Ana Menü

Game Awards 2018

Başlatan Mrtekin, 07 Aralık, 2018, 10:25:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mrtekin

http://oyungezer.com.tr/haber/55453-the-game-awards-2018-in-kazananlari-belli-oldu

Kazanan; "God of War" oldu.

The Game Awards 2018'de ödül kazananların tam listesi şu şekilde:

Yılın Oyunu - God of War

En İyi Aksiyon Oyunu - Dead Cells

En İyi Aksiyon/Macera Oyunu - God of War

En İyi Rol Yapma Oyunu - Monster Hunter World

En İyi Yönetmenlik - God of War

En İyi Anlatım - Red Dead Redemption 2

En İyi Devam Eden Seri - Fortnite

En İyi Sanat Yönetmenliği - Return of the Obra Dinn

En İyi Müzik - Red Dead Redemption 2

En İyi Ses Tasarımı - Red Dead Redemption 2

En İyi Bağımsız - Celeste

En İyi Performans - Roger Clark (Arthur Morgan), Red Dead Redemption 2

En Tesirli Oyun - Celeste

En İyi Mobil Oyun - Florence

En İyi Sanal Gerçeklik Oyunu - ASTRO BOT Rescue Mission

En İyi Dövüş Oyunu - Dragon Ball FighterZ

En İyi Aile Oyunu - Overcooked 2

En İyi Strateji Oyunu - Into the Breach

En İyi Spor/Yarış Oyunu - Forza Horizon 4

En İyi Çok Oyunculu Yapım - Fortnite

En İyi Öğrenci Oyunu - Combat 2018

En İyi İlk Oyun (Bağımsız) - The Messenger

En İyi eSpor Oyunu - Overwatch

En İyi eSpor Oyuncusu - Dominique "SonicFox" McLean

En İyi eSpor Takımı - Cloud9

En İyi eSpor Koçu - Bok "Reapered" Han-gyu

En İyi eSpor Etkinliği - League of Legends World Championship

En İyi eSpor Sunucusu - Eefje "Sjokz" Depoortere

En İyi eSpor Anı - C9 comeback win in triple OT vs FAZE

Yılın İçerik Yaratıcısı - Ninja

Not: Oğlumla iddiaya girmiştik. Ben "RdR2"'ye, oğlum (12 yaşında) ise "GodofWar"'a oy verdi. "Baba, ikisi de iyi ama GoW daha iyi", dediğinde, "Sen ne anlarsın lan Western'den, bu oyun değil bu yılın, son 10 yılın oyunu." diye takılıyordum:-) Şimdi bakalım, cezamız ne olacak:-)
They drew first blood...

Mrtekin

Bir de bu "e-spor" işleri iyiden iyiye son zamanlarda aldı yürüdü. Forumda, "Oyunlar" gibi ayrı bir "E-Spor" ana başlığı da açılabilirse, belki bu kapsamda da paylaşım yapan arkadaşlarımız olabilir diye düşünüyorum.

Keza, bir an; insanlığın gidişatı "Ready Player One" filminde anlatılanlara benzer gibi mi olacak diye de düşünmedim değil.
They drew first blood...

Nightrain

Ben dahil bir çok kişi, Yılın Oyunu ödülünü Red Dead Redemption 2'nin alacağını düşünüyordu, ödül God of War'a gitti. Cory Barlog seriyi sil baştan tasarlayarak harika bir işe imza attı ve karşılığında, En İyi Yönetmenlik ödülünü de eve götürdü.

2.oyunu sabırsızlıkla bekliyorum.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

ghostrider

Red Dead Redemption gibi başyapıta bu ödül verilmemesi şaka gibi bir şey ,çok saçma bir oylama olmuş.
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

Nightrain

RDR 2'yi oynamadığım için bir şey diyemem ama, God of War o ödülü sonuna kadar hakediyordu. Tabii RDR 2 daha güzeldir, değildir bir şey diyemem. Bunlar göreceli şeyler.

NIC

RDR 2 yi oynamadim bende ama nette gordugum kadariyla cogunluk RDR 2 ye haksizlik yapildigini soyluyor..Pc ye gelince oynarim belki

Nightrain

Alıntı yapılan: NIC - 07 Aralık, 2018, 11:05:27
RDR 2 yi oynamadim bende ama nette gordugum kadariyla cogunluk RDR 2 ye haksizlik yapildigini soyluyor..Pc ye gelince oynarim belki

Gelirse. :D

ZGeralt

Her iki oyunu da bitirdim. Her iki oyunda kazanmayı sonuna kadar hakkettiler ve aralarında seçim yapmak gerçekten çok zor. Benim şahsi kanaatimce RDR2 yarım tık önde ama GOW'un almasına da zerre şaşırmadım. Kim kaybetse üzüntü duyulacak bir yarış oldu.

RDR2 müthiş bir görsellik ve şaşılacak seviyede detayları bir açık dünya oyununda sorunsuzca ortaya koymasıyla öne çıksa da, benim için hikaye derinliği ile ön planda. Birçok mecrada hikayesinin yeteri kadar anlaşılamadığını fark ettim hatta oyunda ana bir "villian" olmaması eleştiri konusu bile olmuş. Oyunun ana kötüsü "sistem". Hikaye katmanlarında ırkçılık, iç savaş, kapitalizm, şiddet hepsine vuruluyor. Bir "oyunda" bu kadar gerçek ve derin bir hikaye işlenişine yer verilmesi ayrı bir takdir konusu.

GOW ise epik bir hikaye anlatıyor , öne çıktığı nokta ise hikayesinin ne olduğundan ziyade nasıl anlattığı. Gerçekten tek kamera ile loading ekranına hiç girmeden müthiş bir akıcılık ve harika bir yönetim ile "büyülüyor". Oyun mekanikleri açısından ise GOW çok daha başarılı bir iş çıkarmış.

Her iki oyunda oyun tarihine adlarını kazıya kazıya yazdırdılar ve bütün övgüleri hakkediyorlar. Şunu da belirtmeliyim ki bu iki oyun olmasa Spider Man GOTY dahil bir sürü ödülü süpürebilecek kadar kaliteli bir oyun ama maalesef adı bile geçmiyor. O kadar kuvvetli rakiplerle karşılaştı, talihsizlik gerçekten :/

Son olarak ; online oyun bombardımanı altında kaldığımız , "oyun içi satın alma" denilen merete maruz kaldığımız son yıllarda tabir-i caizse "taş" gibi single player oyunlar çıkaran Sony'ye ( ve doğal olarak PS4 markasına) teşekkür etmek istiyorum. Single satmıyorculara da cevap oldu bu sene çıkan GOW, Spider-Man, Detroit ve RDR2 gibi oyunlar. Babalar gibi de sattılar :)

ghostrider

Cory Barlog tan nefret ediyorum ; bu efsane seriyi bu hale getirdiği için teşekkür ediyorum !
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

Nightrain

8-9 saatte biten çerezlik oyun yapmak yerine; oyunu geliştiren, son derece sağlam bir baba-oğul hikayesi yazan Cory Barlog'a teşekkürler.