Sony PlayStation 4

Başlatan hennessy, 21 Şubat, 2013, 23:26:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Uzun süredir merakla beklenen Playstation 4′ün tanıtım etkinliği dün gerçekleşti. Güçlü bir donanım ve yeni DualShock 4 ile oyun severlerin karşısına çıkacak olan konsolun piyasaya çıkış tarihi ve fiyatı henüz açıklanmadı.

Lansmanda oyun severleri hayrete düşüren bir diğer anektod ise fiyat ve çıkış tarihi dışında Playstation 4′ün hiçbir fotoğrafının katılımcılar ile paylaşılmamasıydı. Anlaşılan önümüzdeki ay içerisinde tanıtılması beklenen Xbox 720 öncesinde Sony ekibi oyun severlerin kafasını karıştırmak için bir ön lansman gerçekleştirdi.

Konsolun açıklanan donanım özellikleri ile başlayalım. Sekiz çekirdekli x86 AMD Jaguar işlemciye sahip olan konsolda 8 GB GDDR5 RAM bulunacak. USB 3.0′ı destekleyecek olan Playstation 4, ethernet, Blueray gibi tanıdık teknolojilere de sahip olacak.

Devamı için
http://sosyalmedya.co/playstation-4-lansman/
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

V

Güzel haber ama ben herdaim  birkaçyıl geriden takip ediyorum.Konsol çıksın,oyunlar bollaşsın ondan sonra bakarız.Daha 6 ay oldu 3'ü alalı. ::)
"İstemem,eksik olsun.."

HacıGeraltEmmi

PC de oyun oynamanın keyfi hiçbişeyde yok ;)

Pulluk

Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

darkwood

Playstationda oyun severler için güzel bir haber, maalesef iş güçten PC de bile oyun oynamaya fırsat bulamıyorum.  ::)
Darkwood Sakinleri..

DAMPYR

Ben en son 2 de kaldım artık yeter diyorum... ::) :P :-\

Carnage

Evet Playstation 4'ün tanıtılması heyecan verici bir olay ama ben donanımını süper bulmadım. Grafik kalitesi açısından PC oyunları-daha doğrusu oyunların PC versiyonları- her zaman ileride olacaktır. Aynı şeyi Türkiye'nin medar-ı iftiharı Cevat Yerli de söylemiş:

http://oyungezer.com.tr/haberler/45-oyun-dunyasinda-olup-bitenler/12351-yeni-nesil-konsollar-bilgisayar-ile-boy-olcusemez

HacıGeraltEmmi

Crysis 3 çıkmış bu arada. Yorumlar pek iyi olmasa da Orjinal Türkçe olması ve Yerli kardeşlerin Türkiye yatırımlarına ufacık katkımız olsun diye haftasonu alıp oynayacağız artık. ;)

Gambit

Alıntı yapılan: Carnage - 22 Şubat, 2013, 17:17:24
Evet Playstation 4'ün tanıtılması heyecan verici bir olay ama ben donanımını süper bulmadım. Grafik kalitesi açısından PC oyunları-daha doğrusu oyunların PC versiyonları- her zaman ileride olacaktır. Aynı şeyi Türkiye'nin medar-ı iftiharı Cevat Yerli de söylemiş:

http://oyungezer.com.tr/haberler/45-oyun-dunyasinda-olup-bitenler/12351-yeni-nesil-konsollar-bilgisayar-ile-boy-olcusemez

Pek mantikli bir karsilastirma degil bu

benim araba da ferrari ile boy olcusemiyor ona bakarsak

ne kadar para, bilgisayar o kadar iyi tabii ki

playstation in ruhu ayri. Olay o

ben sahsen PS3 sahibiyim, bugune kadar 2-3 oyun ancak oynadim 2 senedir ama sunu bilmenin rahatligi var:

oyun oynamak istedim mi, koyuyorum icine, 2-3 dakika sonra hazir

PC de ki gibi yok yuklediydim, yok ugrastiydim falan filan yok.

Blu ray de cabasi, dev ekran da film izlemek ve oyun oynamak 10 numara .

V

Valla dev ekran lcd,3d'si,uzat ayaklarını oyna modu vs..Ben aynı keyfi pc de alamadım hiçbir zaman.

Zamanında ram yetmediği için neredeyse her oyun için config.sys.,vs. dos dosyalarına durmadan ayar çekerdik.

Ps 1'i aldığımda "oyunu tak, oyna" modu bayram ettirmişti..Pc'de oyun oynamak çoğunlukla eziyet olmuştur bana..
"İstemem,eksik olsun.."

Carnage

Alıntı yapılan: V - 22 Şubat, 2013, 22:48:47
Valla dev ekran lcd,3d'si,uzat ayaklarını oyna modu vs..Ben aynı keyfi pc de alamadım hiçbir zaman.

Zamanında ram yetmediği için neredeyse her oyun için config.sys.,vs. dos dosyalarına durmadan ayar çekerdik.

Ps 1'i aldığımda "oyunu tak, oyna" modu bayram ettirmişti..Pc'de oyun oynamak çoğunlukla eziyet olmuştur bana..

Konsolların PClere göre üstün olduğu taraf bu. PC oldukça sorunlu bir cihaz, donanım arızaları(konsollarda arıza da oluyor ma arıza sayısı konusundai PC tüm konsolları döver), yazılım sorunları, uyumsuzluklar, yamalar, çökmeler... İşten eve gelip kafa dağıtmak isteyen bir adama göre bir şey değil PC. Hangi komutu config dosyasına eklersem performansı daha fazla artırırım, hangi ekran kartı hangi oyunda daha iyi performans gösteriyor, overclock yaparsam oyunlarda kaç kare artışı görürüm derken insanın kafasının içi çıfıt çarşısı gibi oluyor. Ama ben gene de PC'nin oyunlar için ideal platform olduğunu, konsolların oyun dünyasını domine etmeyi bitirdiği vakit oyunların hem daha kaliteli grafiklere hem de daha kaliteli senaryo ve oynanışlara sahip olacağını düşünüyorum. Grafik konusunda herkes benimle hemfikirdir, yapımcılar sadece PC üzerine yoğunlaşssa, donanımların gücünü tam olarak kullanabilse daha kalieli grafiklere sahip olacağına kimsenin itiraz edeceğini sanmıyorum. Ancak konsolların oyun dünyasına attığı esas kazığın grafikler olduğu konusuna katılmıyorum. "Son zamanlarda oyunlarda yaratıcılık eksikliği var" şeklindeki klişe şikayeti dile getiriyor ve bunun suçlusunun konsollar olduğunu iddia ediyorum. 90lı yıllardaki o müthiş adventureları özlemeyen var mı? Myst, Grim Fandango, Gabriel Knight, Monkey Island serisi... Ya strateji türü?Civilization, Command Conquer serisi, Starcraft, Age of Empires... Ya diğer türler? Half Life, X-com, Prince of Persia... İşte o yıllarda yaratıcılık konusunda oyun sektörünü bir sonraki adıma taşıyan oyunların yapılmamasının sebebi bana göre konsollardaki oyun mantığı.

V

Alıntı yapılan: Carnage - 22 Şubat, 2013, 23:43:01
  Myst, Grim Fandango, Gabriel Knight, Monkey Island serisi... Ya strateji türü?Civilization, Command Conquer serisi, Starcraft, Age of Empires... Ya diğer türler? Half Life, X-com, Prince of Persia... İşte o yıllarda yaratıcılık konusunda oyun sektörünü bir sonraki adıma taşıyan oyunların yapılmamasının sebebi bana göre konsollardaki oyun mantığı.

Yukarıda saydığın oyunların tamamını PC de oynanış ve bitirmiştirim zamanında(Bahsedilen her türlü donanım,yazılım sorunlarına rağmen.)

Yukarıda saydığın oyunların kalitesine yakın senaryolu oyunlar artık neden yazılmaz,yapılmaz  adam gibi aventure neden yapılmaz sadece

konusuda suçu sadece konsollara suçu atmak da doğru değil.2d sini yıllarca pc de oynadığım Worms'un 3d'sine elimi sürmedim,sürmem,

Suç konsolların mı?Değil.PS 1'de bence  çok başarılı 2 Resident Evil oynadım.Ancak Ps 2 ve 3 te çıkan bölümler oldukça vasat,senaryolar

cılızdı.DOOM ile başlayan 3d First Person Shooter tarzı oyunlar asıl oyun dünyasını domine etmiştir.Adventure ve strateji oyunlarının gri

hücreleri zorlayan naif yapısı,bu tarz gösterişli,içi boş oyunların yanında sönük kalmıştır.Bitiş demosunu izleyebilmek için yıllarca emek

harcadığımız o güzelim Sierra,Lucas vs.  oyunlarının tadını verecek oyun kaldımı ki?
"İstemem,eksik olsun.."

ercoktay

Alıntı yapılan: Carnage - 22 Şubat, 2013, 23:43:01
90lı yıllardaki o müthiş adventureları özlemeyen var mı? Myst, Grim Fandango, Gabriel Knight, Monkey Island serisi... Ya strateji türü?Civilization, Command Conquer serisi, Starcraft, Age of Empires... Ya diğer türler? Half Life, X-com, Prince of Persia... İşte o yıllarda yaratıcılık konusunda oyun sektörünü bir sonraki adıma taşıyan oyunların yapılmamasının sebebi bana göre konsollardaki oyun mantığı.

1996 yılından beri bilgisayar oyunu oynuyorum. Pc ile. Daha önceleri amiga, amstard ve commodore dada bayağı oyun oynamışlığım var. Kabaca 20 senedir oyun oynuyorum diyelim. Ps1 ps2 ve ps3 de aldım. Ps4 de alacağım. Yukarıda yazılana yüzde yüz katılıyorum. Eski yaratılıcık kalmadı. Arada tek tük de olsa müthiş oyunlar çıkıyor. Bioshock serisi, Uncharted serisi, Heavy rain ve god of war, Mass Effect gibi müthiş oyunlar da yakın zamanda çıktılar. Eskiden kötü oyun az çıkardı çünkü sektör daha emekleme dönemindeydi. Yapılan her yeni oyun sektöre yeni ufuklar açıyordu. Çıta her seferinde yükseliyordu. Şu aralar çıta inanılmaz yüksekte. Bu yüzden mesela Diablo 3 gibi bir oyun vasat olarak değerlendiriliyor.

Arada güzel oyunlarda gelecek. Tavsiyelerim Bioschock infinite, Beyond souls, watch dogs, remember me gibi yakın zamanda gelecek oyunları ıskalamayın.

Benim en sevdiğim oyun ise Sanitarium du. 5 sene önce ekrar oynayıp bitirmiştim.

DAMPYR

Yıllarca ps 2 de çok harika vakit geçirecek oyunlar oynadım.şimdi baktığımda ps 3 ten çıkan doğru düzgün bir oyun çıkmadığını görüyorum (bir kaç oyun dışında) grafiklerin ps 3te dahada gelişmesine rağmen en muhteşem dönemi ps 2 idi diyorum... :-\ :( ???

kadri kerem

Şu yaşıma geldim Commodore 64'ten aldığım keyfi hiçbir konsoldan alamadım. Bir de lisansın ilk dönemlerinde Beşiktaş'ta ps kafelerde yaptığımız pes turnuvalarının yeri ayrıdır. Bana soracak olursanız grafikler geliştikçe oyunlar sıkıcı bir hal almaya başladı. Ya da ben bu işlerde çok geride kaldım.