Ana Menü

God of War

Başlatan Chuck, 29 Ekim, 2014, 18:41:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Yeni oyun muhteşem olmuş. Cory Barlog ve ekibinin ellerine, kollarına, emeklerine sağlık. İlk başta korkarak başladım; o eski God of War tadını alamam diye fakat God of War 2 ile birlikte serinin en iyi oyunu olmuş. Atreus'u çok sevdim, Kratos ile arasında ki uyum mükemmel.

-SPOILER-

Oyun boyunca 3 tanrı ile kapışıyoruz: Baldur(Balder), Thor'un çocukları Modi ve Magni

İlki Stranger adıyla çıkıyor karşımıza. Daha sonra Baldur(Balder) olduğu ortaya çıkıyor. Bu zat ile olan kapışmamız tam bir süper kahraman dövüşü. Yer yarılıyor, etrafımızda ki her şey yıkılıyor. Kendisiyle oyun boyunca 3 kez kapışıyoruz. Üçüncüsü en iyisi.

Magni ve Modi birlikte saldırıyorlar. Gazabımızdan payını alan isim Magni oluyor. Modi korkup kaçıyor fakat oyun boyunca 2 kez daha karşımıza çıkıyor. Bu arkadaş bizi çok zorlamıyor. Üçüncü karşılaşmamızda, Atreus icabına bakıyor.

Freya(Frigg) var bir de. Kendisini bize cadı olarak tanıtıyor. Ormanın derinliklerinde, ağaçlar ve bitkiler ile iç içe yaşıyor. Kendisinin daha sonra tanrı olduğunu öğreniyoruz. Baldur'un annesiymiş. Yüzyıllar önce Odin ile yaşadığı bir sorundan dolayı yanından ayrılmış. Oyun oyunca bize yardım eden, iyilik perisi bir tanrı adeta.

Oyunun sonu muhteşem bir şekilde bitiyor, ağzınız açık kalıyor. "Nasıl lan!" diyorsunuz. Ben bunu nasıl bilemedim diyorsunuz.

-SPOILER-
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Pulluk

Oyunu aldım ama hem işten güçten, hem de hemen bitmesin diye gıdım gıdım oynuyorum. Bu arada hesabım da çalındı, yeniden almak zorunda kaldım. Böyle de bir sıkıntı oldu...  :-\
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

Nightrain

Alıntı yapılan: BulentT - 02 Mayıs, 2018, 12:14:52
Oyunu aldım ama hem işten güçten, hem de hemen bitmesin diye gıdım gıdım oynuyorum. Bu arada hesabım da çalındı, yeniden almak zorunda kaldım. Böyle de bir sıkıntı oldu...  :-\

Çok geçmiş olsun. Ben sürekli şifremi değiştiriyorum.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

ZGeralt

Bazen ara vermiş olsam da herhalde "video oyunları" ile 25-26 yıldır ilgileniyorum. Sonda söylemem gerekeni baştan söyleyeyim bu oyun tüm zamanların en iyi oyunlarından biri. Benim için top 10 da yerini aldı :)

Tek kamera ile hiç kesintiye uğramadan muazzam bir sinematik dil oluşturmuş. Hikaye mitolojik bir intikam yolculuğundan ziyade mitolojinin arka planda olduğu bir baba oğul ilişkisini ele alıyor. Karakterlerin değişimi ve duygusal tepkileri oyuncuya harika hissettiriliyor.
Oyunun görselliği ve teknik başarısı üzerine fazla söz söylemeye gerek yok, muazzam.
Oyun mekanikleri tıkır tıkır çalışıyor, vuruş hissiyatı, karakterin tokluğu sürekli baltayı kullanmak istemenize neden oluyor. Daha çok düşman daha çok düşman yolla derken buluyorsunuz kendinizi. Oyuna eklenen minik rpg öğeleri ile silah kullanımı ve dövüş müthiş çeşitleniyor.
Boss savaşlarının azlığı, yan karakterlerin ve yan görevlerin görece zayıf kalması oyuna getirebileceğim yegane eleştiriler.

Ayrıca belirtmek isterim ki, serinin bir fanı değildim, önceki oyunlardan 2 ve psp versiyonunu çok az oynamış, 3 ün de yarısına kadar gelmiştim. Ama artık yeni oyunu büyük heyecanla bekliyorum , boy ! :)

Phyron

God of War 3'ü zevkle oynamıştım God Of War'ı ise daha çok sevdim hem dövüşleri hem senaryosu hem de oynanabilirliği daha iyi. tabi bana göre yoksa serinin hayranları beğenmemiş olabilir. Oyun, eski oyunlara göre çok ama çok değişmiş kamera açısı, dövüş vurdu-kırdı dinamikleri ve tabi ki savaş baltası. benim açımdan eksikleri ise Boss çeşitliği olmaması ve son vuruş animasyonlarının çok az sayıda olması. bir ara tekrar oynamayı düşünüyorum eksik yerleri de tamamlamak adına.