İyi Geceler Punpun - Gerekli Şeyler (Devam ediyor)

Başlatan dean, 28 Ekim, 2020, 20:02:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Darkseid is.

Türkçe`ye çevrilecek en kaliteli mangalardan/çizgi romanlardan biri :)  her ne kadar shounenler veya süperkahraman hikayeleri kadar ilgi çekmese de umarım yeterli ilgiyi görür ve tamamlanır.

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

darbove

Askerdeyken bomba bir seri gelmiş. Umarım sıkıntı çıkmaz yayınlanırken. Berserk gibi...
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

dean

darbove

Alıntı yapılan: dean - 30 Mart, 2021, 15:56:13
Döndün değil mi ? Bitti askerlik .
şükür bitti. adapte olma aşamasındayım :D

dean

Mrtekin

Konusu nedir acaba? Bilen biri aydınlatabilir mi?
They drew first blood...

darbove

Japon bir ilkokul öğrencisinin yaşanmışlıklarla edindiği deneyimlerle yetişkin olma sürecini anlatıyor. Hayata dair bir seri ve yavaş ilerliyor. Bir kaç yıl önce okuduğumdan detaylar aklımda değil ama aklımda güzel olarak yer etmiş. Çocuklara yönelik olmadığını da hatırlıyorum. Bir tık absürt mizahı vardı. Buna rağmen yer yer eğlenceli, yer yer de kasvetli bir havası var. Çizim olarak da özgün bir fikri vardı. Ana karakter kuş olarak resmedilmişti. İlk başlarda sinir bozucu olsa da sonradan alışıyorsunuz. Tek endişem yayının Türkiye üzerinde yaşayan bilinçsiz okurların bu eseri yanlış yorumlamaları. Berserk gibi... Umarım kaderi Berserk gibi olmaz. Gantz da var gerçi onun durumu ne oldu merak ediyorum.

Mrtekin

Teşekkür ederim. Satın alma listeme ekledim.

Gantz yayınlanıyor. En son 8. albümü çıktı.
They drew first blood...

Nightrain

Nightrain

İyi Geceler Punpun 1. Cilt

Punpun Nobel Ödülü kazanıp dünyayı kurtarmak istiyor. Böylece Aiko onu sevmeye başlayabilir! Fakat artık babası hapishanede, annesi de hastanede. "Tanrım, Tanrım, çıngır hey!" diye seslendiği Tanrı onu sevmiyor. Punpun yine de her şeyin iyiye gideceğine inanıyor. Şimdilik...

İyi Geceler Punpun, bir çocuğun ilkokul yıllarından 20'li yaşlarının başına kadar olan kaotik aile bağlarını, arkadaşlarını, aşk hayatını ve hayallerini konu alan bir büyüme draması. İnio Asano, bu sıradan çocuğun sıradan hikayesinin korku, inanç ve sevgiyle sarsılışını bir destan haline getiriyor. 2017 Eisner Ödüllerine aday gösterilen İyi Geceler Punpun ilk cildiyle karşınızda!

432 Sayfa, 56 TL.

Kauss

İlk kitabın ilk kısmını bitirdim. Öncelikle bazı çizimler gerçekten kendine hayran bıraktığını söyleyebilirim. Punpun ve ailesinin neden bir kuş olarak gördüğümüzü anlayamadım. İnşallah ilerleyen zamanlarda bunu anlarım. Beğenmediğim nokta ise; manganın içerisinde gereksiz tepkiler var. Yani Inio Asano'ya neden gereksiz bu tepkilere yer verdiğini sormak isterdim. Birden bire çıldırırcasına verilen tepkilerden bahsediyorum. Etrafımda İngilizcesini okuyan arkadaşlarım çok övmüştü fakat bende o kadar büyük bir etki bırakmadı şimdilik. Bakalım ilerleyen kitaplarda ve bölümlerde neler olacak göreceğiz.

darbove

Alıntı yapılan: Kauss - 14 Aralık, 2021, 20:49:49
İlk kitabın ilk kısmını bitirdim. Öncelikle bazı çizimler gerçekten kendine hayran bıraktığını söyleyebilirim. Punpun ve ailesinin neden bir kuş olarak gördüğümüzü anlayamadım. İnşallah ilerleyen zamanlarda bunu anlarım. Beğenmediğim nokta ise; manganın içerisinde gereksiz tepkiler var. Yani Inio Asano'ya neden gereksiz bu tepkilere yer verdiğini sormak isterdim. Birden bire çıldırırcasına verilen tepkilerden bahsediyorum. Etrafımda İngilizcesini okuyan arkadaşlarım çok övmüştü fakat bende o kadar büyük bir etki bırakmadı şimdilik. Bakalım ilerleyen kitaplarda ve bölümlerde neler olacak göreceğiz.
Karakter gelişimleri ilerleyen ciltlerde ivmelenerek artıyordu. Seri güzel şuan için türkçe olarak yayınlanmış en riskli manga diyebilirim. Tabi berserkten sonra.

hanac

İyi Geceler Punpun 2. Cilt

Punpun, Nobel Ödülü kazanıp dünyayı kurtarmak istiyor. Böylece Aiko onu sevmeye başlayabilir! Fakat artık babası hapishanede, annesi de hastanede. "Tanrım, Tanrım, çıngır hey!" diye seslendiği Tanrı onu sevmiyor. Punpun yine de her şeyin iyiye gideceğine inanıyor. Şimdilik... İyi Geceler Punpun, bir çocuğun ilkokul yıllarından 20'li yaşlarının başına kadar olan kaotik aile bağlarını, arkadaşlarını, aşk hayatını ve hayallerini konu alan bir büyüme draması. İnio Asano, bu sıradan çocuğun sıradan hikayesinin korku, inanç ve sevgiyle sarsılışını bir destan haline getiriyor. 2017 Eisner Ödülleri'ne aday gösterilen İyi Geceler Punpun ikinci cildiyle karşınızda!

Fiyat: 78₺
Boyut: 14.8 x 21
Sayfa Sayısı: 428
Çeviren: Güneş Sargüney
Kapak Türü: Şömizli
Kağıt Türü: Kitap Kağıdı