yeni TARKAN

Başlatan İlhan Yılmaz, 24 Şubat, 2010, 22:47:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DAMPYR

Demekki sadece Sezgin Burak'ın çizdiği yayınların telifi alınmış... :-\ :'( ???

Mister NO

Alıntı yapılan: haysat - 18 Şubat, 2013, 21:52:19
Değerli TARKAN okurları,

TARKAN'ın yeni kitap dizisi 20.kitap "HONORİYA'NIN YÜZÜĞÜ" macerasının ardından "KORKUNÇ TAKİP" macerası ile devam ediyor.

HONORİYA'NIN YÜZÜĞÜ macerasının devamı niteliğinde olan KORKUNÇ TAKİP macerasının renklendirme ve yayına hazırlık çalışmaları tamamlandı. Yeni kitabın KAPAK resmini sizlerle paylaşıyoruz.

Basım ve dağıtım aşamalarının önümüzdeki 1-2 haftalık süreçte tamamlanması bekleniyor.

Bu maceradan sonra TARKAN'ın maceraları "GÜÇLÜ KAHRAMAN" ve "KUZEYDE DEHŞET VAR" ile devam edecek. Ardından bu yeni kitap dizisinin son kitapları olacak olan MİLANO'YA GİDEN YOL (1.ve 2.bölümler) yayınlanacak.

Sevgilerimizle,

Tan BURAK

2 aydan fazla süre geçti. Tarkan'ın atının nalı mı düştü? Bu kadar geciktiğine göre  ;D

DAMPYR

Yakında çıkar Sezgin Burakın çizdiği tüm seriyi tamamlıyacaklarını söylemişlerdi... 8)  :D ;)

Tarkan Kurt

Muhtemelen Turkuvaz Kitap seriyi yarım bırakacak, halbuki tamamlanmasına oldukça az kalmıştı. Yazık olacak.
Taseyad.Org sitesinin ziyaretçi defteri bölümünde okuyucular ile Tan BURAK arasında geçen konuşmalardan serinin yarım kaldığı anlaşılıyor.

"Sevgili Tan Bey,
Takip ettiğim ve anladığım kadarıyla ayrıca da sitede hazırlanmış kitabın bildiriminin kaldırılması sonucundan da yola çıkarak Turkuvaz Kitapta Tarkan yayınlarına son verildi. Kısaca özlemle beklediğimiz merakla takip ettiğimiz bir seriyi ne yazıkki tamamlayamadan bitirdik. En üzücü tarafıda dergi formatında yayınlanmamış Milanoya giden yol macerası da ne yazıkki yine gazete sayfalarında kaldı. Çok üzücü bir durum. İnsan hayatının maddi külfiyeti belli ama toplumda böylesine yer etmiş eserlerinde yayın politikası adı altında ekonomik kararlara kurban edilmesi insanı kahrediyor. Önceleri sizlerede belki kırılıyordum ama herşeyi kabul etmekten başka çare yok galiba... Hayatta çerçek olan birşey var ki insanların yaşantısında hiç bir şey tam olmuyor.Bu fasılda yarım olarak kalacak...Kimbilir Belki bir gün....Bu güne kadar yaptığınız çalışma gayret ve Tarkanın yaşatılması adına öz verileriniz için teşekkür ediyorum.Selamlar"

"Anladığım kadarı ile mevcut yayınevi milanoya giden yol 3 ü yayınlamayacak. Başka bir yayınevi tarafından tarkan maceralarına devam edilecek olursa milanoya giden yol 3 de dahil edilirse çok sevinirim. Ben kendi şahsi tercihim olarak klasik bir eser olan Tarkan maceralarını parlak kaliteli kağıt yerine bana eskiyi hatırlatan daha az maliyetli olan kağıtlara basımını tercih ederim. 1970 li yıllarda hürriyet gazetesinde yayınlandığı gibi gri tonlamalarla zenginleştirilerek siyah -beyaz olarak ve dergi formatında kullanılan kağıda basımı yapılabilirse sanırım pek çok arkadaşımız almaya devam edecektir, baştan basılsa bile ben bütün maceraları yeni formatında tekrar alırım. kağıt daha az maliyetli ve renklendirme masrafı olmayacağı için bir çok yayınevine de cazip gelecektir. Saygılarımla,hoşcakalın."

"Yönetici yorumu:
Değerli Ali Murat Bey,
Önerilerinizde oldukça haklısınız. TARKAN için en uygun dergi boyutu ve kağıdı eski dergilerde kullanılan boyut ve kağıt türüdür. Fakat, Tarkan dergisinin basıldığı kağıt malesef artık temin edilemiyor. SEKA'nın üretimi olan bu kağıt artık bulunamıyor. Yerine ithal, ENZO kağıt çeşitleri kağıt piyasasına hakim oldu ve yeni nesil çizgiroman yayınları nedense mat kuşe veya parlak kuşe türlerine yöneldi. Açıkcası canlı renk kalitesi sunması bir avantaj gibi görünse de, kağıdın ve haliyle kitabın gramajı arttığı için hem elde taşıması hem de okuma sırasındaki konforu pek de iyi değil. Üstelik adet yükseldikçe taşıması ve hatta kitaplıkta muhafazası da zor oluyor. Örneğin şu günlerde kendi arşivimizi düzenlerken, yeni basım arşivi taşımakta oldukça zorlandım ama eski orjinal dergileri kolayca kucaklayık yeni kitaplığa taşıyabildim.
Henüz yeni kitapların yayınının devam edip etmeyeceği konusunda net bir durum yok fakat etmez ise kalan maceraların mevcut diziye uygun olması için aynı materyalden basılması gerekecektir. Belki sizin de işaret ettiğiniz gibi, bu seri tamamlandıktan sonra ikinci ve siyah beyaz tonlamalı, alışılan hamurdaki bir kağıt ile yeniden basılması iyi olacaktır.
Mesajınız için teşekkür ediyorum.
Sevgi ve Saygılarımla,
Tan BURAK"

Mister NO

Serinin bitmesine bu kadar az kalmışken yarım mı bırakacaklar, hiç bir şey anlamadım bu yazılanlardan?  ???

"Henüz yeni kitapların yayınının devam edip etmeyeceği konusunda net bir durum yok fakat etmez ise kalan maceraların mevcut diziye uygun olması için aynı materyalden basılması gerekecektir. "

Seriyi başkası devam ettirecekse ne diye akıl veriyorsun onu da anlamadım?

Sen önce 4-5 kitap kalan seriyi tamamla demezler mi?

connyapku

Tarkan'in  satmiyor olmasina sasirdim.Bitmesine 3-4 kitap kalan serinin yarim kalmasina dahada sasirdim.Ben simdiye kadar cikan sayilari almistim.Forumun biraz itki yapmasi lazimdi.Karaoglan,Tarkan,Tolga  hicbir yerli yayinimiz seriyi bitiremiyor. 600 tane zagoru kitapliga
koyduk ama 20 tane Tarkan'i  biriktiremiyoruz.......uzucu :(

tunaorhun

Alıntı yapılan: connyapku - 11 Mayıs, 2013, 19:29:05
Tarkan'in  satmiyor olmasina sasirdim.Bitmesine 3-4 kitap kalan serinin yarim kalmasina dahada sasirdim.Ben simdiye kadar cikan sayilari almistim.Forumun biraz itki yapmasi lazimdi.Karaoglan,Tarkan,Tolga  hicbir yerli yayinimiz seriyi bitiremiyor. 600 tane zagoru kitapliga
koyduk ama 20 tane Tarkan'i  biriktiremiyoruz.......uzucu :(
taseyad com ve turkuaz kitap com dan anladığım kadarıyla sorun Tarkanın satıp satmaması değil Turkuaz kitap yayıncılığı bırakıyor.
Hükümet destekçisi Sabah grubunun yayınevinin kapandığı bir ortamda arkasında büyük sermaye grubu bulunmayan Çizgi roman yayınevlerini kitapları bir kaç gün/ bir kaç hafta geç basıldı diye eleştirmek haksızlık olacaktır.

aa

Esse Gesse Hayranı...

haysat

Taseyad sayfasını belli aralıklarla bende takip ediyorum,hatta üyesiyim.

Okur köşesinde yazılanları bende okumuş ve çok üzülmüştüm.
Turkuvaz yayıncılığın el değiştirmesi ile başlayan sürecin sonunda gelinen nokta yeni yayınlara bir süre ara vermek oldu.

Sonuş olarak Türk okuru için çok önemli bir eser olan "Tarkan" yayınıda durmuş oldu,'çıkarmak isteyen bu zamana kadar çıkarırdı zaten'

Tan Burak kalan 5 macerayı bir şekilde yayınlayacaklarını söylüyor ama net bir sonuç yok şu an.

Çok canım sıkkın çok .

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

DAMPYR

Satışları iyiyse mutlaka devam ettireceklerine ben inanıyorum.hele telif ücretini ödemişlerse mutlaka devam eder.önce bi düzen planı yapsınlarda bakalım ne olacak... ??? ::) :)

guantanamo

al işte tekrar en başa dönüyoruz bizim yerli çr ların
kaderi buolsa gerek bizler dogru düzgün bir tarkan okuyamayacağız
kitaplığımızta tolga serisine keyifle bakamayacakmıyız
ya karamurat a denemeli okumak için hak getire
bende öyleyse istanbula ilyasın yanına gittiyimde tarkanları tolgaları elimden çıkartacağım artık çıkartmayın istemiyorum bune ya >:(

DAMPYR

Nedense ilk vazgeçtikleri hep bizim yerli eserler oluyor.böyle giderse bizim eserlerin yabancı çizgi romanlar karşısında hiç şanları kalmayacak... :-\ :'( >:(

tommikser

Tarkan hayatımda hiç okumamıştım.Sanırım benim kuşağıma okumak pek nasip olmadı.Altın madalyon'un 1. sayısını bitirdim.Konu gerçekten güzel.Renklendirme çok tartışılmıştı.Eskisini bilmediğimden bir şey diyemeyeceğim.Sanırım hızla okumaya devam ederim.

Bence Sezgin Burak'ın oğlu stratejik bir hata yapmış diyebilirim.Ben olsam Altın madalyon vb bölümlü maceraların fazla cilde bölünmesine izin vermeden tek cilt tek macera mantığıyla çıkarırdım.Böylece daha derli toplu bir Tarkan külliyatı oluşurken okuyucuların da takip derdini kaldırırdım.Günümüz çr okuru olmayan okur takip ile uğraşmak istemiyor.Eğer macera macera yayınlansa idi daha iyi bir sonuç alınabilirdi diye düşünüyorum.

tommikser

tommikser