yeni TARKAN

Başlatan İlhan Yılmaz, 24 Şubat, 2010, 22:47:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Yapma Sami Ağabey o kadar da değiliz. Ama yayıncı sayfaları yanlış basarsa, konuşma balonlarını doldurmayı unutursa, çevirisini - baskıyı doğru düzgün kontrol etmeden albümü piyasaya sürerse bizim de söyleyecek lafımız olsun. Hele ki bir çizgiromana 1 kilo et parası sayıyorsam!
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

s.b

İşte ben de bunu ifade etmeye çalıştım. Eskiden bunları farketmez ve ne yayınlanırsa alır okurduk. Ne orijinal sıra vardı ne de orijinal ebat. Avuç içi kadar Tay ve Ceylan vs. okurduk. Ne yazarını bilirdik ne çizerini.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

HacıGeraltEmmi

Gümüş Eyer macerasını okurken çocukluğuma geri döndüm... bayinin önünde bekleyişim, paketlerin açılması, benim elimde fasikülle eve doğru zaman zaman koşarak, arada durup sayfalara tekrar bakarak yollanışım... Sevinçten havalara uçuyordum resmen... Çünkü Kostok yakalanmıştı... çünkü yıllar sonra adalet yerini bulacaktı artık... Kalleş Kostok en sonunda layığını bulacak, yiğit Altar'ın, Tuğba Hatun'un, sütannenin, Muncuk'un ve diğer kahramanların intikamı alınacaktı... Gümüş eyer omuzlarında, yüzündeki dehşet ifadesiyle yürüyen Kostok'un (nede güzel çizmiştir üstad), yıllar önce haince yaktırdığı kalenin enkazına vardıklarında yüzünde beliren korkudan acaip zevk alıyordum (sadist ben  ;D )... İlk önce Yiğit Altar'ı sırtından vuran sağ elini buduyordu Tan... Sonra sol el... en sonunda kurt başlı kılıç tam da sahibinin sırtında açılan yaranın intikamını alır gibi gömülüyordu Kostok'un sırtına... son noktayı Tarkan koyacak, yıllar önce yaralı babasını sürükleyerek geyikler çukuruna atan can düşmanını aynı çukurda akbabalara bırakacaktır... (nasıl çocukmuşum ben arkadaş, hangi çocuk kesik kollardan böyle zevk alır yahu :D ;D)

Tarkan'ın her fasikülü heyecanla beklenirdi kuşkusuz, fakat bu bambaşkaydı bizim için. Defalarca okumuştuk. Arkadaşlarla günlerce konuşmuştuk... Kendi yaptığımız tahta kılıçlarla almıştık intikamımızı... Çünkü o zamanlar her evde en az birkaç kişi vardı Tarkan (çizgi roman) okuyan...

connyapku

Abbas abi ne guzel yazmissin bende eski kitapcilara yada bayilere sabah saatlerinde giderdim yazini okuyunca
o zamana gitmis gibi oldum.Bu arada hic Tarkan okumadim acayip merak ediyorum neler kacirmisim  :( yeni baslayacagim bu seriyi en bastan daha once hic bilmeden okumak cok guzel olucak  :)

HacıGeraltEmmi

Tarkan; Türk çizgi romanının yüz aklarından biri, belki de en önemlisidir. Okumanızı şiddetle tavsiye ederim.

hanac

Tarkan'ın bitmesine kaç sayı kaldı ?

Hayırlısı ile şu seriyi bitirsek.

Tarkan Kurt

Alıntı yapılan: hanac - 03 Ocak, 2013, 11:50:43
Tarkan'ın bitmesine kaç sayı kaldı ?

Hayırlısı ile şu seriyi bitirsek.

Eğer maceraları bölmeden yayınlarlarsa bundan sonra, en son yayınlanan Honoria'nın Yüzüğü macerasının devamı niteliğinde olan "Korkunç Takip" macerası yayınlanacaktır. Bunun dışında "Kuzeyde Dehşet Var", "Güçlü Kahraman" ve Sezgin Burak'ın ilk 90 sayfasını yazıp çizdiği , vefatı nedeniyle yarım kalan daha sonra Özcan Eralp tarafından tamamlanan "Milano'ya Giden Yol" macerası ile seri tamamlanmış olacak.
Tabi Milano'ya Giden Yol macerasını nasıl yayınlayacaklar o konu net değil. Kısaca kalan maceralar:
1. Korkunç Takip
2. Kuzeyde Dehşet Var
3. Güçlü Kahraman
4. Milano'ya Giden Yol (Yarım)

Bu arada Milano'ya Giden Yol adlı macera bugüne kadar sadece gazetede yayınlandı. Kitap ya da Dergi Formatında hiç yayınlanmadı.

Tarkan Kurt

Aslında Özcan Eralp tarafından tamamlanan Milano'ya Giden Yol macerası dışında, Bulvar ve Tercüman gazetelerinde Özcan Eralp ve İsmet Kırdar tarafından 7 Tarkan macerası daha yazılıp çizilmiş. Bunlardan birkaçının ismine ulaşabildim.
Bunlar:

1. Uğursuz Elmas
2. Çin Hakimi
3. Asya Canavarı
4. Kafkas Kartalı
5. Zehirli Çiçek
6. ?
7. ?

Ancak Burak ailesi bu maceraları adeta yok kabul etmektedir.

hanac

Alıntı yapılan: Tarkan Kurt - 03 Ocak, 2013, 12:34:18
Aslında Özcan Eralp tarafından tamamlanan Milano'ya Giden Yol macerası dışında, Bulvar ve Tercüman gazetelerinde Özcan Eralp ve İsmet Kırdar tarafından 7 Tarkan macerası daha yazılıp çizilmiş. Bunlardan birkaçının ismine ulaşabildim.
Bunlar:

1. Uğursuz Elmas
2. Çin Hakimi
3. Asya Canavarı
4. Kafkas Kartalı
5. Zehirli Çiçek
6. ?
7. ?

Ancak Burak ailesi bu maceraları adeta yok kabul etmektedir.

Bunları hiç bilmiyordum.

Ama büyük bir ihtimalle yayınlanmazlar.

Tarkan Kurt

hanac

Çizimleri çok güzelmiş.

Sezgin Burak'ın çizgilerine çok yakın çizimler.

DAMPYR

Niye Aile kabul etmiyorki yarım kalan maceraları tamamlayıp ustayada büyük iyilik etmişler... ??? ::) :D

hanac

Alıntı yapılan: Kızılmaske - 03 Ocak, 2013, 14:53:54
Niye Aile kabul etmiyorki yarım kalan maceraları tamamlayıp ustayada büyük iyilik etmişler... ??? ::) :D

Aslında yarım kalan tek macera var- Milano'ya Giden Yol

Diğerleri tamamen başka kişiler tarafından yazılıp çizilmiş maceralar.

darkwood

Çizimlere bakılırsa hepside okunabilecek ve yayınlanabilecek maceralardan oluşuyor.
Tarkan'ın tam külliyatının yayınlanması gerçekten güzel olur.
Darkwood Sakinleri..

Tarkan Kurt

Alıntı yapılan: darkwood - 03 Ocak, 2013, 15:00:47
Çizimlere bakılırsa hepside okunabilecek ve yayınlanabilecek maceralardan oluşuyor.
Tarkan'ın tam külliyatının yayınlanması gerçekten güzel olur.

Tarkan'ın Sezgin Burak sonrası maceralarının yayınlanma ihtimali yok. Hatta Milano'ya Giden Yol macerasının bile yarım olarak yayınlanacağını düşünüyorum. Bu konuda TASEYAD adlı sitede sorulan bir soruya, Tan BURAK aşağıdaki cevabı vermişti:

"TARKAN'ın Milano'ya Giden Yol macerasının son bölümü olan 3.bölümün yayınlanmasını bizler de arzu ederiz fakat yarım kaldığı için bu konuda tereddütümüz var. Belki bu yarım kalan macerayı Sezgin Burak'ın hiç yayınlanmamış TARKAN çizimleri ile sonlandırma düşüncemiz var. Henüz netleşmedi fakat hem Tarkan'a hem de bu yeni kitap dizisine yakışır bir son olmasını arzu ediyoruz.
Selam ve Sevgilerle,
Tan BURAK"

Bu maceranın Özcan ERALP tarafından tamamlandığını tamamen görmezden gelen bir cevap.