hakkını istisnasız bir şekilde gerçekleştiren Şenlong adındaki ejderhayı ortaya çıkaran gizemli ejder toplarını aramak üzere bir yolculuğa çıkar. Şenlong'un bir yıl boyunca ortaya çıkmayacak olması üzerine de Goku ve Kuririn dövüş sanatları eğitimi alıp Tenkaiçi Budoukai'ye katılırlar. Ejder toplarını aramak üzere yeniden yola koyulan Goku'yu başka hangi maceralar beklemektedir?
Birçok mangakaya ilham kaynağı olan efsane manga Dragon Ball, beşinci ve altıncı ciltleriyle sizlerle!

Fiyat: 56 ₺
Sayfa Sayısı: 388

Kauss

Çıktığından beri okumayıp kitaplıkta tuttuğum bir seriydi. İyi ki de okumamışım çünkü art arda okumaya başladım. Her kitabı elime aldığımda 2-3 bölüm okuyorum, hemen bitmesin diye. Uzun süredir bu kadar eğlenceli bir seriyle karşılaşmadıydım. Bazı bölümlerde gerçekten güldürüyor :) Umarım hızlı bir şekilde devamı gelir.

dean

Evvel zaman içinde kalbur saman içinde, Goku ve Bulma, yedisi bir araya geldiği
zaman verdiği tek dilek hakkını istisnasız bir şekilde gerçeğe dönüştüren Şenlong adındaki ejderhayı ortaya çıkaran gizemli ejder toplarını aramak için bir yolculuğa çıkar. Büyük bir macera yaşadıktan sonra buldukları ejder toplarını kötü kalpli Pilaf'a çaldırırlar ve Şenlong bir yıl boyunca tekrar ortaya çıkmayacak şekilde kaybolur. Bu boşluğu değerlendirmek isteyen Goku, Kame-Sennin'den eğitim alır ve Tenkaiçi Budoukai'yi ikinci olarak bitirdiği için yeniden ejder toplarını aramaya çıkarak kendini ödüllendirir. İki ejder topunu bulmayı başarır ancak şimdi karşısında çok güçlü bir düşman vardır.

Birçok mangakaya ilham kaynağı olan efsane manga Dragon Ball, yedinci ve sekizinci ciltleriyle sizlerle!

Sayfa Sayısı: 384
  Etiket Fiyatı: 104 TL