Batman : Kara Ayna

Başlatan Jedmau, 14 Temmuz, 2014, 13:40:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

V

Tebrikler. Gördüğüm en iyi türkçe baskılardan birisi. Okumak için sabırsızlıkla akşamı bekleyeceğim.
"İstemem,eksik olsun.."

tommikser

İki gündür sindire sindire okuyorum.Bruce Wayne'nin olmadığı bir Batman bu kadar mı güzel olur.

Mrtekin

Bruce Wayne, Nightwing'i çok iyi yetiştirmiş ki bu da çok büyük bîr meziyettir.
They drew first blood...

Mrtekin

Tebrik ederim, Ertan bey. Tercihleriniz çok başarılı, ki bu ne kadar titiz çalıştıgınızı da gösteriyor,  daha güzel günler de görürsünüz, İnşallah.

Pazarlama- helecan taktiklerine aynen devam....

Amerikan vampire ve yeni star wars ın da tanıtım zamanı geldi, bunların da tanıtımlarını hafiften döndürmeye başlayın, yavaş yavaş hızlanırsınız..

They drew first blood...

Sakızlı Ohannes Paşa

Bu hikaye new 52'dan önceki detective comics'in son hikayesi değil mi?

Jedmau

Jedmau

An itibari ile Kara Ayna 1. Sıraya oturdu D&R de :)

Jedmau

Bu arada Teşekkür edemeden geçemeyeceğim.

Sevgili Yiğit Sakmar'a buradan teşekkür ederim , kendisi kapakta bulunan kara ayna yazısını hazırlamıştı.

Tekrar teşekkür ederim.

sevgiler
ertan

hennessy

Kitabı demin bitirdim nefisti tek kelime ile. Hikaye aldatmacalar sağ gösterip sol vurmalar.  Gordon ve oğlunun buluşması. Kitaptaki Gordon'un sözünü hiç unutmayacağım, kafamı kaldırdığım zaman seni görmeye alışamadım. Evet ben bunu kısaca anlatacağım hikaye güzel iki eski dostun kapışması Dick ve James Jr.Ama Dick hiç bir zaman benim Bruce karakterimin ve Batman karakterimin yerini dolduramıyor. Hikaye özü çok güzel olsa da Batman benim için sırıtmış. Bakış açıları duyguları ve araştırmaları ile sınıfta kaldı. Barbara her zamanki gibi akıl küpü, zekası olaylara bakış açısı ile çok iyi özümlenmiş. Gordon bir tarafta oğlu öbür tarafta adalet arasında bocalasa da iyi oturmuş hikayeye. Ertan'ım teşekkür ederim böyle güzel bir hikayeyi bizlere okuma fırsatı verdiğin için.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Jedmau

beğendiğine sevindim , aslında Batman'nin sırıtması normal çünkü bruce değil dick grayson batman . Bakış açısı ve duyguları asla Bruce gibi olamaz , zaten hikayede bunu vermek istemişler.

bakalım sıradakileri beğenecekmisin :)

hennessy

Alıntı yapılan: Jedmau - 16 Eylül, 2014, 12:36:29
beğendiğine sevindim , aslında Batman'nin sırıtması normal çünkü bruce değil dick grayson batman . Bakış açısı ve duyguları asla Bruce gibi olamaz , zaten hikayede bunu vermek istemişler.

bakalım sıradakileri beğenecekmisin :)

Ertan'ım Batman bas ben beğenmeye devam edeceğim. Çünkü 2 sene bekledim bu hayalim için 6 adet JBC etiketli Türkçe çevrilmiş Batman var arşivimde. Dick Grayson nightwing olarak her daim sevdiğim bir karakter idi. Teen Titans ile zirveye çıkar. Robin olarak gönülleri fetheder ama Batman. Üstte yazdığım gibi bir sözcük ile iş değişir Gordon'un dediği gibi senin başımı kaldırdığım zaman orada olmana alışamadım. Bu belki bir atıf idi yazar tarafından Dick'e sen o kostümü giysen bile o olamazsın. Benim için Batman'e en yakın Tim Drake idi Benim için ilginç bir karakter idi Dedektiflik  ruhu Batman en yakın robin idi. Bunlar benim fikirlerim katılmazsınız saygı duyarım..

Not : Tim, Bane'e Batman öyle düşmanlarını yendi ki sen onların yanında kız çocuğu gibi kalırsın diyerek benim gönlümü fethetmiştir.

Aşağıdaki konuşmaya biterim....

Ama ne olursa olsun Türkçe Batman okumak benim için iki senedir bir hayaldi bugün hayal gerçek oldu...

Jedmau

Selam dostum , senle zaten aynı fikirdeyim :) aynı senin dediğin gibi dicki ezmişler biraz , ama zaten bu belirek yapılmış , bruce wayne yokken dickten ancak bu olur diye :)

Ama lütfen yanlış anlşılmasın evet dick asla bruce gibi değil ama bunun bilerek yapıldığını ve hikayenin bunu gerektirdiğini unutmayın. Sonucta bruce kadar iyi olmayan bir dick var o kostumun içinde , sadece iyi bir batman değil , ama hikaye dickin bu halde olması ile birlikte muhteşem :)

hennessy

Alıntı yapılan: Jedmau - 16 Eylül, 2014, 20:50:43
Selam dostum , senle zaten aynı fikirdeyim :) aynı senin dediğin gibi dicki ezmişler biraz , ama zaten bu belirek yapılmış , bruce wayne yokken dickten ancak bu olur diye :)

Ama lütfen yanlış anlşılmasın evet dick asla bruce gibi değil ama bunun bilerek yapıldığını ve hikayenin bunu gerektirdiğini unutmayın. Sonucta bruce kadar iyi olmayan bir dick var o kostumun içinde , sadece iyi bir batman değil , ama hikaye dickin bu halde olması ile birlikte muhteşem :)

Ertan'ım hikaye kesinlikle muhteşem ne dedim sağ gösterip sol vuruyor son ana kadar. Joker sanıyoruz o derece :) kapak yeter.... Sadece Batman bakış açımı belirtmek istedim...

Jedmau

başka okuyan varmı yorumları alalım :)

pizagor

Spoiler!!!

Kara Ayna ile Scott Snyder'ı takdir ettim. Muazzam bir hikaye. Usul usul olgunlaşırken James Gordon ile ilgili olarak okurun aklına bir yandan şüphe tohumları ekiyor, bir yandan da 'acaba doğru mu'yu sorduruyor. Ağır başlamasına rağmen sonlara doğru akmaya başlıyor hikaye ve bu akıntıya okur kendini kaptırıyor. Sıradan insanın böylesi sıradışı zalimliğine her seferinde çok şaşırıyorum ve James'i bu konuda yüksek bir noktaya konumlandırıyorum. Ve albümün kapağı: o da en büyük ters köşelerden biri. bir yerden Joker'e bağlanacağını düşündürerek Scott Snyder'ın yapmaya çalıştığına gayet eşgüdümlü bir seçim olmuş. Bu kitap hakkında birşeyler yazacağım...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...