yeni TARKAN

Başlatan İlhan Yılmaz, 24 Şubat, 2010, 22:47:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

konnektör

Türk çizgi romanının en önemli markası olan Tarkanın yeni çizerler tarafından devam ettirilmesi gerekirdi.Ne yazıkki Tarkanın ömrüde Sezgin Burak gibi kısa oldu.
*Resmimi hayal ederim ve daha sonra hayalimi resmederim.
Vincent Van Gogh

darkwood

Alıntı yapılan: Tarkan Kurt - 03 Ocak, 2013, 15:27:09
Tarkan'ın Sezgin Burak sonrası maceralarının yayınlanma ihtimali yok. Hatta Milano'ya Giden Yol macerasının bile yarım olarak yayınlanacağını düşünüyorum. Bu konuda TASEYAD adlı sitede sorulan bir soruya, Tan BURAK aşağıdaki cevabı vermişti:

"TARKAN'ın Milano'ya Giden Yol macerasının son bölümü olan 3.bölümün yayınlanmasını bizler de arzu ederiz fakat yarım kaldığı için bu konuda tereddütümüz var. Belki bu yarım kalan macerayı Sezgin Burak'ın hiç yayınlanmamış TARKAN çizimleri ile sonlandırma düşüncemiz var. Henüz netleşmedi fakat hem Tarkan'a hem de bu yeni kitap dizisine yakışır bir son olmasını arzu ediyoruz.
Selam ve Sevgilerle,
Tan BURAK"
Bu maceranın Özcan ERALP tarafından tamamlandığını tamamen görmezden gelen bir cevap.
Bu cevap geçerliliğini korursa serinin sadece Sezgin Burak çizimleri ile sınırlı kalacağını gösteriyor.
Seri tamamlandığı zaman bunun doğruluk payını göreceğiz.
Darkwood Sakinleri..

s.b

Diğer maceralar için bir şey demek pek doğru olmaz ama Milanoya Giden Yol adlı macera tamamlandığına göre eksiksiz olarak yayınlanmalı.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

DAMPYR

Alıntı yapılan: s.b - 03 Ocak, 2013, 17:00:20
Diğer maceralar için bir şey demek pek doğru olmaz ama Milanoya Giden Yol adlı macera tamamlandığına göre eksiksiz olarak yayınlanmalı.
Bencede en azından o maceranın tamamı yayınlanmalı... ::) ??? :D

pizagor

Dehşet Kulesi'nin künyesine baktım, 17.sayı olarak görünüyor. Kuzey Canavarları'na baktım, o da 19.

18. sayıyı kaçırmışım, hangisidir o  sayı arkadaşlar?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

s.b

Abi bendeki numaralamada aynı. Fakat atlanan bir sayı yok. Bu yayınevinin hatası.

ercoktay

18 sayı yayın evinin çıkardığı diğer bir yayın olan Paul Auster'in Cam Kenti galiba. Ben de bir ara aynı yanılgıya düşmüştüm.

haysat

Değerli TARKAN okurları,

TARKAN'ın yeni kitap dizisi 20.kitap "HONORİYA'NIN YÜZÜĞÜ" macerasının ardından "KORKUNÇ TAKİP" macerası ile devam ediyor.

HONORİYA'NIN YÜZÜĞÜ macerasının devamı niteliğinde olan KORKUNÇ TAKİP macerasının renklendirme ve yayına hazırlık çalışmaları tamamlandı. Yeni kitabın KAPAK resmini sizlerle paylaşıyoruz.

Basım ve dağıtım aşamalarının önümüzdeki 1-2 haftalık süreçte tamamlanması bekleniyor.

Bu maceradan sonra TARKAN'ın maceraları "GÜÇLÜ KAHRAMAN" ve "KUZEYDE DEHŞET VAR" ile devam edecek. Ardından bu yeni kitap dizisinin son kitapları olacak olan MİLANO'YA GİDEN YOL (1.ve 2.bölümler) yayınlanacak.

Sevgilerimizle,

Tan BURAK

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

haysat

Ben kapağı çok beğendim.
Hatta şimdiye kadar yayınlanan dergilerin içindeki en güzel kapak diyebilirim.

altay1944

Güzel haber ama milanoya giden yol yarım kalan ve eralp tarafından tamamlanan macera değil mi?Sıkıntı var sanıyordum bu macera ile.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

haysat

Ben o hikayeyi 3 bölüm biliyorum ve yazıda 2 bölüm yayınlanacak yazıyor.
Sanırım yarım kalacak hikaye.

darkwood

Kapak görüntüsünü bende beğendim.
Bu güzel seriyi iyi bir şekilde tamamlamak için, umarım MİLANO'YA GİDEN YOL macerasıda yarım kalmaz.
Kitap yayınlanmadan bir-iki hafta önceden gelen bu bilgi için teşekkürler..
Darkwood Sakinleri..

connyapku

Cok guzel bir haber.Umarim Tarkan yarim bir macera ile durmaz kitapligimizda.

mutarad

Dün akşam TASEYAD tarafından (Sezgin Burak'ın oğlu tarafından yönetilen dernekleri) yayınlanan ve Sezgin Burak'ın yaşamını-eserlerini konu alankitabı okudum.
Bu kitapta Yarıda kalan Milano'ya giden yol macerası ile  ilgili de ilginç bilgiler vardı. Bu macera'nın 3. bölümünün ortalarında Sn. Sezgin Burak hayatına son veriyor. bir müddet sonra Sn. Kemal Ilıcak, Türkan Hanım'a (Sn. Burak'ın eşi) yarıda kalan macerayı tamamlatmayı öneriyor ve bu konuda izin alarak macerayı bir çizere (sanırım Özcan Eralp) çizdirerek tamamlatıyor. Yani ortada ailenin izninin olmaması gibi bir durum sözkonusu değil. Bu nedenle, benimde biraz kafam karıştı. Çünkü daha önce bu forrum ve başka yerlerde, Burak Ailesi'nin Sn. Sezgin Burak'ın ölümünden sonra hazırlanan Tarkan maceralarını "yok" saydıklarını okumuştum. Ben bunu telifteki boşluklardan yararlanıldığını düşündükleri şeklinde yorumlamıştım. Oysaki böyle bir durum yokmuş. (En azından Milano'ya giden yol macerası için bu söylenebilir). Bu durumda aslında en mantıklı yol Sn. Sezgin Burak'ın kaldığı yerden Sn. Özcan Eralp'in çizgileriyle maceranın yayınlanması diye düşünüyorum.
Bu arada ilginç bir not daha...
Sn. Sezgin Burak Tarkan'ı hazırlarken Senaryo ile Çizimleri "atbaşı" götürürmüş. Yani öncelikle bir maceranın bütün senaryolarını ve daha sonra eskizlerini hazırlamak yerine, sadece kafasında macerayı kaba hatları ile şekillendirir, daha sonra günde 1 sayfayı kompozisyondan çinilemeye konuşma balonlarına kadar başlayıp bitirerek gidermiş. Yani Milano'ya giden yol'un Senaryosu ortada yok ve hiç kimse, Sn Sezgin Burak bu macerayı tamamlasaydı nasıl birireceğini bilemez...
İnsan için, diğer insanlar yollarına serilmiş irili ufaklı taşlardır. Çoğunun farkına ancak çarptığımızda varırız. Taşları biriktiren koca bir bina diker ölene kadar... Taşları atan ise ölür kalır, taşları bitirene kadar...

s.b

Kapak güzel ama Geronimo'nun ne işi var orda?
Tarkan'da sona yaklaşıyoruz. Serinin tamamlanacağına ben inandım artık.