Doctor Strange (2016) - Phase 3/14

Başlatan dean, 13 Mart, 2014, 20:41:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ahmet Oktay

Morgan amca alırsa rolü hiç şaşırmam. Amerikanın Erdal Tosun'u, Sümer Tilmaç'ı ;D Her filmde karşımıza çıkıyor.

rumar80

Bence de Ken Watanabe güzel gözüküyor.

dean

Daha önce Inhumans filminin gelecek olması sebebiyle Inhumans ile ilgili ufak bilgiler vermeye çalışmıştım. Şimdi de Dr. Strange'ten biraz bahsetmek istiyorum. Dr. Strange ilk olarak Temmuz 1963 tarihinde yayınlanan Strange Tales'in 110 sayısında okuyucuyla buluşan bir karakterdir. Karakterin yaratıcısıysa Steve Ditko'dur.

Tam adı Stephen Vincent Strange olan Dr. Strange tıp fakültesini rekor sürede bitirmiş, zeki ve kibirli bir Doktordur. Bir gün araba kazası geçirir. Hayatı kurtulmuş olsa da ellerindeki sinirler geri dönüşü mümkün olmayacak bir şekilde zedelenmiştir. Stephen Strange'in hayatı mahvolmuştur. Ellerini iyileştirmek için bütün yollar tükenmiştir. Bu süreçte hem ününü hemde parasını bitiren Strange, çareyi Tibet'e yolculuk yapmakta bulur. Tibette kendisine Ancient One diyen mistik olaylarda uzman bir büyücü ile buluşur. Büyücü Strange'in ellerini iyileştirmez ama onu büyü konusunda eğitmek istediğini söyler. Strange reddeder ve kesinlikle büyü diye bir şeyin olacağına inanmaz. Bütün umutlarını tüketen Doctor evine dönmek üzere yola çıkmadan önce The Ancient One'ın mabedinde bir gece konaklar. O sırada The Ancient One'ın çırağı Baron Mordo'nun(ki kendisi daha sonra Doctor Strange'in arch enemy'lerinden biri olacaktır.) hocasını öldürmek için yaptığı plana şahit olur. Dr. Strange, bunu The Ancient One'a söyler ve ilk olarak orada büyüye tanışır. Artık Dr. Strange, The Ancient One'ın yeni çırağıdır.

Doctor Strange mistik sanatlarda uzmanlaştıktan sonra Tibetten ayrılır ve America'ya geri döner. The Ancient One'ın ölümü sonrası ise evrenin en güçlü büyücüsüne verilen Sorcerer Supreme ünvanına sahip olur. Sorcerer Supreme, evrenin en büyük mistik koruyucusudur. Eye of Agamotto gibi son derece güçlü mistik nesnelere de sahip olan Doctor Strange, New York'ta Sanctum Sanctorum isimli kendi mabedinde ikamet etmektedir.

America'da ise bir çok kahramanla yolları kesişir. Aynı zamanda Defenders gurubunun kurucu üyelerindendir. Daha sonraları Illuminati ve New Avengers gibi gruplarada dahil olmuştur. Dr. Strange diğer karakterlerin gözünde de saygı gören özel bir karakterdir.

Diğer önemli karakterlere bakarsak;

Clea; Doctor Strange'in öğrencisi ve aşkı

Wong; Doctor Strange'in kahyası ve yardımcısı

Dormammu; Sadece Doctor Strange'in değil, Marvel evreni için önemli bir boyutlar arası villiandır. 

Harun Ça

Filmin yönetmeni Scott Derrickson'ın twitter da paylaştığı görsen. Sonradan fan yapımı olduğunu duyurdu.

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hanac

Resimde yukarıdaki ışıklar kurbağa suratı gibi  :)

dean

dean

The Ancient One yarışına Tilda Swinton'da katılmış. İpi göğüslemeye yakın.

dean

Chiwetel Ejiofor filmin kadrosuna katıldı. Ejiofor filmde Doctor Strange'in baş düşmanı Baron Mordo'yu canlandıracak.

dean

Çok sağlam bir yerden yeni bi' dedikodu atıldı ortaya. Dedikoduya göre Marvel, Doctor Strange filminin başrol kadın oyuncusu için Rachel McAdams ile görüşüyormuş. Rachel McAdams beğendiğim bir isimdir. Bu olay gerçekleşirse çok sevinirim. Bu arada filmin kadrosu Marvel'ın en iyi solo film kadrolarından biri olma yolunda gidiyor.

rumar80

Clea olacak herhalde.
  Ne de olsa adasim esmer. ;)

dean

Alıntı yapılan: rumar80 - 07 Temmuz, 2015, 00:16:53
  Clea olacak herhalde.
  Ne de olsa adasim esmer. ;)

% 99,9 Clea için görüşüyordur.

Ahmet Oktay

Rachel haberi iyi, umarım doğrudur ve resmiyet kazanır.

dean

Tilda Swinton'ın The Ancient One olabileceğinden bahsetmiştim. Dün kesinlik kazandı. The Ancient One, Tilda Swinton tarafından canlandırılacak. Son zamanlarda beyaz karakterlerin siyahi oyuncular tarafından canlandırılması konusu böylece daha farklı bir noktaya gitti. Bu seferde çizgi romanda uzak doğulu bir erkek olarak yer alan bir karakteri Caucasian bir bayan canlandıracak. Dünden beri internette tartışmalar başlamış vaziyette.

dean

Marvel, Mads Mikkelsen ile filmin villain'larından biri olması için görüşüyormuş. Chiwetel Ejiofor'un Baron Mordo olduğunu düşünürsek benim şahsi tahminin Mephisto. Hakeza Mephisto olursa hem Doctor Strange'in olası sequel'larında hem de diğer Marvel Cinematic Universe filmlerinde görünecektir.