yeni TARKAN

Başlatan İlhan Yılmaz, 24 Şubat, 2010, 22:47:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Alıntı yapılan: xmenac - 01 Eylül, 2015, 14:11:04
Aslında birinci sayıdan itibaren tüm sayılar yayınlansa çok daha güzel olur. Bu tür önemli eserler her daim piyasada bulunabilmeli bence.

Turkuaz'da çıkan sayılar hala çok rahat piyasada bulunuyor.

Bizim esas sitediğimiz son 4 sayının yayınlanması.

Böylece seri tamamlanmış olacak.

V

Alıntı yapılan: hanac - 01 Eylül, 2015, 15:22:38
Turkuaz'da çıkan sayılar hala çok rahat piyasada bulunuyor.

Bizim esas sitediğimiz son 4 sayının yayınlanması.

Böylece seri tamamlanmış olacak.

Turkuaz'dan çıkan sayılar kara borsaya düşmeye başladı aslında... ::)
"İstemem,eksik olsun.."

EyupAlyuz

tan burak sesimize kulak ver gelişmelerden bizi haberdar et.LÜTFEN.

EyupAlyuz

bir benmiyim TARKAN hastası yoksa herkes sormayamı bıktı.kalan maceralar ne zaman çıkar. bari tahmini bir zaman söyle.sayın tan burak biz okuycuların sorusunu ciddiyemi almıyorsun yoksa bize sürprizmi hazırlıyorsun.

doktor1881

Alıntı yapılan: EyupAlyuz - 03 Aralık, 2015, 17:40:04
bir benmiyim TARKAN hastası yoksa herkes sormayamı bıktı.kalan maceralar ne zaman çıkar. bari tahmini bir zaman söyle.sayın tan burak biz okuycuların sorusunu ciddiyemi almıyorsun yoksa bize sürprizmi hazırlıyorsun.
Sence hangi şık
Bana göre :A

eken12

Arkadaşlar Tarkanın Turkuvaz yayıncılıkta yayınlanmayan maceraları yayınlanacakmı,birde Milanoya Giden Yol geçmişte fasiküllerde yayınlandımı,saygılarımla..

EyupAlyuz

sezgin burakın eserine tarkana sahip çıkıldığına. okuyucuya olan saygılarına. kalan maceraların yayınlanmasına olan çabalarına.güvenim azaldı.inşallah ben yanılıyorumdur.

hanac

Alıntı yapılan: eken12 - 10 Mart, 2016, 09:03:35
Arkadaşlar Tarkanın Turkuvaz yayıncılıkta yayınlanmayan maceraları yayınlanacakmı,birde Milanoya Giden Yol geçmişte fasiküllerde yayınlandımı,saygılarımla..

Hiç bir gelişme yok. Milano'ya giden yol ise yıllar önce yayınlandı ama yarım kaldı.

tan_burak

Merhaba Sevgili Tarkan dostları,
Tarkan kitaplarının devamı için her imkanı araştırıyoruz. Bunu sosyal medyadaki paylaşımlarımızla bildiğinizi tahmin ediyorum. Maalesef içinde bulunduğumuz bu önemli yıl dönümünde, 2017'de, 50.yılda güzel bir başlangıç olacağını ummuştuk lakin yine yarım kalan (bırakılan) bir yayın ile sizlere mahcup olduk. Gerçi hep yayıncı kaynaklı oluyor ama eser sahibi olarak ihale hep bize kalıyor. Hiçbirşey yapmayıp bir köşede oturmaktansa yeni yayın imkanları için sürekli çalışıyoruz. Siz dostlarımızın da bu uğurda tüm fikrilerini ve destek önerilerini de çok ama çok dikkate alıyoruz. Zaten herşey sizler için, bu güzel eserler için.. Onları bizlere armağan edenler için... Kitap yayını istikrara kavuştuğu gün biz de herkes gibi çok rahat bir nefes alacağız inanın. Sonrasında Tarkan ve Sezgin Burak için, elbette ki sizler için neler yapabiliriz diye düşüneceğiz.
Her zaman iletişimde olmaktan mutluluk duyarım.
Tarkan'ı 50 Yıldır unutmayan vefakar Tarkan dostlarına içten teşekkürlerimizle.
Sevgiler,
Tan Burak

nejat hüseyin özal

TARKAN 1000 kere de yayımlansa satın alacağım. Yaratıcısı Sezgin Burak'ı saygıyla ve rahmetle anıyorum.
Sanıyorum MİLANOYA GİDEN YOL macerası kitap olarak yayımlanmadı. Rahmetlinin yarım kalan bu macerasının, TARKAN okurları için önemi bu yüzden çok fazladır umuyorum.

yunusmeyra

Alıntı yapılan: nejat hüseyin özal - 17 Mart, 2017, 10:29:35
TARKAN 1000 kere de yayımlansa satın alacağım. Yaratıcısı Sezgin Burak'ı saygıyla ve rahmetle anıyorum.
Sanıyorum MİLANOYA GİDEN YOL macerası kitap olarak yayımlanmadı. Rahmetlinin yarım kalan bu macerasının, TARKAN okurları için önemi bu yüzden çok fazladır umuyorum.
evet, bu macera yarım kalınca(hürriyet gazetesinde,1978) devamı gelmedi ve albüm olarak baskısı da yapılmadı... fakat başka ve yeni "tarkan maceraları" 80`lerin başında ilk önce bulvar gazetesinde, sonra ise gazetenin günlük çizgi roman ekinde, yeni çizerler tarafından ele alınarak yayınlanmıştı...gazetede "milano`ya giden yol" macerası baştan yayınlanıp peşinden "yeni" bir çizer tarafından tamamlanmış sayfalarını eklemişler... devam sayfalarında "imzası" gözükmeyen, ama çizgi stili "imzası" gibi olan (bir dönem aslı "isveç üretimi fantomen" olan kızılmaske maceraları`da çizmişti...) bu çizerimiz, Özcan Eralp( ayrıca: http://altinmadalyon.com/altin/index.php?topic=10599.0 )... seride, sonradan çizer olarak İsmet Kırdar`da çalışmış...

bazıları bir kaç bölümden oluşan bu yeni maceralar, "Burak" ailesi tarafından hiç bir zaman "tarkan macera listeleri"ne dahil edilmedi...bulvar gazetesinin, bir dönem "Burak stüdyosu"nda yardımcı çizer olarak çalışan Eralp`e çizdirdiği yarım kalan macera(milano`ya giden yol) ve sonrakiler ("uğursuz elmas" ve diğerleri...)  için o dönem "telif" konusu nasıl halledilmiş bilmiyoruz...çünkü bulvar gazetesi ve sonrasında dergi ilavesinde yayınlanan maceralarla aynı yıllarda, Simavi`lere bağlı(veb ofset) "tarkan" yayını da-tekrarlanarak da olsa- devam ediyordu...bulvar gazetesi ise tercüman gazetesinin de sahibi olan Ilıcak`lar tarafından yayınlanıyordu  ???
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

haysat

Tarkan Türk Çizgi Romanın da ilk göz ağrım.
Büyük bir heyecanla gazetecinin önünde bekler yeni çıkan sayıyı bir solukta okurdum.
Seneler seneleri kovaladı ve büyüdük iş güç sahibi olduk evlendik çocuk sahibi olduk ama içimizdeki Tarkan sevgisi hiç bitmedi.
Önce ERSİN BURAK sonra TAN BURAK'la tanışma imkanı buldum.Sezgin Burak ve Tarkan üzerine harika muhabbetler yaptık.
Tan Burak'la halen görüşüyoruz. Sağ olsun yanıma uğrar çay kahve eşliğinde  muhabbetler yaparız.Yine böylesi bir muhabbet esnasında Hürriyet'in verdiği 4 sayı Gümüş Eyer ve Turkuvaz yayınlarından çıkan 20 sayıyı cilt yapsak nasıl olur dedik ve ortaya böyle şeyler çıktı...

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

haysat

Turkuvaz yayınlarından çıkan kitaplar..

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

gamlıbaykuş

Her zaman ki gibi kaliteli bir işçilik çıkmış ortaya. Eline sağlık Ali abi...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

köstebek

Şahıs cildine sokarak gül gibi kitapları harcamışsınız Haysat Bey,
artık o kitapların kolleksiyon değeri sadece üstlerindeki Ali ve Tan isimlerinden geliyor.

Ciltleme ustalarını sevin, sayın, onlarla çay için, ama şahıs ciltlerinden uzak durun :)